Výlety s KČT
11. srpen 2020

Poslechněte si podcast: Českodubsko – Po svatojakubské cestě a údolím řeky Mohelky

Liberecký kraj láká k výletům. Dnes se vydáme na dvacetikilometrovou  trasu vedoucí malebným okolím Českodubska, krajem spisovatelky Karolíny Světlé. Naši cestu začneme hned v Českém Dubu na náměstí, odkud vede modrá turistická značka, a ta nás povede slavnou svatojakubskou cestou. Táhne se sice až do španělského Santiaga de Compostela, my po ní půjdeme pouze do Mnichova Hradiště. Je to cesta malebná, ale zároveň opuštěná, jako stvořená pro rozjímání a objevování vlastního nitra. Ubírá se náhorní plošinou, ze které je malebný výhled na Krkonoše směrem na Český ráj a cestu místy lemují romantická vesnická stavení.  

03:07

Výlety s KČT

Vydává: Youradio Talk

Stručné tipy na výlety po České republice i na turisticky méně známá místa, kde si odpočinete. Připravují Veronika Nováková a Roman Hrůza.

Web

9. červenec 2021 03:39

Objevujeme Kouřim a její okolí

Přinášíme další tip na rodinný výlet malebnou krajinou Kutnohorska a Kolínska, tentokrát do pohádkové Kouřimi, kdysi jednoho z nejvýznamnějších královských měst.  

22. červen 2021 03:50

Velká letní soutěž se značkou BUSHMAN a KČT

Hledáte inspiraci, kam letos oprázdninách vyrazit i se svými malými objeviteli? Vydejte se na výlets Klubem českých turistů zapojte se do soutěže o zajímavé turistické ceny. 

21. červen 2021 02:41

Krkonošemi útulně po hlavním hřebenu

Připraveni na cestu? Za dva dny celkem ujdeme asi 36 kilometrů a také tento výlet je součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který letos turisty provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou.  

8. červen 2021 02:26

Krásné a lidmi zapomenuté Rychlebské hory

Připraveni na cestu? Ve dvou dnech tentokrát ujdeme asi 37 kilometrů a tento výlet je také součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který letos turisty provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. My si tentokrát za dva dny projdeme Rychlebské hory. Neprávem opomíjené místo, kde budete mít pocit, že jste na konci světa. 

24. květen 2021 03:07

Dvoudenní putování Bílými Karpatami

Připraveni na cestu? Dnešní tip je pro zkušenější a vytrénované turisty, protože během dvou dní putování ujdeme 45 kilometrů. Tato trasa je také součástí nového projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který provází výletníky po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. Dnes vás zveme do Bílých Karpat, vystoupáme na Javorník a výlet ukončíme v Bojkovicích. 

14. květen 2021 02:54

Dvoudenní procházka v povodí řeky Dyje

Připraveni na cestu? Ve dvou dnech tentokrát dohromady ujdeme asi 43 kilometrů a také tento výlet je součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. Tentokrát se vypravíme na Znojemsko do povodí mohutné a skotačivé řeky Dyje.

5. květen 2021 03:22

Putování Českou Kanadou

Připraveni na cestu? Dohromady dnes ujdeme asi 23 kilometrů a tento výlet je také součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem” v rámci něhož můžete projít po celé délce hranic Česka severní nebo jižní trasou. Dnešní výlet do České Kanady je součástí dvou etap zmíněné jižní trasy.  

29. duben 2021 03:02

Dvoudenní putování Beskydami pro náročné

Připraveni na cestu? Dnešní výlet bude jen pro zkušené turisty s dobrou fyzickou kondicí. Dbejte také na dobrou předpověď počasí, povede totiž náročným terénem, který není pro začátečníky. Za dva dny dohromady ujdeme asi 50 kilometrů a tento výlet je také součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který turisty provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. My si za dva dny projdeme Beskydy a navštívíme vodní nádrž Šance, Lysou horu i Velký Polom. 

22. duben 2021 03:59

K samému srdci Adršpachu

Dohromady dnes za dva dny ujdeme asi 33 kilometrů a také tento výlet je součástí projektu Klubu českých turistů “Stezka Českem”, který provází po celé délce hranic Česka, a to severní nebo jižní trasou. Dnes stihneme navštívit Polici nad Metují, Teplice nad Metují a Adršpach. 

12. duben 2021 04:42

Žďár nad Sázavou, Hamerským vycházkovým okruhem

Zdravím všechny milovníky turistiky, kteří jsou vybaveni pevnou obuví a funkčním oblečením, dobrou náladou a radostí z pohybu. Dnes vyrazíme na patnáct kilometrů dlouhý okruh Vysočinou a nouze nebude o krátké zastávky u dětmi oblíbených soch, které v přírodě záhadně vyrostly pod rukama známého žďárského umělce Michala Olšiaka. Po cestě napočítáme celkem dvanáct rybníků a chybět nesmí ani mlýn, v tomto případě mlýn Brdíčkův neboli Šlakhamr. Šlak nás z téhle túry ale rozhodně netrefí, tempem půjdeme volným a budeme si plnými doušky užívat poklidně zvlněnou krajinu Vysočiny.