• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Celý návštěvnický šestikilometrový okruh v Teplických skalách je pro turisty opět kompletně otevřený

Návštěvnický okruh v Teplických skalách na Náchodsku je po dvou měsících opět kompletně otevřený. Dočasné omezení průchodu kolem Chrámových stěn skončilo po úhynu sokolů i jejich mláďat. Turisté tak znovu mohou využívat celý šestikilometrový okruh.

00:18

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 02:52

Ve Festival Parku na hradeckém letišti začíná největší hudební festival v kraji - Rock for People

V Hradci Králové začíná dnes hudební festival Rock for People. Pořadatelé počítají znovu se solidní návštěvou - minulý rok se na 26. ročník festivalu přišlo podívat kolem 35 tisíc lidí. Proto jsme se na podrobnosti zeptali organizátora a ředitele festivalu Michala Thomese.

Včera 02:29

I v soutěži Vesnice roku platí olympijské heslo, není ani tak důležité zvítězit, jako zúčastnit se

Suchý Důl na Náchodsku je Vesnicí roku Královéhradeckého kraje pro rok 2023. Vyhrál před obcemi z Jičínska - Bystřicí a Tetínem. Jak přímo v terénu pracuje hodnotící komise, jsme sledovali v Pilníkově na Trutnovsku - tam nakonec získali Cenu hejtmana.

Včera 02:07

Jak se líbil nový aršík s 10 známkami prezidenta Petra Pavla nakupujícím na hradecké hlavní poště?

Poprvé v historii se známka s prezidentem naší republiky tiskla na ofsetovém stroji, je samolepící a prodává se v podobě aršíku. Prezident Petr Pavel je na deseti známkách v černobílém provedení, odlišný je pouze barevný podklad. Poprvé si aršík mohli zájemci zakoupit ve středu 7. června. K dispozici byl na všech pobočkách České pošty nebo na jejím e-shopu.

Před dvěma dny 02:16

Stovky lidí v Broumově na Náchodsku nepříjemně překvapilo vyúčtování tepla za minulý rok

Lidé v Broumově doplácejí za teplo po vyúčtování minulého roku i víc než šedesát tisíc korun. Přestože mnozí během něj zvyšovali zálohy, stejně se neubránili doplatkům. Někteří proto žádají o pomoc na Úřadu práce, další se domluvili s městem na splátkovém kalendáři.

Před dvěma dny 03:33

Neanova medovina s medailí! Přírodní klasika Filipa Tichého z medu, vody a kvasinek, bez konzervantů

Hned jak byl první med, přemýšlel, jak ho zpracovat dál, protože medovinu měl vždycky rád. Filip Tichý se se svou Neanovou medovinou zúčastnil i Mistrovství republiky a Evropy. Zjišťovali jsme i podle čeho nápoj nazval. Vzpomněl si na svoji přezdívku ze střední školy a originální název byl na světě. A zakládá si na tom, že je to přírodní klasika složená z medu, vody a kvasinek. Bez přidaných konzervantů.

Před dvěma dny 02:29

Kraj by mohl přispět městu Hradec Králové na výstavbu multifunkční arény částkou 100 miliónů korun

Královéhradecký kraj plánuje přispět městu Hradec Králové na nový multifunkční stadión. Aréna, kterou budou využívat především hradečtí fotbalisté, je těsně před dokončením a město za ní zaplatí včetně daně víc než tři čtvrtě miliardy korun. Pokud krajští zastupitelé schválí návrh své rady, získá město na dokončení dalších 100 milionů.

Před dvěma dny 03:56

Stejná šance, to je ocenění pro firmy zaměstnávající lidi s postižením. Objevily se i slzy v očích

Skončil další ročník soutěže Stejná šance. Některé ze zaměstnavatelů ocenila porota a tak do rozhlasového studia přišel Martin Samek, jednatel společnosti Gastro Koření, která si odnesla jednu z cen. Vyhlášení výsledků sledoval v budově krajského úřadu Královéhradeckého kraje reportér Václav Plecháček.

Před třemi dny 08:22

Alena Smolíková z Jaroměře získala na Mistrovství světa v Dog Dancingu spolu s fenkou Foxy stříbro

Alena Smolíková z Jaroměře na Náchodsku získala na Mistrovství světa v Dog Dancingu v Dánsku spolu s fenkou Foxy stříbrnou medaili. Obě přijely do Českého rozhlasu Hradec Králové a fenka Foxy si okamžitě moderátora Karla Sladkého zamilovala.

Před třemi dny 00:20

Odpady v Královéhradeckém kraji nejlépe třídí obyvatelé Malé Úpy, Černého Dolu a Hostinného

Pořadatelé soutěže Čistá obec vyhlásili výsledky třídění odpadu pro Královéhradecký kraj. V kategorii do 300 obyvatel je nejlepší Malá Úpa, ve městech a obcích do dvou tisíc obyvatel Černý Důl a v kategorii nad dva tisíce obyvatel vyhrálo Hostinné na Trutnovsku.

Před třemi dny 02:38

Při novém internetovém podvodu se podvodníci vydávali za pracovníky infolinky mobilního operátora

V Česku přibývá lidí podvedených pomocí internetu. Hackeři z nich obvykle vylákají osobní údaje, například přístupová hesla k počítači nebo k internetovému bankovnictví. Nebo svou oběť přesvědčí, aby jim peníze sama poslala.