Speciál
6. březen 2022

Poslechněte si podcast: Byla to past, kterou vytvořili Rusové, soudí o ostřelovaném humanitárním koridoru generál Šedivý

Rusko a Ukrajina se dohodly na vytvoření humanitárního koridoru z ukrajinských měst Mariupol a Volnovacha. Tím mělo asi 200 tisíc civilistů opustit oblasti bojů směrem do bezpečnějších částí země. Podle ukrajinských úřadů to ale nepřetržitá ruská dělostřelecká palba neumožnila. „Dohoda o koridoru musí být upřímná, obě strany musí chtít opravdu zastavit palbu a vytvořit ho,“ připomíná bezpečnostní expert a bývalý náčelník Generální štábu Armády České republiky Jiří Šedivý.

05:33

Speciál

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání věnované aktuálnímu dění v politice, byznysu i společnosti.

Web

Před dvěma dny 39:51

Speciál: Jak řešit nedostatek bytů v Praze? Poslechněte si čtvrtou předvolební debatu pražských lídrů

Chronický nedostatek bytů, nedokončený dopravní systém a začátek topné sezóny poznamenané vysokými cenami energií. To jsou hlavní témata čtvrté předvolební debaty lídrů kandidátek v pražských komunálních volbách. Jaké recepty nabízejí? Na otázky odpovídají David Procházka (Starostové a nezávislí), Milan Krajčo (Komunistická strana Čech a Moravy), Petr Macinka (Motoristé sobě), Matěj Žaloudek (Solidarita), Jaroslav Ďuriš (Praha bez chaosu).

Před třemi dny 39:57

Speciál: Přeměna středu města na pěší zónu? Poslechněte si třetí předvolební debatu pražských lídrů

Tématem třetí předvolební debaty lídrů kandidujících subjektů v Praze jsou plány na vyřešení dvou klíčových problémů – dopravy a bydlení. Co považují kandidáti za nejdůležitější problémy a jak by je chtěli řešit? Na otázky odpovídali Jiřina Niké Hájek (Za bezpečné ulice v Praze), Tomáš Štampach (Svobodní), Adam Hanka (Volt), Tereza Urzová (Urza.cz: Nechceme vaše hlasy) a František Laudát (koalice Strany soukromníků ČR, Koruny české, KAN a Konzervativní strany).

Před čtyřmi dny 40:07

Modré zóny zrušit, sjednotit, nebo vytvořit podzóny? Poslechněte si druhou debatu pražských lídrů

Parkovací modré zóny rozdělují nejen řidiče a obyvatele Prahy, ale také politiky. Jak by ti regionální řešili komplikovaný a leckdy neudržitelný parkovací režim v metropoli, diskutují účastníci druhé předvolební debaty Českého rozhlasu.

Před pěti dny 40:01

Jednotná modrá zóna a bezplatné MHD? Poslechněte si první předvolební debatu pražských lídrů

Tématem první předvolební debaty lídrů kandidujících subjektů v Praze jsou plány na vyřešení zásadních pražských problémů – zklidnění dopravy a vylepšení prostupnosti města, ale také nedostupné bydlení. Na otázky odpovídali Zdeněk Zajíček (Spolu pro Prahu), David Tygr Ploc (Praha náš domov), Milan Urban (koalice SPD, Trikolory, hnutí Pes a Nezávislých společně pro Prahu), Jan Čižinský (Praha sobě) a Hana Janišová (DSZ za práva zvířat).

Před 2 týdny 48:35

Společné vysílání Radiožurnálu a ČRoPlus o jednání o cenách energií na úrovni EU

Moderuje Tomáš Pancíř.

Před 2 týdny 53:54

Alžběta II. byla poslední velkou světovou panovnicí v dějinách, říká historik Županič

Spojené království a svět truchlí nad odchodem Alžběty II. Před Buckinghamským palácem i dalšími symboly britské monarchie vznikají pietní místa. Lidé si připomínají oblíbenou královnu. Novým králem se stává Alžbětin syn Charles, který bude panovat jako Karel III. Británie se mezitím připravuje na státní pohřeb.

24. srpen 2022 49:54

Půl roku od napadení Ukrajiny Ruskem - společné vysílání Radiožurnálu a ČRoPlus

Moderuje Tomáš Pancíř.

26. červenec 2022 25:41

Požár v Hřensku se chová podobně jako ty v jižních státech, upozorňuje Ošlejšek z HZS

Hasiči a další záchranné složky se snaží dostat pod kontrolu plameny v okolí Hřenska. Zatím se to hlavně kvůli počasí nedaří. Kouř z místa požáru byl dnes ráno cítit na řadě míst v Česku. Příčinou byl západní až severozápadní vítr. Jak na místě pokračuje zásah hasičského záchranného sboru? Jak se situace vyvíjí a jaké jsou důsledky požáru?

21. červenec 2022 49:50

Expremiér Topolánek: Putin se dostal za hranu a určitě si bude dál s Unií hrát

Po pravidelné desetidenní údržbě plynovodu Nord Stream 1už zase proudí do Evropské unie ruský plyn. Obnovení dodávek plynu hlavně znamená více času na naplnění zásobníků a na šetření. „Situace bude pořád takto napjatá a válka to pouze obnažila,“ říká ve Speciálu bývalý premiér Mirek Topolánek, který je dnes předsedou Výkonné rady Teplárenského sdružení.

14. červenec 2022 40:31

Biochemik Konvalinka: Na čtvrtou dávku by měly jít ohrožené skupiny už nyní. Nečekejme na podzim

Počty lidí nakažených covidem opět rostou. Jak se vyvíjí a dál bude vyvíjet aktuální vlna pandemie? Je na čase začít znovu nosit respirátory? Mají ohrožené skupiny spěchat s přeočkováním, nebo naopak se čtvrtou dávkou počkat na září? Dozvíte se ve společném Speciálu Českého rozhlasu Plus a Radiožurnálu.