• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
3. duben 2023

Poslechněte si podcast: Budoucnost pražské usedlosti Cibulka. Virtuální realita ukazuje vznikající dětský hospic

Má být první svého druhu v Česku – hospic pro vážně nemocné děti. Nadace rodiny Vlčkových ho chce v usedlosti Cibulka v pražských Košířích otevřít za tři roky, tedy v roce 2026. Díky brýlím pro virtuální realitu je ale už dnes jasné, jak to tam bude vypadat.

01:57

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:01

Skončila rekonstrukce tratě Ohrada – Palmovka. Od víkendu opět jezdí tramvaje mezi Žižkovem a Libní

Po 14 měsících oprav vyjela o víkendu opět tramvaj na trať mezi Ohradou a Palmovkou. Skončila tak výluka, která dlouho komplikovala cestování mezi Žižkovem a Libní. Trať prošla opravou za stovky milionů korun.

Před třemi dny 02:56

Před Senátem se zpívalo, tančilo, hrálo i bubnovalo na kyblíky. Finále ZUŠ Open mělo úspěch

Talentované děti z celé republiky se sjely v sobotu na finále festivalu ZUŠ Open do Prahy. V pestrém programu vystoupili malí tanečníci, výtvarníci, divadelníci, zpěváci a hudebníci ve sluncem prozářené Valdštejnské zahradě.

Před pěti dny 03:12

ZOO Chleby oslaví 26. výročí a získala vzácné ocenění. Za pavilon lvů dostala Bílého slona

ZOO Chleby, kterou najdete kousek od Nymburka, je nejstarší nestátní zoologickou zahradou v České republice. Pan René Franěk ji založil v roce 1997. Zahrada bude slavit 26. narozeniny právě tuto sobotu 3. června a připravila proto bohatý program. A ZOO Chleby navíc získala teď v květnu významné ocenění v kategorii stavba roku v 29. ročníku soutěže o odchov roku a stavbu roku zoologických zahrad České a Slovenské republiky... Bílého slona.

Před šesti dny 02:26

Stavbaři dokončují rekonstrukci Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. Před rokem v něm vypukl požár

Uplynul rok od tragického požáru Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy, při kterém zemřeli 2 lidé a dalších 55 se zranilo. Policie dál hledá příčinu požáru i viníka. Stavbaři dokončují opravu budovy, do které by se klienti měli vrátit na přelomu srpna a září. Podrobnosti přináší reportér Radek Duchoň.

Před týdnem 01:51

Starají se o zvířata nebo sbírají odpadky. Praha 9 dává lidem bez domova možnost práce i bydlení

Programem, který v Praze 9 funguje letos desátým rokem, prošlo už více než 200 lidí bez domova. Řada z nich se díky němu vrátila do společnosti, našla si pravidelnou práci i vlastní bydlení. Třeba v sadu Klíčov ve Vysočanech by díky jejich práci v budoucnu mohla vzniknout i naučná stezka.

Před týdnem 02:12

OBRAZEM: Na 70. výročí LIAZu se do Mnichova Hradiště sjelo kolem stovky aut legendární značky

Mnichovo Hradiště si o tomto víkendu připomíná 70 let od zahájení výroby nákladních aut LIAZ v samostatném závodě a 20 let od posledního smontovaného auta. Do města na oslavy přijelo okolo stovky aut značky LIAZ. Lidé si mohli prohlédnout třeba liazku, která se účastnila závodu Rallye Paříž - Dakar nebo nákladní auta, která jezdila i v Africe nebo daleké Argentině. V Mnichově Hradišti natáčel reportér Radek Duchoň.

Před týdnem 02:10

Tramvajová trať do Libuše je dokončena. Od soboty na ní bude zahájen pravidelný provoz

Dopravní podnik hl. m. Prahy v sobotu zprovozní novou tramvajovou trať do Libuše. Prodlouží linku číslo 17, zavede novou autobusovou linku 126 a zároveň zruší linku 165. Po nové trati se zkušební jízdou byla projet naše reportérka Karolína Burdová.

Před týdnem 03:24

Letošní výstava Natura Viva je ve znamení myslivosti

V Lysé nad Labem ve čtvrtek začala už 28. výstava Natura Viva. Tato jediná mezinárodní akce pro myslivce, rybáře a včelaře v České republice chystá i letos mnoho novinek. V rámci veletrhu se připomíná především letošní 100. výročí Českomoravské myslivecké jednoty a časopisu Myslivost.

Před 2 týdny 02:33

Letošního festivalu ZUŠ Open se zúčastní 130 tisíc dětí ze 439 základních uměleckých škol

Během jedné z největších kulturních událostí u nás po celé dva týdny od neděle 21. května do neděle 4. června ožijí uměním parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst. ZUŠ Open vyvrcholí 3. června ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR, kde se do společného programu zapojí na 800 účinkujících ze ZUŠ ze všech krajů.

Před 2 týdny 01:29

Vozovna Vokovice oslavila devadesátku. Návštěvníci se dostali i tam, kam je jindy vstup zakázán

Pražská Vozovna Vokovice si připomíná 90 let od svého založení. Dopravní podnik hlavního něsta v sobotu pro příznivce uspořádal den otevřených dveří a kromě připravených exponátů zpřístupnil i prostory, do kterých se lidé běžně nedostanou.