Tribuna
5. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Český fotbal jde znovu na to. Jak bude vypadat nová sezona na domácích trávnících?

Český fotbal se po dvouměsíčním odpočinku probudil do nové sezony a hned první kolo ukázalo, že třicátý ročník téhle sportovní telenovely bude mít znovu celou řadu vzestupů, pádů, nečekaných zvratů, dojemných momentů i intrikaření. V čem bude aktuální sezona jiná než ty předchozí a kam se český fotbal posune?

28:52

Tribuna

Vydává: Český rozhlas

Sportovní magazín Radia Wave. Vojtěch Jírovec a Martin Vait komentují, jak se sportovní dění odráží ve společnosti – a naopak. Pohledy daleko za branky, body a vteřiny.

Web

Před týdnem 35:24

Česká extraliga v pasti reklamního smogu. Jak odstranit módní peklo na dresech?

Módní a vizuální peklo? I to je do jisté míry česká hokejová extraliga, která na konci minulého týdne začala novou sezonou. Proč vypadá český hokej jako výlepní poutač a bianco šek pro sponzory? Dá se s tím něco dělat, a co největší favorité nového ročníku nejvyšší české hokejové soutěže?

Před 3 týdny 31:51

Podvody v českém fotbale. Jak fungují sudí řezníci a doteď neznámé sázkové burzy?

Byla to akce jako vystřižená z temných dob českého fotbalu. Nechvalně proslulý rozhodčí Michal Paták v zápase třetí ligy odpískal podezřelou penaltu, která vzbudila obrovské pozdvižení. Co spustila za lavinu, jak celý případ číst, může jít o prapodivný výstřel do tmy jednoho břídila? A nakolik kauza poodhaluje podivné praktiky v celém českém fotbale?

1. září 2023 44:45

Aféra Rubiales? Nešlo zdaleka jen o pusu. Oplzlý šéf svazu sebral slávu i radost mistryním světa

Ještě ani nestačily vstřebat největší úspěch svých životů na MS, které zase posunulo hranice ženského fotbalu o obrovský kus dál. Historicky první triumf španělských fotbalistek na světovém šampionátu ale naprosto přehlušila aféra svazového šéfa Luise Rubialese. O co ve sporu, který hýbe celým světem, jde?

18. srpen 2023 28:22

Atletické MS slaví čtyřicítku. Co se změnilo od dob Kratochvílové a Fibingerové?

Atletičtí fanoušci se dočkali a příští týden zase alespoň na chvíli jejich sport přehluší neustálý příliv zpráv z fotbalu nebo hokeje. Začíná atletické mistrovství světa, které letos slaví 40 let existence. Jak se od roku 1983 šampionát posunul? A na co těšit letos?

11. srpen 2023 42:51

Fotbal roste a roste, strop se ale již blíží. Zajistil si lepší důchod Ronaldo nebo Messi?

Stále více zápasů. Stále více peněz. Stále více zábavy? To je s otazníkem. Do fotbalu pumpují peníze zleva Saúdská Arábie a zprava americkými celebritami zastoupení investoři, zatímco na duši „krásné hry“ přibývá jedna hluboká rýha za druhou.

21. červenec 2023 35:29

Český fotbal přestává být guilty pleasure. Ale pořád se na něm mohou potkávat všechny vrstvy

Fotbalová nejvyšší soutěž znovu startuje. Se Spartou jako obhájcem, s novým stadionem v Hradci Králové a s dalšími novinkami. Je fotbal u nás stále určitým způsobem guilty pleasure, nebo už se za svou náklonnost není třeba stydět?

14. červenec 2023 44:10

Tour de France: cyklistika je čistší, ale stále výrazně evropská, nahoru jdou ženy

Tour de France letos oslavila 120 let své existence. Nádherné jubileum by slavnému cyklistickému závodu mohly jiné podniky a sporty závidět. V jakém stavu se Tour nachází a jaké problémy ji a celý cyklistický sport trápí? Je už cyklistika, kterou v minulosti provázely dopingové prohřešky pelotonu, v lepším stavu?

7. červenec 2023 34:43

Žádná galerka v Oktagonu nerozhoduje, tvrdí Novotný. MMA dělají i děti nízkého věku

Bojové sporty a polosvět k sobě mají dlouhodobě blízko. I podstatná část MMA bojovníků pochází z prostředí, ve kterém není daleko k ráně ani k vazbám na lidi s pochybnou pověstí. A ti mají často své oblíbence, které rádi podporují a ukazují se v jejich společnosti. I to se pak v bojových sportech odráží na skladbě publika či sponzorů.

30. červen 2023 46:12

Úspěch Oktagonu? Humbuk nám nestačí, říká Novotný. Chceme Vémoly hledat v Evropě

Sportovní organizace, která roste jako žádná jiná v České republice. Oktagon je fenomén, který bourá čísla sledovanosti a čtenosti, ale pořád do určité míry rozděluje nejen sportovní veřejnost a říká si o respekt. Co stojí za úspěchem Oktagonu, jak funguje a kam ho posouvat dál? O tom všem v prvním díle speciální Tribuny se spolumajitelem a nejznámější tváří organizace Ondřejem Novotným.

23. červen 2023 31:27

Manchester City ukazuje (temnou) budoucnost fotbalu. Bude Guardiola jako Ferguson?

Anglický titul i pohár za vítězství v Lize mistrů letos putovaly do náruče Manchesteru City, jehož dominance na fotbalových trávnících byla neotřesitelná. Je tomu ale skutečně tak? Nedostihne anglický klub jeho poněkud problematická budoucnost?