• Podcasty
  • Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Čapí hnízdo a Babišův osud. Vlna migrantů v Itálii. Unie pokutuje TikTok

Může ještě kauza Čapí hnízdo výrazněji poznamenat pozici Andreje Babiše na politické scéně? Jak se italské úřady vyrovnávají se situací na ostrově Lampedusa, kam jen za posledních pár dnů připluly tisíce migrantů? A jaký efekt může mít vysoká pokuta, kterou Evropská unie udělila provozovatelům čínské aplikace TikTok za porušování ochrany osobních údajů dětských uživatelů? Poslechněte si odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.

19:34

Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Vydává: Český rozhlas

Komentáře, analýzy, rozhovory. Publicistický souhrn nejdůležitějších kauz dne.

Web

Dnes 19:50

Polední publicistika: Polsko–Ukrajina. Alzheimerova choroba. Končí jeden ze závodů porcelánky Thun

Polsko kvůli vlastnímu vyzbrojení nedodává zbraně na Ukrajinu, oznámila kancelář polského premiéra. Jde o reakci na spor kvůli vývozu ukrajinského obilí? 100 tisíc Čechů se potýká s Alzheimerovou chorobou a jejich počet se bude rychle zvyšovat. Je na to systém připravený? Končí výroba v kláštereckém závodě porcelánky Thun. Jaká je aktuálně kondice českých porcelánek a skláren? Poslechněte si polední publicistiku.

Včera 19:48

Odpolední publicistika: Těžba lithia. Změny konsolidačního balíčku. Petr Pavel v Radě bezpečnosti

Jak se vládě daří přesvědčovat obce, kterých se dotkne plánovaná těžba lithia, aby s projektem souhlasily? Proč koalice v rozpočtovém výboru zamítla skoro všechny změny konsolidačního balíčku, které navrhla opozice? A kdy vystoupí v Radě bezpečnosti český prezident Petr Pavel?

Včera 20:06

Polední publicistika: Prezident Pavel v OSN. Těžba lithia. Noc literatury

Jak důležité bylo první vystoupení prezidenta Petra Pavla ve Valném shromáždění OSN? Podařilo se dnes vládě přesvědčit zástupce obcí blízko plánované těžby lithia, aby s projektem souhlasili? Co všechno se bude dnes číst na Noci literatury?

Před dvěma dny 19:42

Dohoda o zbraních. Zátah na Slovensku. Jazyky v EU. Náhorní Karabach

Co znamená pro české firmy dohoda Česka s Dánskem a Nizozemskem o financování zbraní pro Ukrajinu? Čeho se týká další zásah slovenské policie proti lidem spojeným s bezpečnostními složkami státu? Kolik by stálo rozšíření oficiálních jazyků EU o další tři? Jak vážný je aktuální konflikt v Náhorním Karabachu? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před dvěma dny 20:23

Polední publicistika: Návrh na odvolání Blažka. Prodloužený tendr na dostavbu Dukovan. Síť X

Jak se hnutí STAN postaví k výzvě členů Pirátské strany navrhnout odvolání ministra Blažka? Proč se znovu prodlužuje lhůta pro podání konečných nabídek na dostavbu Dukovan? A bude se muset platit za používání sítě X, tedy někdejšího Twitteru? Poslechněte si polední publicistiku.

Před třemi dny 19:31

Odpolední publicistika: Klimatický summit v New Yorku. Milostivé léto. Automatizované prodejny?

Jak hodnotí zástupci ekologických organizací klimatické závazky a cíle, které mají v těchto dnech potvrdit státníci na několika vrcholných schůzkách v New Yorku? Jaký zájem očekává Česká správa sociálního zabezpečení o nové kolo oddlužovacího programu tzv. Milostivého léta? A můžou obchodní síť na venkově výrazněji posílit automatizované prodejny? Poslechněte si odpolední publicistiku s Tomášem Pancířem.

Před třemi dny 20:13

Polední publicistika: Klimatická dohoda. Migranti na Lampeduse. Chmelaři v UNESCO

Daří se Česku plnit závazky vyplývající z Pařížské klimatické dohody? A co dál může vláda prezentovat na newyorském summitu k otázkám udržitelného rozvoje? Pomůže Evropská komise Itálii, aby se vyrovnala s nynějším mimořádným přílivem migrantů přes Středozemní moře? A jaký přínos by pro Žatec a okolní chmelařskou krajinu mohlo mít zařazení na seznam světového dědictví UNESCO?

Před čtyřmi dny 20:02

Polední publicistika: Rozsah výuky na školách. Protivládní demonstrace. Volby na Slovensku

Mohli by učitelé v Česku odučit měsíčně víc hodin než v současnosti? Co ukázala včerejší demonstrace na Václavském náměstí o nespokojenosti s vládou? Jak důležitým tématem bude ve slovenských volbách vztah politiků k Evropské Unii?

Před pěti dny 19:48

Polední publicistika: Vakcíny proti covidu. Ukrajinské obilí. Dny NATO

Jak vypadají nové vakcíny proti covidu a jaká je jejich účinnost? Ovlivní konec embarga na dovoz ukrajinského obilí zemědělský trh v Evropské unii? A kam už pokročila modernizace polské armády, která se představuje na Dnech NATO?