Sportovní ozvěny
26. září 2022

Poslechněte si podcast: Budějovičtí házenkáři se utkají s hvězdnými soupeři z Plzně. Výtěžek pomůže nemocným dětem

Házenkáři Lokomotivy České Budějovice jsou ve třetím kole Českého poháru. Ve středu bude jejich soupeřem velkoklub Talent Plzeň ve výjimečném utkání. Výtěžek dostane organizace Haima, která pomáhá nemocným dětem.

06:00

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před šesti dny 06:00

Na fotbalovém turnaji týmů základních škol poprvé předvedli své umění i žáci malotřídek

Do krajského kola fotbalového turnaje základních škol, který se už 24 ročníků jmenuje McDonald's Cup, pořadatelé premiérově zapojili i malotřídky. V jihočeském Písku se ve třech kategoriích utkalo 26 týmů.

Před týdnem 06:00

Adra běh v Českých Budějovicích pomůže nemocné Tamarce, na trať vyběhnou i volejbalisté

Volejbalisté českobudějovického Jihostroje se zapojí do Adra běhu pro malou Tamarku. Ještě před startem se s ní setkal kapitán týmu Martin Kryštof a daroval jí barevný míč. „Někdo nemá v životě tolik štěstí, a tak je potřeba takové věci podporovat,“ řekl.

Před 2 týdny 06:02

Za tvrdý zásah proti fanouškovi na stadionu dostal budějovický fotbalový klub rekordní pokutu

350 tisíc korun má zaplatit fotbalový klub Dynamo České Budějovice. Rekordní pokuta padla za neadekvátní zásah bezpečnostní agentury při zápase s Jabloncem, a to proti fanouškovi hostujícího týmu.

24. duben 2023 06:00

Volejbalisté budějovického Jihostroje jsou ve finále extraligy, mohou získat jedenáctý titul

V pondělí 24. dubna začne v Českých Budějovicích finále extraligy volejbalistů pro rok 2023. Ve Sportovních ozvěnách se zásluhou téměř všemocné rozhlasové techniky ještě vrátíme do Liberce, kde Jihostroj senzačně vyválčil postup.

17. duben 2023 06:01

Fotbalové derby mezi Spartou a Slavií bylo vždycky vyhecované, říká Jiří Lerch

Fotbalista Jiří Lerch v současné době působí v realizačním týmu Dynama České Budějovice, ale devět sezon prožil v pražské Slavii. Sportovní ozvěny byly u toho, když vyprávěl o derby, ve kterém Sparta zaskočila Slavii nasazením hrajícího manažera.

3. duben 2023 06:01

Jediná věc, se kterou můžeme být spokojení, je návštěvnost, hodnotí manažer hokejového Motoru

Nepovedenou sezonu rekapituluje hokejový klub Motor České Budějovice. Marketingový a PR manažer Tomáš Kučera pro Sportovní ozvěny ale připomněl i jedno pozitivum.

27. březen 2023 06:02

Plavali v bazénu, pak vyběhli do Stromovky. V Českých Budějovicích závodili aquatlonisté

Nejdřív plavou, pak běží. V tom spočívá sport zvaný aquatlon. Český pohár je letos složený ze čtyř závodů, jeden z nich se uskutečnil v Českých Budějovicích. Síly v jihočeské metropoli poměřilo téměř 200 závodníků.

20. březen 2023 06:01

Radek Ťoupal byl přímo u toho, když na Floridě padlo za 14 minut deset gólů

Všechno odstartoval v první minutě gólem Montreal a ve 14. už byl stav 7:3 pro Floridu. Tak jsme se s Radkem Ťoupalem, který vyrazil do Spojených států za synem, spojili a poslechli si, jaký to pro něj byl zážitek.

13. březen 2023 06:01

Chceme vybudovat tým, který bude čeřit vody ve vyšší lize, říká ředitel táborského fotbalového klubu

V Táboře působí ambiciózní fotbalový klub FC Silon Táborsko. Je jediným jihočeským zástupcem v druhé lize. Jako ředitel ho vede Martin Vozábal, který potvrdil, že se chystá řada změn.

6. březen 2023 06:40

Paralympijského zlata z trati na sto metrů si vážím čím dál víc, říká plavkyně Běla Třebínová

Handicapovaná plavkyně Běla Třebínová si z paralympijských her přivezla celkem sedm medailí. Váží si ale i té, kterou vybojovala v úplně jiném závodě. V současné době už plave jen rekreačně, zároveň trénuje děti a s manželem se podílí na pořádání závodů.