Mixzóna
Epizoda 607. červenec 2023

Poslechněte si podcast: Budoucí hvězda českého sportu? 17letá Iveta Miculyčová udivuje triky na kole

Mohla hrát fotbal za Spartu. Jenže Ivetu Miculyčovou začal naplňovat úplně jiný sport. Na kole při BMX freestyle ohromuje odvážnými triky v takovém stylu, že už dvakrát vyhrála mistrovství Evropy. A to jí teprve 17. V podcastu Mixzóna vypráví o svém mladém sportu, odvaze, adrenalinu i olympijském snu.

32:38

Mixzóna

Vydává: Sport.cz

Povídání o všech možných sportovních disciplínách.

Web

Epizoda 70Dnes 44:38

Taneční pár Natálie a Filip Taschlerovi o své cestě mezi krasobruslařskou elitu

Vyrůstali spolu, teď společně tráví každý den na ledě. Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi odešli za svým snem trénovat do Itálie a každým rokem se posouvají výš mezi světovou elitu. V podcastu Mixzóna vyprávějí o své cestě, souhře i rozdílech či letošním emotivním volném tanci, který věnovali svému zesnulému tatínkovi. 

Epizoda 69Před čtyřmi dny 39:28

Freestyle motokrosař Petr Pilát o zápisu mezi rekordmany, náročných tricích i zraněních

Ve třech letech seděl poprvé na motorce, ve čtrnácti se zapsal do Guinessovy knihy rekordů, když na ní zvládl salto. Freestyle motokros se prolíná životem Petra Piláta, ať už v roli závodníka, organizátora nebo trenéra nejmenších nadějí. Půjde v jeho stopách i syn? Proč už víc poslouchá doktory? A kde všude se dá skákat? O tom mluvil v podcastu Mixzóna. 

Epizoda 68Před 2 týdny 31:29

Florbalová gólmanka Jana Christianová o dobrovolné roční pauze i odmítání nabídek z ciziny

Rok si dala od florbalu úplnou pauzu, přesto je reprezentační stálicí a chystá se na své sedmé mistrovství světa. V čem Janě Christianové dobrovolná přestávka domohla? Proč už ji to do zahraničí netáhne, i když patří dlouhodobě do světové špičky? Jak bolí rány míčkem a jak se cvičí brankářský postřeh? O tom všem vyprávěla v podcastu Mixzóna.

Epizoda 67Před 2 týdny 44:11

Ondřej Rybář o biatlonové zlaté generaci, jejích nástupcích i domácím mistrovství světa

Biatlon poznal ze všech stran. Osobní kouč, trenér mužů i žen, šéftrenér a nyní sportovní ředitel. Ondřej Rybář zažil u českého týmu období, kdy se biatlon teprve dostával do podvědomí fanoušků, i boom ověnčený úspěchy generace kolem Gabriely Soukalové či Ondřeje Moravce. V podcastu Mixzóna mluvil o jejich výjimečnosti i současném týmu. 

Epizoda 6624. říjen 2023 43:53

Nečekaná mistryně světa v lukostřelbě Marie Horáčková o střelbě na tatranky i z okna domu

V dětství střílela i na tatranky či žužu žížaly, teď je Marie Horáčková mistryní světa. V podcastu Mixzóna vypráví o tom, jak zvládá improvizovat i co jí přinesl nečekaný titul šampionky. Probrala i vztahy v komunitě tradičního olympijského sportu, na kameru ukázala svůj luk a detailně popsala jeho komponenty. 

Epizoda 6519. říjen 2023 50:36

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek o financích a prioritizaci sportu

Hrozbu, že český sport bude mít příští rok výrazně méně peněz, se povedlo zažehnat, ale na vyskakování to není. Proč je ve srovnání s okolními zeměmi dlouhodobě podfinancovaný? Pomohlo by vlastní ministerstvo? Podle čeho se vybere 30 sportů, které budou dostávat víc peněz? V podcastu Mixzóna odpovídal šéf Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.

Epizoda 6413. říjen 2023 30:49

Tyčkařka Amálie Švábíková o skocích téměř pět metrů nad zemí i vztahu dvou atletů

Mezi juniorkami se stala mistryní světa a své schopnosti už naplno předvádí i mezi dospělými. Tyčkařka Amálie Švábíková vypráví v podcastu Mixzóna o nástrahách atletického dospívání, vztahu dvou atletů i nebývalé rodinné podpoře. Detailně pak rozebere, co všechno se musí sejít, aby člověk mohl jen s pomocí tyče vystoupat téměř pět metrů vysoko. 

Epizoda 6321. září 2023 42:42

Marek Chlup o síle českého baseballu, jeho popularitě v Japonsku a cestě do MLB

Zatím žádný baseballista nevyrostl na českých hřištích až pro nejslavnější soutěž světa MLB. Marek Chlup se postupnými kroky naplnění svého snu blíží. V Mixzóně vypráví o své cestě, blížícím se mistrovství Evropy, účasti na World Baseball Classic, popularitě Čechů v Japonsku i o tom, jak se stát elitním pálkařem.

Epizoda 6217. srpen 2023 29:26

Nikoleta Jíchová o překážkách, zálibě v tvrdé hudbě, svých tetováních i improvizaci

Upoutá originálním křestním jménem, dlouhými rozpuštěnými vlasy a ladností i rychlostí, kterou překonává překážky. Nikoleta Jíchová má skvěle rozjetou atletickou kariéru a v podcastu Mixzóna vypráví i tom, proč si před závody pouští Rammsteiny, proč občas musí dělat kompromisy mezi krásou a pohodlím a co znamenají tetování na jejích rukou.

Epizoda 611. srpen 2023 29:48

Z vyvrhele nejvýraznější osobnosti české scény? Maxim Habanec o životě na skateboardu

Sepsal knihu s názvem Život je skejt, jejíž název vystihuje, jaký význam má skateboarding pro Maxima Habance. S prknem objel celý svět, vyhrál závod Světového poháru, točí úspěšná videa, sleduje ho přes sto tisíc lidí, má svůj skatepark a organizuje závody. V podcastu Mixzóna mluvil i o olympiádě a o tom, jak se skateboarding změnil.