Interview rádia Z
20. leden 2021

Poslechněte si podcast: Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová k jejímu boji s rakovinou: Když se na to podívám zpětně, tak možná, že si ta rakovina vybrala nejlepší období, když už člověk beztak nemohl nikam jít.

20:12

Interview rádia Z

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

13. červenec 2022 19:46

Vít Samek: I ministerstvo financí ukazuje, že tu je prostor pro růst mezd a platů. Jsou potřeba zásahy vlády

„Z našeho pohledu ten tragický scénář být nemusí. Spíš se divíme, že vláda tomu přihlíží. Myslíme si, že jsou třeba určité zásahy vlády, které by pomohly například regulaci cen. Zákon o cenách vládě dává řadu nástrojů, které by mohla využít a v některých sousedních zemích je využívají,” říká místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek, který byl hostem Interview Rádia ZET. 

12. červenec 2022 20:26

Zdražování potravin stojí na růstu cen energií, říká prezident Agrární komory Jan Doležal

„Když se dnes podíváte třeba na pečivo, tam jsou ceny surovin asi deset patnáct procent. Hlavní tahoun jsou bohužel energie a tam se uvidí. Situace je komplikovaná, na podzim může být ještě komplikovanější,” říká host Interview Rádia ZET, prezident Agrární komory Jan Doležal. 

11. červenec 2022 20:04

Zdá se, že Češi neumí žít, říká kardiolog Michal Vráblík

Češi jsou jedni z nejhorších v Evropě ve výskytu kardiovaskulárních nemocí. „Když se podíváme na parametry, které souvisejí s životním stylem a které ovlivňují kardiovaskulární zdraví, tak jsme v evropských statistikách vždycky na nesprávném pólu. Máme stále vysoký počet kuřáků, velmi nízkou pohybovou aktivitu, vysokou spotřebu nevhodné potravy bohaté na živočišné tuky a jsme jedni z úplně prvních ve spotřebě alkoholu na hlavu,” říká odborník na preventivní kardiologii Michal Vráblík, který byl hostem Interview Rádia ZET. 

1. červenec 2022 19:53

Na popularitě florbalu u nás má určitě vliv obliba hokeje, říká florbalistka Jana Christianová

„Jsme hokejový a fotbalový národ. Tím, že je florbal poměrně dostupný sport, kdy vám už od dětské kategorie stačí hokejka a boty a nemusíte kupovat drahé vybavení, spousta rodičů dává děti na florbal. Je to taková v uvozovkách levnější alternativa, ale stal se z toho fenomén,” myslí si reprezentační florbalová brankářka Jana Christianová, která byla hostem Sportovního interview Jana Hlocha na Rádiu ZET. 

11. březen 2022 18:55

Prozření, že i my jsme ve válce, nás teprve čeká, říká psychoterapeutka Rita Kramerová

„Když jsme slyšeli a viděli záběry války v Sýrii, tak nám ti lidé byli vzdálení. Kdo z nás byl v Sýrii, kdo z nás ví, jak to tam vypadá? Ukrajina je velmi blízko. Vybombardované byty jsou stejné byty, jako máme tady,“ popisuje blízkost války na Ukrajině psychoterapeutka Rita Kramerová, která byla hostem Interview Hany Vítkové.

17. prosinec 2021 20:56

Svou budoucnost můžeme ovlivnit, tvrdí kartářka Helen Stanků

„Lidé mají touhu poznat něco, co nás všechny přesahuje. Něco mezi nebem a zemí. Hodně lidí touží také poznat svou budoucnost i to, jestli se dá ovlivnit. Samozřejmě, že to jde,“ říká kartářka a ezoterička Helen Stanků. Ráda pracuje s runami, které jsou podle severské tradice řečí bohů a dokáží proto ukázat budoucnost, přítomnost i minulost. 

17. prosinec 2021 19:39

Modernímu pětiboji hrozí vyškrtnutí parkuru i konec na olympiádě. Jestli pětiboj chcete zachránit, tak nám ho neměňte, apeluje David Svoboda

Moderní pětiboj prožívá turbulentní dobu. Hrozí mu dokonce vyřazení z olympijských her. Tento tradiční sport přitom stál u jejich zrodu. „Je to pro nás velmi smutné období. Rozhodují o nás funkcionáři, kteří nejsou s pětibojem v každodenním kontaktu. O účast se musíme porvat v Paříži. Snad se v olympijském programu udržíme, ale možná taky ne,“ říká olympijský vítěz David Svoboda.

10. prosinec 2021 19:09

Zajistit dětem bezstarostné dětství není zadarmo, říkají zakladatelky projektu Fandi mámám, který podporuje samoživitelky

Projekt Fandi mámám funguje od roku 2016 a poskytuje materiální pomoc pro maminky samoživitelky a jejich děti. Založily ho moderátorky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová. „Protože jsme obě mámy, víme, že zajistit dětem hezké a bezstarostné dětství není zadarmo. Uživit sebe a své děti z mateřské nebo jednoho nízkého platu je ale obtížné.“

10. prosinec 2021 20:45

Předseda ČOV Jiří Kejval: Tokio byl úspěch, povedly se skvělé výsledky, přesto přišla kritika. Dnes se hledají spíše problémy

Čeští sportovci přivezli z Letních olympijských her v Tokiu nejvíce medailí v historii – 11 medailí, z toho 4 zlaté. Přesto Český olympijský výbor čelil ze strany politiků kritice. Předseda ČOV Jiří Kejval přiznal, že ho to mrzí. „Dnes je taková doba, že se nehledá úspěch, ale problémy. My jsme měli ale skvělý úspěch, podařily se skvělé výsledky.“

3. prosinec 2021 22:11

Miriam Chytilová: Jsem přirozená bojovnice, proto jsem často hrála hrdinky

Herečka a zpěvačka Miriam Chytilová má za sebou mnoho rolí, zahrála si i ve dvou oscarových filmech. Proslavila se ale především tím, že propůjčila svůj hlas postavě Rachel Greenové v kultovním seriálu Přátelé. Tu hrála Jennifer Aniston. „Jsem přirozená bojovnice, proto jsem často hrála hrdinky,“ říká Chytilová.