Na cestách s Petrem Voldánem
26. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Český koutek v Kladsku. V okolí Lázní Chudoba žila česká menšina už od 11. století

Propojení polského a českého fenoménu v 11 vesnicích v podstatě na hranicích, to je další téma našeho letního speciálu. Každé prázdninové pondělí vás zveme na některé ze zajímavých míst podél hranic mezi východočeským regionem a Polskem. Přibližujeme pozoruhodnosti, ke kterým máme blízko a často o nich ani nevíme.

22:52

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před 2 týdny 33:41

„Je to delší a o to horší cesta, nejen do Peru“. S Lukášem Zajíčkem o putování od Jaroměře do světa

V dalším pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" jsem si k mikrofonu pozval Lukáše Zajíčka. Není to cestovatel profesionál, od střední školy - dřevařské a nábytkářské průmyslovky - byl jeho život spojený s truhlařinou. Dnes ve spojení s podnikáním. Nicméně cestovatelem je aktivním až vášnivým.

31. říjen 2022 26:57

Brouci v hlavě neurochirurga. Aneb nejen velké entomologické putování po světě s Vladimírem Benešem

Jeden z nejlepších světových neurochirurgů, nesmírně šarmantní (vítěz 26. ročníku ankety Českého rozhlasu), někdy značně přímočarý profesor Vladimír Beneš je mým dalším hostem v pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem". A hned musím předeslat, že skoro jedinou spojnicí s jeho náročnou profesí byl v úvodu setkání u rozhlasového mikrofonu můj odkaz na plné znějí jeho titulů.

3. říjen 2022 29:31

Se spisovatelem Arnoštem Vašíčkem nejen za záhadami po celém světě aneb Tajemno najdete snad všude

Označení "záhadolog" nemá rád. Ale jen tak se ho nezbaví. Posuďte sami z malého výčtu obsáhlé tvorby mého hosta u mikrofonu pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" - Setkání s tajemnem, Planeta záhad, Utajený svět, Tajuplné objevy, Muzeum záhad nebo třeba České tajemno.

5. září 2022 28:22

Na lodi po Mekongu s „Vietnamistou“ Zdeňkem Porkertem. Jak přišel k přezdívce Bốc Phét, tedy Kecal?

Cestovatelská talk show pokračuje premiérovým pořadem, jehož hostem je tentokrát na slovo vzatý znalec Vietnamu Zdeněk Porkert. Na internetových sítích je známý jako "Vietnamista". "Kecal" s vazbou na někdejší ČKD Hradec Králové.

29. srpen 2022 33:00

Vyprávění s nádechem dobrodružství i záhad. Návštěva u Lenky Vágnerové jako nakouknutí do Afriky

V dalším pokračovaní talk show Na cestách s Petrem Voldánem vás zvu nejen k poslechu zajímavého vyprávění, ale zároveň na cestu za hostem. S rozhlasovým mikrofonem jsme se vydali do Dvora Králové nad Labem za Lenkou Vágnerovou.

22. srpen 2022 33:16

5 pokusů a 5 zdolaných osmitisícovek aneb Na cestách po světě s horolezcem Janem „Trávou“ Trávníčkem

Bilance horolezce, ale i cestovatele, cyklisty - zkrátka tak trochu dobrodruha Jana Trávníčka je obdivuhodná. Host dalšího pokračování mé talk show "Na cestách" to ale vůbec nemá tak, že by se mu z těch horských velikánů zatočila hlava natolik, aby měl svět "u nohou". Což se leckomu stát může, přece jen jsou to výkony výjimečné.

15. srpen 2022 35:41

Samba je Rio, valčík Vídeň, za čardášem nejlépe do Budapešti, směje se tanečnice Veronika Lálová

Tentokrát hodinku "Na cestách s Petrem Voldánem" protančíme. Budeme putovat světem v rytmu jak samby, což je srdeční záležitost Veroniky Lálové, tak i jiných tanců.

8. srpen 2022 36:34

Z Trutnova do Ostravy a zpátky na hory. „Obcházení republiky“ po hřebenech kopců s Tomášem Jirmanem

Skutečně, především po horách - dokonce po hřebenech, bude další naše společné cestování. V pokračování talk show “Na cestách s Petrem Voldánem” jsme se vydali s mikrofonem za rodákem z Trutnova, dnes ale už na severní Moravě “zakořeněným” hercem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Tomášem Jirmanem.

1. srpen 2022 38:46

Má náš „turek“ něco společného s Tureckem? Putování po celém světě s pražičem kávy Jiřím Sýkorou

Tentokrát budu cestovat s Jiřím Sýkorou. Ten v Pardubicích pokračuje v rodinné tradici pražení kávy. Tak se vydáme hned do několika světadílů. Cílem budou kávovníkové plantáže, kde si prodejci kávy přímo na místě vybírají z různých druhů tu správnou, pro jejich zákazníky nechutnější.

25. červenec 2022 29:10

„Živel“ Pavla Jazairiová aneb Zážitky a postřehy zkušené novinářky, cestovatelky a spisovatelky

Tentokrát cestujeme doslova, ale abych to vysvětlil - vypravili jsme se totiž na cestu my. A s rozhlasovým mikrofonem jsme navštívili Pavlu Jazairiovou přímo u ní doma, v Poustce ve Frýdlantském výběžku.