• Podcasty
  • Český rozhlas - Digitální svět
Český rozhlas - Digitální svět
27. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Čelisti: Před kamerou, za kamerou Mašín nesmí stát. Film Bratři jen posté opakuje, že komunisté byli zlí

Katolicko-halloweenský speciál pořadu Čelisti vyzývá k masovému rozkopávání dýní, ale nabízí také recept na stylové pochoutky mozekslaw a coleslawhulák. Naštěstí do studia nebylo potřeba přivolat otce Virgulaka, aby provedl exorcismus Vítka, Aleše a Tondy. Kromě exorcistického true crime dokumentu s manžely Warrenovými ale ve studiu přišlo na přetřes také drama Bratři od režiséra Tomáše Mašína.

40:56

Český rozhlas - Digitální svět

Vydává: Český rozhlas

Už vám neunikne nic ze světa moderních technologií.

Web

Před dvěma dny 52:57

Quest: Co se ve škole neučí? Strategie Last Train Home vypráví polozapomenutou kapitolu českých dějin

Jarda se vydal na strastiplnou cestu po Transsibiřské magistrále. V Last Train Home se snaží čím dál zuboženější skupinu československých legionářů dovést a dovézt zpátky domů. Jak tahle mrazivá expedice může dopadnout? Asi tak, že se nakonec s Šárkou rozhodnou zahřát v pekelných ohních třicátého výročí legendárního Dooma.

Před dvěma dny 43:39

Čelisti: Doktor Bolíto a sociopatický podvodník. True crime Křivák se skalpelem způsobuje mrazení i nevolnost

Prosincové Čelisti se rozkročily mezi vánoční pohodou a nemilosrdnými true crime dokumenty. Minisérie Křivák se skalpelem o falešném chirurgovi a jeho experimentálních transplantacích patří k těm nejdrtivějším, které Aleš a Vítek viděli. Naproti tomu z vraždy Johna Lennona dokázali dokumentaristé vykřesat jen pár nedopečených konspiračních teorií.

Před dvěma dny 23:59

Online Plus: Pokračování kauzy Xixoio: dva stíhaní a škoda skoro 340 milionů

Policie obvinila dva lidi v souvislosti s kauzou české společnosti Xixoio, která nabízela uživatelům údajnou možnost investice do firem prostřednictvím digitálního tokenu. Peníze ale podle policie firma využila na svůj provoz, provize zaměstnancům a osobní obohacení.

Před týdnem 43:09

Čelisti: Pět pravidel vaření pro Boha. Čelisti dávají kopačky sektám

Po dlouhých letech rozdávání nenávisti máme konečně dobré zprávy. Láska zvítězila, plamen náklonnosti se prudce vzňal. Známe váhové limity potřebné pro vesmírnou evakuaci z planety Země a také tajné recepty na jídla, které vás duchovně uzemní. Stačí jen pozorně sledovat dvě nové minisérie o internetových kultech a poslouchat Čelisti!

Před týdnem 23:53

Online Plus: Ulož.to mění své fungování. „Sdílení pirátského obsahu už není atraktivní byznys,“ hodnotí Koubský

Server Ulož.to oznámil, že po letech výrazně změní způsob svého fungování. Od 1. prosince je klasickým osobním úložištěm souborů. Podle oficiálního oznámení už uživatelé nebudou moci tyto soubory veřejně sdílet ani na ně zasílat odkaz ke stažení.

Před 2 týdny 34:12

Quest: Česká skákačka Bzzzt okouzluje pixel artem i vypiplanou obtížností

Quest tentokrát rozebírá 2D plošinovku z českých luhů a hájů – pixelartový Bzzzt od zkušeného herního vývojáře Karla Matějky. Retrofuturistická skákačka se v mnohém inspiruje u osmdesátkových arkádových klasik, její audiovizuál a hratelnost se ale nevezou jen na vlně nostalgie.

Před 2 týdny 42:01

Čelisti: Pochopil smysl života Napoleon, nebo Vachler? O nejmrazivější bitvě u ColeSlavkova

Tomáš se rozhodl ztrestat chuťové buňky Čelistí indickými pickles ze zeleného chilli. A dostavilo se osvícení. Napřed Igor Chaun cákl blátem a na konci se dostavila i bílá paní. Dopadlo to jako u Waterloo.

Před 2 týdny 23:57

Online Plus: Altman zpět ve vedení OpenAI. „Tahle telenovela musela otřást důvěrou spousty lidí,“ míní Koubský

„Připoj se, prosím tě, v poledne na videokonferenci.“ To je zpráva, kterou dostal jeden ze zakladatelů firmy OpenAI a zároveň její výkonný ředitel Sam Altman. Když se 17. listopadu ke konferenčnímu hovoru připojil, dozvěděl se, že ho správní rada s okamžitou platností propouští. Teď už je díky podpoře svých zaměstnanců opět ve vedení firmy.

Před 3 týdny 43:12

Čelisti: Zabijácké karaoke: Fincher oslavuje cynický profesionalismus, Kaurismäki lásku a Stallone coleslaw

Čelisti tentokrát doporučují podchlazené zabijáky, finskou lásku a osmdesátkové akční umčo. Radost Alešovi, Tondovi i Tomášovi udělal David Fincher s chladným procedurálním thrillerem Zabiják, ale i génius sofistikované naivity Aki Kaurismäki a vlastně i bilancující Silvester Stallone. Obzvlášť když hoši zjistili, že by se mu klidně mohlo říkat Colesly.

Před 3 týdny 24:03

Online Plus: Edith Piaf po 60 letech promluví? Její umělý hlas bude doprovázet životopisný snímek

V poslední době zaznamenala umělá inteligence výrazný rozmach. V digitálním prostoru se objevují obrázky, texty, nebo dokonce zvukové záznamy. Možné je využít AI i ve filmovém průmyslu a probudit tak umělce, kteří už nejsou mezi námi, k životu.