Před týdnem

Poslechněte si podcast: Má stát zavést povinné očkování? (206)

Dlouho se nám do toho nechtělo, snažili jsme se téhle otázce vyhýbat. Ale už to dál nejde. A tak se konečně dozvíte, jestli MÁ, nebo NEMÁ být očkování proti covidu povinné. Naše liberální duše, lépe řečeno duše jednoho z nás úpěla pod jářmem dvoueurovky. Ale i TOHLE děláme pro vás, milí posluchači. Co dál? Trochu se strašíme blízkým koncem světa, a debatovali jsme, kdo dnes v Česku "maže schody" na schodišti, které vede do špatné části mrakodrapu (vysvětlení se dozv íte). Řekneme vám, že Netflix zveřejnil žebříčky nejsledovanějších seriálů a filmů ve všech zemích, včetně Česka. A odpovíme vám na důležitzou otázku: Kdo je v českém filmu novým Donutilem? Přepychová verze: https://www.patreon.com/CermakStanekComedy A pozor, v PŘEPYCHOVÉ ZÓNĚ vás čekají minimálně dva velmi exkluzivní kousky. Odpovíme vám, koho bychom volili (každý z nás), kdyby se do druhého kola prezidentské volby dostali BABIŠ a JANEČEK. No a vysvětlíme vám, co znamená, když se v roce 2021 o někom řekne, že je HOGO FOGO.

01:09:44

Čermák Staněk Comedy Podcast

Vydává: Čermák Staněk Comedy

Každý má na všechno názor. Vy, my i oni. Všichni. Věděli jste, že když do Facebooku napíšete slovo "Nevím", tak vám vybuchne klávesnice? Zjistil to LUDĚK STANĚK. A nikdo nechce, aby mu vybuchla klávesnice, to je jasné. Nechce to ani jeho kolega MILOŠ ČERMÁK. Takže oba mají názory na všechno. A protože největší zábava je, když se o názory hádáte, rozhodli se tomu věnovat celý podcast. Tenhle. A zjistili, že hádky můžou narazit na jediný problém. Totiž když mají oba na danou věc názor stejný. Vyřešili to elegantně. Na začátklou každého podcastu si svůj názor VYLOSUJÍ. Prostě si hodí mincí. Poslouchejte!

Web

Před dvěma dny 01:14:06

Uspěje Petr Fiala jako premiér? (208)

Ani tentokrát se to neobejde bez hysterického záchvatu, ale o to důležitější je otázka, na kterou odpovídáme: Uspěje Petr Fiala, který se stal premiérem možná v nejobtížnějším momentu za posledních 30 let? Dobře poslouchejte, jako obvykle se to dozvíte. Přepychová verze: http://www.patreon.cz/cermakstanekcomedy Zároveň vám řekneme i to, na čem byl jeden z nás v kině a proč byste se měli podívat v televizi na seriál Boys. Budeme se bavit o slovech jako luxovat, xeroxovat nebo googlovat, úřípadně kecky, lipo nebo žiletky. Asi už chápete? No a v přepychové zóně vám řekneme, co si jeden z nás myslí o společenských vědách, zejména politologii, a nabídneme vám jejich definici. Netvrdíme, že je správná, a pokud jste náhodou některý z těchto oborů vystudovali, nedejbože v něm získali akademický titul, tak vás moc prosíme: nerušte předplatné! Děkujeme, že posloucháte.

Před 2 týdny 01:25:24

Máme slavit 17. listopad? (205)

Patos v konzervě, boomerský mejdan, anebo prostě den volna, vhodný k cestě na chatu? Co vlastně je 17. listopad? A máme ho v roce 2021 slavit? Odpovíme vám. Stačí poslouchat. A nejen to: bavíme se také o Gagarinovi a Glennovi, ošklivém Josefu Stalinovi, bulharské verzi Jamese Bonda či alkoholikovi Richardu Nixonovi. Ano, řeč je o studené válce. Plus o první rkenrolové hvězdě mezi státníky. Možná váís překvapí, že se za vypravíme hodně, hodně daleko v čase. No a v přepychové zóně proberem prd Joe Bidena či "pauzičku na odpočinek" kolegů miléniálů. Úplně na závěr vám představíme dnes nejpopulárnějšího pražského prognostika. Budeme se s ním bavit o překládání Miloše Zemana.

