• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Česko zasáhla vlna tropických veder. Horké počasí je velkou zátěží pro klienty domovů pro seniory

Česko má za sebou první vlnu veder. Tropické teploty jsou nebezpečné hlavně pro chronicky nemocné a také starší lidi. Horko je pro ně velkou zátěží, a pokud nemají dostatek tekutin, mohou zkolabovat. I proto tak v těchto dnech mění režim v domovech pro seniory, zaměstnanci na klienty víc dohlíží.

01:47

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 03:13

Pokud jste si nepožádali včas, nový cestovní pas už do konce prázdnin v Hradci Králové nedostanete

Na vydání cestovního pasu si v Královéhradeckém kraji kvůli obrovskému zájmu počkáte i měsíc. Pokud jste si o nový doklad nepožádali včas a chcete stihnout prázdninovou dovolenou, třeba v samotném krajském městě to už nestihnete. Podrobnější informace přímo na hradeckém magistrátě zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Včera 01:52

Nový hradecký stadion roste jako z vody a získává svoji podobu. Dělníci začali obnovovat „lízátka“

V hradeckých Malšovicích dál roste stavba nového multifunkčního stadiónu, který by už v příštím roce měl začít sloužit především fotbalistům Hradce Králové. Hotová je část tribun nebo většina konstrukcí. Návštěvník staveniště si tak může udělat poměrně přesný obrázek o tom, jak to asi bude na stadiónu po dokončení vypadat.

Včera 02:01

Poprvé v Česku: Stroj, který zacílí postřik přímo na plevel, vyjel na pole u Všestar na Hradecku

U Všestar na Královéhradecku se zemědělcům vůbec poprvé v Česku předvedl speciální inovativní zemědělský stroj na postřik polí. Ten je schopný místo plošného postřiku zacílit pesticidy přímo na rostlinu plevele. Zemědělcům by tak v budoucnu mohl snížit spotřebu jedů i hnojiv a ušetřit tak náklady.

Před dvěma dny 02:05

U Náchoda vyrůstá nový vodojem. S kapacitou 5 000 kubíků pitné vody bude třetí největší v kraji

Nedaleko Náchoda vzniká nový vodojem o celkovém objemu 5 000 metrů krychlových. Podle zástupců společnosti VaK Náchod bude třetí největší v Královéhradeckém kraji. Vodojem pomůže nejen v Náchodě a okolí, ale také lidem na Hradecku a části Pardubického kraje. Hotový má být do konce roku.

Před dvěma dny 00:15

Požár v domově pro seniory v České Skalici se naštěstí obešel bez zranění. 84 klientů se evakuovalo

Krátce po 10. hodině byl na tísňovou linku oznámen požár v objektu domova pro seniory v Riegrově ulici v České Skalici. Na místo byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči ze čtyř jednotek požární ochrany. Průzkumem bylo zjištěno, že v suterénu budovy došlo k zahoření mandlu.

Před dvěma dny 02:17

V broumovském klášteře díky moderním technologiím doslova ožívají podmanivé obrazy Radky Bodzewicz

Lapidárium broumovského kláštera na Náchodsku nabízí nevšední podívanou. Obrazy na obřích plátnech totiž ožívají. Nejen, že se díky moderním technologiím postavy i jejich okolí pohybují, navíc má každé dílo svůj vlastní zvuk. A když k tomu návštěvníci přidají ještě svoji fantazii, o zážitky rozhodně nemají nouzi.

Před dvěma dny 01:26

Policie obvinila z podvodu dva muže. Přes 70 lidí nalákali na výhodné investice, peníze ale utratili

Přes 14 milionů vylákali dva muži od více než 70 lidí - převážně seniorů. Slibovali jim, že za jejich peníze opraví krkonošský hotel a peníze jim tím zhodnotí. Ve skutečnosti ale muži žádný hotel nevlastnili a šlo o podvod. Kriminalisté kvůli tomu dvojici nedávno obvinili.

Před dvěma dny 02:40

Čeperka vyhlásí referendum k zamýšlené spalovně komunálního odpadu v opatovické elektrárně

Téma výstavby spalovny komunálního odpadu v opatovické elektrárně je znovu na stole. Zatímco Opatovice na Labem před lety spalovnu odmítly v referendu, teď to je aktuální téma v sousední Čeperce. Zastupitelé obce na svém posledním jednání teď v červnu rozhodli o vyhlášení referenda k této otázce.

Před třemi dny 02:26

V areálu náchodské nemocnice stojí hotový nový parkovací dům. Lidem začne sloužit začátkem července

V Náchodě stavbaři dokončili nový parkovací dům v areálu nemocnice. Stál 47 milionů korun bez DPH a má kapacitu 150 automobilů. Další parkovací místa nabídne prostor před parkovacím domem.

Před třemi dny 03:53

Kvůli ochraně neživé přírody, živočichů a rostlin dohlíží denně strážci přírody na vrchol Sněžky

Vrchol Sněžky je v současné době pod každodenním dohledem strážců parku nebo jeho zaměstnanců, Jejich úkolem je dohlížet na to, jak se turisté chovají. Bohaté zkušenosti má i mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný, který už odsloužil na naší nejvyšší hoře i v předchozích sezónách stovky hodin.