4. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Uspěje Petr Fiala jako premiér? (208)

Ani tentokrát se to neobejde bez hysterického záchvatu, ale o to důležitější je otázka, na kterou odpovídáme: Uspěje Petr Fiala, který se stal premiérem možná v nejobtížnějším momentu za posledních 30 let? Dobře poslouchejte, jako obvykle se to dozvíte. Přepychová verze: http://www.patreon.cz/cermakstanekcomedy Zároveň vám řekneme i to, na čem byl jeden z nás v kině a proč byste se měli podívat v televizi na seriál Boys. Budeme se bavit o slovech jako luxovat, xeroxovat nebo googlovat, úřípadně kecky, lipo nebo žiletky. Asi už chápete? No a v přepychové zóně vám řekneme, co si jeden z nás myslí o společenských vědách, zejména politologii, a nabídneme vám jejich definici. Netvrdíme, že je správná, a pokud jste náhodou některý z těchto oborů vystudovali, nedejbože v něm získali akademický titul, tak vás moc prosíme: nerušte předplatné! Děkujeme, že posloucháte.

01:14:07

Čermák Staněk Comedy Podcast

Vydává: Čermák Staněk Comedy

Každý má na všechno názor. Vy, my i oni. Všichni. Věděli jste, že když do Facebooku napíšete slovo "Nevím", tak vám vybuchne klávesnice? Zjistil to LUDĚK STANĚK. A nikdo nechce, aby mu vybuchla klávesnice, to je jasné. Nechce to ani jeho kolega MILOŠ ČERMÁK. Takže oba mají názory na všechno. A protože největší zábava je, když se o názory hádáte, rozhodli se tomu věnovat celý podcast. Tenhle. A zjistili, že hádky můžou narazit na jediný problém. Totiž když mají oba na danou věc názor stejný. Vyřešili to elegantně. Na začátklou každého podcastu si svůj názor VYLOSUJÍ. Prostě si hodí mincí. Poslouchejte!

Web

Před týdnem 01:10:30

Dávají své výsledky ve hře Wordle na sociální sítě jen pitomci? (217)

Přiznejme si, že pro jednoho z nás je dnešní téma velmi delikátní. Neprozradíme dopředu, jak dvoueurovka rozhodla o rozdělení rolí, ale snad malý spoiler si můžeme dovolit: určitě si to poslechněte. Ale i z jiných důvodů, například zjistíte detaily z jedné soukromé války s "chytrou horákyní" (rozuměj: virem, který může, ale nemusí být koronavirus), dáme vám nahlédnout do historie Říma a dostanete velký přehršel dalších informací. Díky, že posloucháte. Pokud chcete slyšet celé díly podcastu plus mít přístup k bonusovým epizodám, jděte na https://www.patreon.com/CermakStanekComedy.

Před týdnem 01:09:24

Hele, a co teda ten Farský? (216)

Pozor, v tomto podcastu uslyšíte šumění moře, brždění autobusů na estakádě na pobřeží a dva vrtulníky. Ale nenechte se tím odradit, na pozadí této krásné audioshow se zároveň odehrává bohatý, vnitřně napínavý a celkově vzrušující dialog dvou chytrých lidí. Ano, nás dvou. https://www.patreon.com/CermakStanekComedy Vyřešíme nejen to, jestli má jít poslanec Farský do prdele, promiňte, na univerzitu v Oregonu, anebo složit mandát, případně jakou kombinaci těchto dvou variant má zvolit. Rozhodnou o tom dvoueurovka v aplikaci Coinflip a naše skvělé argumenty. Taky vám řekneme, jestli je lepší být mužem na jednu noc, anebo pro celý život. Vlastně ne, na to se chceme zeptat. To nevíme, maximálně tušíme, viz tento podcast. Takže budeme vděční, když nám to napíšete do komentářů. FAKT nás to zajímá. Že jsme vám vděční za to, že nás posloucháme, asi nemusíme opakovat. Díky a ahoj.

Před 2 týdny 49:28

Je správné, že Austrálie nechtěla pustit do země Džokoviče? (215)

Ano, je tu první velká mezinárodní krize roku 2022. Kdyby Srbsko mělo aspoň jednu letadlovou loď, pošle ji do války s Austrálií. A vysvobodí z hotelu pro imigranty svou největší sportovní hvězdu, tenistu Novaka Džokoviče, zadržovaného v hotelu pro imigranty. Ale protože žádnou letadlovou loď nemá, musíme spor vyřešit my. A odpovědět na otázku, jestli Austrálie má, anebo nemá nechat Džokoviče hrát na tenisovém turnaji Australian Open. plná verze: http://www.patreon.com/CermakStanekComedy Tento podcast jsme po dlouhé době opět nahrávali "na dálku", protože jeden z nás je na dovolené blízko rovníku a druhý mrzne v Praze. I tento malý detail samozřejmě napomohl místy mrazivé a jindy zase horoucí debatě. Mluvili jsme o průměrnosti či o tom, že i v 69 letech lze zahájit úspěšnou kariéru autora detektivek. Trochu jsme naťukli nápad, že bychom se v tomto žánru mohli prosadit i my dva. Co byste říkali detektivní sérii, ve které bude vraždy ve svém okolí řešit synpatická dvojice standup komiků? Neodpovídejte. A soustřeďte se na nový díl. Díky, že nás posloucháte!

