Host Českého rozhlasu Ostrava
8. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Byla produkční v České televizi, teď Markéta Nováčková zachraňuje rozbořený statek

Markéta Nováčková je bývalou produkční České televize. Přivdala se na rodinnou zemědělskou farmu, přivedla na svět tři syny a práci produkční pověsila na hřebík.

21:19

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 21:12

Muž s velkým záběrem a složitou profesí. Setkání s onkologem Martinem Paličkou

Onkolog Martin Palička ve svém oboru působí teprve druhým rokem, ale kromě toho má za sebou řadu dalších počinů - vytvořil portál, na kterém se věnuje medikům. A zanedlouho pokřtí i svou knihu.

Před pěti dny 21:01

Jan Smekal se ve své fotografické knize snaží Frýdek-Místek ukázat takový, jaký opravdu je

Fotografu Janu Smekalovi před pár dny vyšla jeho autorská kniha s názvem Frýdek-Místek, tady jsem doma. Snaží se v ní ukázat dvojměstí takové, jakým opravdu je. Poslechněte si rozhovor o zážitcích z více než dvouletého dokumentování.

Před týdnem 20:35

S Jiřím Mikou se vydáme na sváteční procházku Ostravou, Prahou i Vídní

To všechno jsou místa, kde náš host coby architekt působí. S Jiřím Mikou jsme mluvili o tom, jak se města vyvíjejí, jak je třeba zacházet s jejich vylidňováním, i o tom, jak lidé v různých místech světa vnímají potřebu slunce.

Před týdnem 21:46

Jak se žije s trojčaty. Setkání s Michaelou Kropovou

Když mi před třemi lety doktor řekl, že čekám trojčata, hodinu v kuse jsem plakala, přiznává mj. v otevřeném rozhovoru maminka pěti dětí Michaela Kropová. Profesí zdravotní sestra nakonec nečekanou situaci zvládla a dnes už se hlavně raduje z početné rodiny.

Před 2 týdny 20:00

Výtvarník a designér Martin Fabián Rusek měl původně nakročeno k technickému oboru

Martin Fabián Rusek je dnes renomovaným malířem, grafikem a designérem. V době covidové si řekl, že je třeba jít divákovi naproti a začal pořádat výstavy na zahradě.

Před 2 týdny 21:04

Jóga jako životní způsob. Setkání s Lenkou Ježovou

Lenka Ježová, dlouholetá lektorka jógy. Józe se začala věnovat, když opustila svět módy a modelingu. Rozhovor je o umění udělat v životě změnu, o cvičení jako životním způsobu, i o módě.

Před 2 týdny 21:51

Tereza Tara se filmu Let viny vydává na cestu sebepoznání, aby uzdravila své ledviny

Režisérka Tereza Tara. Tato ostravská rodačka se ve svém novém celovečerním filmu Let viny vydává na cestu sebepoznání, aby uzdravila své nemocné ledviny. Velmi osobní a sugestivní snímek, ve kterém odkrývá své soukromí, bude mít zanedlouho premiéru v kinech.

Před 3 týdny 21:01

Enviromentální témata profesně i zájmově po celém světě. Setkání s Terezou Paškovou

Tereza Pašková má blízko k enviromentálním tématům. Mořské biologie, stanice netopýrů, změny klimatu i mobilního planetária - to všechno zahrnuje její profese i zájmy. Díky tomu cestuje po světě, poznává mnohá místa i lidí a taky fotografuje.

Před 3 týdny 21:09

Ve světě dětí, psů a hudby. Setkání s Martou Vaculíkovou

Marta Vaculíková je členkou ostravské Janáčkovy filharmonie, ale momentálně je na mateřské dovolené. Tu si zpestřila koníčkem - ze svého domu udělala psí hotel a školku. Se psy taky cvičí agility a roste s nimi prakticky už od dětství. Jak se jí žije ve světě dětí, psů a hudby?

Před 3 týdny 20:41

Horolezecký prvovýstup na Masherbrum Tomáši Petrečkovi nevyšel kvůli bolesti zubů

Tomáš Petreček se o prázdninách pokusil o horolezecký prvovýstup na 7821 metrů vysokou horu Masherbrum. Kvůli silné bolesti zubů ale musel výpravu opustit a z výšky 5200 m n. m. se vrátit do základního tábora. Vyprávět bude o svých pocitech i o nové knize, která přibližuje jeho sportovní a lezeckou kariéru.