Černá čísla

Seznam Zprávy

Příběhy zakladatelů výjimečných českých firem, které ukazují, že i když jsou peníze na prvním místě, nejde vždy jen o ně. Tomáš Čupr, Jannis Samaras, Simona Kijonková nebo Josef Průša a jejich byznysové úspěchy i pády v novém podcastu Seznam Zpráv.

Web

Epizody

21. červen 2021
Epizoda 740:20

Od narození Dědek. Příběh zakladatele Jablotronu Dalibora Dědka

Než se stal zakladatelem úspěšného miliardového podniku Jablotron, málem zkrachoval. V porevolučním podnikatelském varu Dalibor Dědek zadlužil sebe i rodinu, aby mohl s kolegy z automobilky Liaz založit vlastní firmu.

14. červen 2021
Epizoda 641:40

Epizoda pátá: Simona v balíku. Příběh zakladatelky Zásilkovny

Simona Kijonková dostala nápad na založení Zásilkovny po návštěvě holešovické výdejny Alzy. E-commerce království Aleše Zavorala jí přišlo inspirativní, ale vstupní investici pro podobně elegantní výdejní řešení si spočítala na minimálně 3 miliony korun. A ty tehdy neměla.

7. červen 2021
Epizoda 528:38

Epizoda čtvrtá: Udělej si sám. Příběh Josefa Průši

Jeho příběh připomíná klišé o americkém snu. Kluk, který si doma kutil v garáži a nakonec se z něj stal zakladatel firmy s miliardovým obratem. Poslechněte si příběh inovátora Josefa Průši.

31. květen 2021
Epizoda 438:03

Epizoda třetí: Když ji miluješ. Příběh Kofoly a Jannise Samarase

Než se z Kofoly stal nápojářský gigant, musela firma překonat několik krizových momentů. Třeba povodně v roce 1997, které vyplavily budovu bývalé krnovské textilky, kde se usídlil rodinný podnik Samarasových Santa nápoje. Jannis Samaras vypráví svůj podnikatelský příběh pro podcast Černá čísla.

24. květen 2021
Epizoda 339:58

Epizoda druhá: Váš hovor bude monitorován

Manželský pár, kterému to ladí v životě i v podnikání. Květa a Šimon Vostří vybudovali chytrý software, který pomáhá firmám „číst“ kvalitu jejich kontaktních center i spokojenost zákazníků.

17. květen 2021
Epizoda 236:36

Epizoda první: Podnikavý Tomáš

Tomáš Čupr toho v byznysu stihl víc, než my normální lidé stihneme za dva životy. Má čich na díry na trhu? Ostré lokty? Poslechněte si příběh zakladatele online supermarketu Rohlík.cz v novém podcastu.

4. květen 2021
Epizoda 101:17

Trailer

Šťastné náhody, fuckupy i zásadní rozhodnutí Tomáše Čupra, Simony Kijonkové, Jannise Samarase nebo Josefa Průši ve výpravném podcastovém vyprávění. Už brzy na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.