Před 3 týdny 58:57

Je televizní pořad StarDance největší blbost na světě? (204)

Pravidelní posluchači si asi vzpomenou, že jsme ve 200. díle mluvili o StarDance s Leošem Marešem. Jeden z nás ho už znal, druhý zhlédl jeden díl minulý víkend. Takže vznikla optimální situace pro debatu orámovanou jednoduchou otázkou: Je tenhle televizní pořad největší blbost na světě? Poslouchejte, dozvíte se to. A dozvíte se i to, jaká bude letos zima, proč je listí na stromech tak dlouho zelné či jak dopadlo Česko na letošním žebříčku "národních brandů". K nápovědě použijeme slova ruského specialisty na jadernou energetiku: "Not good, not terrible." No a v přepychové zóně se zamyslíme na tom, jak dlouho nám "potrápí kulky" jistý nejmenovaný živý mrtvý. PŘEPYCHOVÁ VERZE: https://www.patreon.com/CermakStanekComedy

Před 3 týdny 36:23

Je lepší lidi rozesmát, nebo ******? (bonus)

Bonusová epizoda, která je rozšířeným pozváním na naši pražskou show v divadle Na Prádle. Koná se 12. a 13. listopadu 2021 a budeme rádi, když dorazíte.Napište zprávu, pošleme vám obratem slevový kód. Představení otevře skvělý komik a náš kamarád Nikola Džokič. Lístky prodává jako obvykle Ticketstream. Díky a těšíme se. Lístky: https://www.ticketstream.cz/akce/cermak-stanek-comedy-divnej-rok-2020-stand-up-comedy-show-136766

5. listopad 2021 01:06:16

Má nás zajímat, co si myslí Jiří Kajínek? (203)

Televize CNN Prima News (ve volném překladu: "reality show, ve které náhodně vylosovaní influenceři dělají televizní zpravodajství poté, co se 10 minut dívali na americkou CNN") požádala o rozhovor nejslavnějšího českého vraha a mimo jiné se ho zeptala na to, jestli je Miloš Zeman dostatečně fit na úřad a zda senát náhodou nepřipravuje puč. A co myslíte? Lístky na naši show Na Prádle: https://www.ticketstream.cz/akce/cermak-stanek-comedy-divnej-rok-2020-stand-up-comedy-show-136766 Plná verze: https://www.patreon.com/CermakStanekComedy My si každopádně myslíme, že to je téma do debaty, a tak jsme si položili otázku: má nás zajímat, co si myslí Jiří Kajínek? Neptáme se na to, zda má nás zajímat, co PROŽIL, ať už na svobodě a ve vězení, ale co si MYSLÍ. Dáme vámna to odpověď. Mluvili jsme také o úrazu hlavy jednoho z nás, a místopřísežně prohlašujeme, že kvůli této nehodě nedošlo ke snížení kvality našeho podcastu. Jeden z nás zároveň v podcastu vyzve k mediální šikaně, asi inspirován knížkou Petra Thiela s názvem Zero to One, kterou právě čte. No a pozveme vás na naše pražské představení Na Prádle, už 12. a 13. listopadu (pro patrony 30 procent sleva!). Přejeme příjemnou zábavu a dělujeme, že nás posloucháte!

