• Podcasty
  • Český rozhlas - Digitální svět
Český rozhlas - Digitální svět
9. červen 2023

Poslechněte si podcast: Čelisti: Ty máš teda pěknou sebeironii. Michael J. Fox v žánru životopisů tvrdě sestřelil Arnolda

Čelisti se tentokrát nesly ve znamení náhlých poklesů a vzestupů inteligence. A taky pádů transformerských hromad kovošrotu. Ale ani to s Vítkem, Alešem a Tomášem neotřáslo. Na rozdíl od dokumentu o herci Michaelovi J. Foxovi. Jmenuje se Still, ale v klidu u něj nebudete ani vteřinu.

40:34

Český rozhlas - Digitální svět

Vydává: Český rozhlas

Už vám neunikne nic ze světa moderních technologií.

Web

Před týdnem 44:18

Čelisti: Kolik bylo ve Spartě bukanýrů? Pirátská fantasy One Piece je první dobré hrané anime

Aleš, Vít a Tomáš se rozhodli dezinfikovat studio proti covidu a jiným virům tajnou gastronomickou zbraní. V odéru ragbistické šatny se odvíjelo nejsmradlavější vysílání v dějinách Čelistí. Zamořeno bylo hůř než v podpalubí pirátské plachetnice, na které vyplul Tomáš hledat poklad.

Před týdnem 40:20

Čelisti: Rozhodně nejsi zvaná na můj coleslaw! Adam Sandler uklohnil dobrou teenagerskou dramedii s jarmulkou

Aleš, Tonda a Tomáš poprvé v historii Čelistí živě ve studiu požili salát coleslaw. Chroupání ručně krájeného zelí s kapkou fenyklu doprovázelo hodnocení nejnovějšího pokračování hororu Sestra o vraždící jeptišce i překvapivě kompetentní dívčí teenagerské dramedie Rozhodně nejsi zvaná na mou Bat Micvu!, za kterou stojí komik a producent Adam Sandler.

Před týdnem 24:19

Online Plus: Koubský: Je obtížné namalovat jasnou čáru, co vše je organizovaná ruská propaganda a má se blokovat

Celkem šest firem označila Evropská komise za tzv. strážce přístupu, anglicky gate keepers. Jde o firmy Alphabet, Amazon, Apple, ByteDance, Meta a Microsoft. Evropská komise jim stanovuje nové povinnosti, zároveň zveřejnila studii o nedostatečné regulaci ruské propagandy na sociálních médiích.

Před 2 týdny 43:09

Čelisti: Brutální vedro chce být generační výpověď. Ze zapoceného debutu vám knoflík u poklopce asi neupadne

Nový díl Čelistí je věnovaný hlavně sportu, který Tonda nenávidí. Právě pro něj je ale určená třetí sezóna seriálu Neslýchané, protože ukazuje, jakými všemožnými problémy je profesionální sport prolezlý. Alešovi z českého filmového debutu Brutální vedro zase vyschlo v hrdle tak, že ho překřtil na Brutální vědro.

11. srpen 2023 46:34

Čelisti: Český film #annaismissing chce být o mladých influencerkách, ale ve skutečnosti si obul tátovy boty

Už je to pár let, co #martyisdead. Tvůrci této webové minisérie nám ale teď předkládají nový problém: #annaismissing. Vypovídá příběh pohřešované influencerky něco o nástrahách internetu a současné mladé generaci? Nebo si tvůrci při natáčení obuli tátovy boty? Na tyto palčivé otázky odpoví „kluci akorát, co se uměj prát – znáte jistě takové“ Aleš, Tonda a Honza.

4. srpen 2023 40:49

Čelisti: Kam zmizel ten starý song? Minulé životy jsou plochý melodramatický šlágr

Za sklem studia Radia Wave došlo k hromadnému přeměřování injonů. O co jde? Vedle duchovního rozměru je to i trochu laciná korejská balící fráze. Očekávané melodrama režisérky Celine Song Minulé životy díky ní zapomeneme nejspíš dřív než Antonín Tesař Minari.

21. červenec 2023 40:10

Čelisti: Růžová atomovka se hodí ke všemu. Jede největší bomby léta Oppenheimer nebo Barbie?

Aleš, Vítek a Tomáš vyrazili na nejvýbušnější prázdninové premiéry. Smetla je víc nukleární vlna nebo záplava růžové? Nemilosrdný holič Barbenheimer rozséval radost i zkázu jak v říši kvantových procesů, tak v umělohmotném Barbínově.

21. červenec 2023 23:00

Online Plus: Al se teď poprvé dozví i o vlastní existenci, popisuje odborník Koubský

Vývojářům generativních AI systémů docházejí data, která potřebují k trénování svých systému. Dosud všechny velké AI chatboty, jako je chatGPT, Google Bard nebo Claude, pracovaly s daty, které firmy stáhly z internetu. Šlo o konverzace na sociálních sítích, obsah Wikipedie a dalších encyklopedií, digitalizované knihy, texty z blogů a další zdroje.

30. červen 2023 42:52

Čelisti: Jaké měl Indiana Jones číslo kartičky do videopůjčovny? Největší Nástroj osudu je rychlodabing

Čelisti se rozhodly vyčistit svoje videohlavy a odplísnit všechny staré kazety. Na konci června totiž startuje nový podcast, za kterým stojí Aleš a Tonda a který se jmenuje VHSky: Těžko je smazat. Jak nesmazatelně se vzpomínky na éru videa vepsaly do našich mozílů, to se dozvíte v analogovém speciálu. A zjistíme také, jaké artefakty si Indiana Jones odvezl z dovolené v (starověkém) Řecku.

23. červen 2023 53:53

Quest: Herní léto se muselo obejít bez výstavy E3, ale ne bez zajímavých oznámení

Ačkoliv se největší videoherní výstava E3 měla po covidové pauze letos fyzicky vrátit do Los Angeles, byla namísto toho bez náhrady úplně zrušená. Vydavatelé se přesto rozhodli dodržet tradici a druhý červnový týden tak patřil tiskovým konferencím plným nových trailerů, oznámení a také dem k vyzkoušení.