Před 3 týdny 59:25

Máme si dávat novoroční předsevzetí? (214)

Jednoduchá otázka, nejednoznačná odpověď. Lépe řečeno, NAPROSTO jednoznačná, ale až po hození dvoueurovkou a debatním kncertu (nebo baletu? případně operetce?) nás dvou. Pokud vás zajímá, jestli jste udělali dobře, že jste si letos předsevzetí NEDALI (anebo DALI), poslouchejte. Dozvíte se i další zajímavosti: třeba jak zní Dilbertův zákon (připomeneme vám i Staňkovy zákony, samozřejmě) či jak bez rizika sabotovat svého zaměstnavatele. Plná verze: http://www.patreon.cz/CermakStanekComedy

1. leden 2022 57:19

Poslední podcast roku, takže snadné téma. Existuje Bůh? (213)

Tohle je poslední regulérní díl roku 2021, který je už minulostí, a my se rozhodli dát si pohodové, v podstatě tréninkové téma. Takže otázka zněla: Existuje Bůh? Role nám jako obvykle rozhodila mince, v tomto případě stříbrný dolar. Děkujeme, že nás posloucháte. Přejeme vám hezký rok 22 a těšíme se, že si s vámi užijeme skvělou a zábavnou jízdu. Pravděpodobně od února už i s videem. Díky!!

24. prosinec 2021 01:34:01

Vánoční dvojdíl aneb poprvé DVA podcasty v JEDNOM (212)

Jsou různé úhly pohledu, co se při natáčení dílu č. 212 stalo. Ano, dalo by se říct, že události náš podcast předběhly a zaskočily nás svou rychlostí. ALE my dáváme přednost oponentnímu výkladu, který říká: je to naopak podcast Čermák Staněk Comedy, který předbíhá události. To přesně se seběhlo, když jsme komentovali personální bouři ve sklenici veřejnoprávní vody, totiž mix zvaný: "Obzinka v rádiu". Jak jsme se s tím poprali? Šalamounsky, anebo taky čermákovsko-staňkovsky, proč si brát stále na pomoc Šalamouna a jeho hovno. Předkládáme vám dva podcasty v jednom, a přejeme pěknou zábavu. Plus pozor: v tomto dílu nastane historická událost, kdy jeden z nás prohlásí: STÝSKÁ SE MI PO BABIŠOVI. "Too soon," jak nám při živém natáčení Binga řekl jeden z posluchačů. "Too much," říká druhý z nás. Ale protože se po Babišovi zastesklo cool faktoru naší dvojice, skýtá to určitou naději, že nám to oběma projde. Díky, že posloucháte!

19. prosinec 2021 01:20:04

Mají mladí lidi a zejména studenti pořádně chlastat? (211)

Na českých vysokých školách by se mělo platit školné, myslí si guvernér ČNB Rusnok, a už dokonce ví, jak by asi mohlo být vysoké. Řekněme 15 tisíc korun. Proč? Protože to je suma, kterou stejně propijí za dva měsíce. Zaplaťte si plné verze podcastů a bonusové nahrávky na Patreonu. https://www.patreon.com/CermakStanekComedy Je to málo, nebo hodně? A měli by vůbec studenti pít? Vzali jsme si to jako nikoli politický, ale řekněme spíše filosofický, možná i trochu medicínský problém. A samozřejmě jsme ho vyřešili. Také vám řekneme, co mají společného krásné kouty nejmenované severské země se štětkou na záchod či kuchyňskou výlevkou. Dozvíte se, že v našem pokladu je spousta kostí a že už ve středověku jezdili bohatí Češi nakupovat "hadry" do ciziny. No a v přepychové zóně vás pozveme na dráhu F1, do New Yorku těchto dní a na skok i do Londýna, kde už řádí omikron. Děkujeme, že posloucháte!

13. prosinec 2021 01:07:24

Je obcházení zákazu vánočních trhů ukázkou českého důvtipu, nebo demence? (210)

Někdo jim říká VÁNOČNÍ, někdo SOUSEDSKĚ, jiný zase vypustil slovo TRHY. Ale konají se, na mnoha náměstích i dalších tradičních místech. Jen jedno je jisté, proboha: nejsou to VÁNOČNÍ TRHY! Mrk mrk, jak by vás to vůbec mohlo napadnout? A mají tam i svařák, samozřejmě s velkou cedulí, NENÍ URČENO K OKAMŽITÉ SPOTŘEBĚ. Lidé si kalíšky vína berou, nastupují s nimi do tramvajíé či metra, a spořádaně si je odvážejí do svých domovů. Do prdele, je tohle důkaz DEMENCE, anebo DŮVTIPU? Pokud nevíte, poslouchejte náš podcast. Máme jako obvykle odpvěď. A kromě toho vám doporučíme minimálně tři výstavy, ponoříme se do filosofické debaty o budoucnosti výtvarného umění v době AI a řekneme vám, proč je Jana Černochová jednou z poražených týdne. Díky, že nás posloucháte!

8. prosinec 2021 01:13:17

Jsou větší dementi řidiči BMW, nebo škodovky? (209)

Kdo z nás dvou kupuje a užívá ptravinové doplňky, jejichž cílem je doplnit do organismu mužnou sílu? A zároveň sní o testosteronových injekcích, které udělali z Jeffa Bezose, nedomrlého inkousta s láskou pro knihy, svalnatého supermana s ambicí ovládnout Hollywood? Dozvíte se. A taky se pohádáme o to, jestli se dá demence řidičů určit podle toho, za volantem jakého auta sedí. Nezapomeňte, že se hádáme proto, abyste vy už nemuseli. A děláme to rádi a často. Zjistíte, čím se zabývá nominativní determinismus, a jaký význam má pro věcdu Cox-Zuckerův algoritmus. Plus se dozvíte, kdo z autorů tohoto podcastu nosí placatou čepici a co to v dávné historii znamenalo v Anglii. No a v přepychové zóně vám řekneme své tipy, vítěze i poražené.