2. listopad 2021 01:02:01

Máme si jako další auto koupit Teslu? (202)

Víte, jak poznáte majitele Tesly, když jste s ním na obědě? Podobně jako vegana, když s ním jedete v autě. Oba vám to sami řeknou. POSLOUCHEJTE PŘEPYCHOVOU VERZI: https://www.patreon.com/CermakStanekComedy Ano, každý dnes diskutuje na téma elektromobility. A my se rozhodli odpovědět na otázku, která právě v této souvislosti často zní. Není už čas na takzvanou elektriku? Nemáme si koupit elektrické auto? Jinými slovy, není lepší si elektroauto koupit radši dřív, kdy jejich majitelé mají stále nějaké výhody (třeba parkování zdarma), než později, kdy si ho bude muset koupit každý? Odpovíme vám na to. A nejen to, řekneme vám, jak se stal Hunter S. Thompson velkým spisovatelem, a čím se švédský vytrvalec Mikael Ekvall zapsal do běžeckých análů (a pokud si myslíte, že jsme slovo "anály" zvolili náhodně, tak pak jste na omylu). Ani běhání jako téma jsme nezvolili náhodně, protože jeden z nás je spoluautorem jedné z prvních knížek o běhání, a druhý má v plánu napsat poslední. V přepychové zóně se dozvíte, jakou kreslenou postavičku by nejslavnější český politolog ze Středočeské univerzity nejraději viděl na postu ministra zdravotnictví, a seznámíme vás s vítezi i poraženými týdne. Děkujeme, že nás posloucháte!

27. říjen 2021 55:14

Má Česko udělovat státní vyznamenání? (201)

Konec října je tradičně dona udělování a propůjčování státních vyznamenání. To podle zákona přísluší prezidentovi republiky, případně institucím, které on sám pověří. A jakkoli loni osobní předávání zkomplikoval covid, a letos se k celé šlamastyce přidaly ještě zdravotní potíže prezidenta Zemana, tak základní otázka zůstává. Má Česko státní vyznamenání udělovat? Odpovíme vám na ni. PLNÁ VERZE: https://www.patreon.com/CermakStanekComedy A taky se dozvíte, podle čeho se v šedesátých letech začalo říkat velmi krátkým sukním MINI, a co to je syndrom ztraceného penisu (nebojte se, nakonec se penisy všech autorů tohoto podcastu najdou). Pozor, v přepychové zóně na vás čeká nová rubrika Myšlenky, které Luďka Staňka napadají při běhání. Tentokrát velmi třaskavé dilema: urychlilo by naši cestu k demokracii to, kdybychom s buzdováním demokracie počkali na Google a YouTube, kde bychom našli přesný návod? Dozvíte se to! Děkujeme, že posloucháte.

20. říjen 2021 50:45

Byl by lepším prezidentem Andrej Babiš, nebo Jaromír Jágr? (extra)

Atmosféra houstne, a to nejen v podhradí, ale i na Hradě. Budou prezidentské volby dřív, než jsme si mysleli? Uvidíme. A samozřejmě se už spekuluje o tom, kdo by mohl být nástupcem Miloše Zemana. Máme seznam těch, kteří kandidaturu vylopučili (třeba Babiš, Kalousek a další), i těch, kteří ji připustili (Nerudová, Pavel). Ale my položili otázku jinak. Popustili jsme uzdu fantazii. Byl by lepším prezidentem miliardář z Agrofertu, anebo hokejista z Kladna? Na to vám odpovíme v podcastu, který je lepší, než jste si mysleli. Než si myslíte. Poslouchejte!

18. říjen 2021 01:07:10

Máme myslet na pana prezidenta? (199)

Je to tady! Díl č. 199, takže se blíží velké finále naší druhé podcastové stovky. Věnujeme ho tématu, které trápí zemi, s obavami hledící směrem k Ústřední vojenské nemocnici. Na jednotce intenzivní péče tam leží hlava státu, a ve vzduchu zároveň visí věta vyřčená manželkou prezidenta, či přesněji řečeno výzva: pokud máte Miloše Zemana rádi, myslete na něj. A my se ptáme? Máme na něj myslet? Pokud nevíte, pak se to v našem podcastu dozvíte. Nejen to, ozřejmíme vám pozadí i nové okolnosti tzv. Havanského syndromu, nasadíme si přími při natáčení tzv. Heimlichův hmat a řekneme vám, kdo byl tzv. Rudý ďábel.