Český rozhlas - Zábava
26. červenec 2023

Poslechněte si podcast: Buchty: Jak zorganizovat Prague Pride? Je třeba si poradit s vylitým olejem, dogmatiky i mačkanicí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly ředitelku festivalu Prague Pride Kamilu Fröhlichovou, se kterou si povídaly o tom, kolik námahy dá uspořádat (nejen) duhový průvod, ale celý festivalový organismus.

39:46

Český rozhlas - Zábava

Vydává: Český rozhlas

Humorné povídky a zábavné talk show.

Web

Před třemi dny 17:29

Brambora s vejcem: Herec Jan Nedbal: Bavilo by mě mít rum a chodit po horách jako bernardýn

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Jan Nedbal, kterého můžete znát třeba z filmu Bratři, ve kterém ztvárnil Ctirada Mašína. Proto jsme se Honzy nemohli nezeptat, proč hrál zrovna Ctirada Mašína a nehrál jeho bratra Josefa Mašína. Odpověď vás možná překvapí. Ale možná ne.

Před pěti dny 27:43

Buchty: Jaká je Papua Nová Guinea? Nebezpečná i hot!

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly budoucí lékařku Terezu Sovou z Brna, která byla na pracovně-studijním pobytu na Papui Nové Guineji a zažila tam, zač je toho loket, když jste někde sám za sebe.

Před týdnem 17:37

Brambora s vejcem: Hudební publicista Viktor Palák: Jednou jsem se poblinkal ve vlaku z okýnka

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát Viktor Palák – hudební a filmový publicista a člověk, který se pohybuje v kultuře jako (živá) ryba ve vodě. Viktor dorazil na rozhovůrek do studia dokonce osobně a hned na úvod se popsal ve třech slovech následovně: „Nejsem Pavel Kučera.“

Před týdnem 34:45

Buchty: Žít bez nohy se dá. Stačí najít tu pravou (protézu)

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly spisovatele, publicistu a mimojiné i muže bez nohy Karla Veselého, se kterým probíraly, jaký je život bez končetiny.

Před 2 týdny 14:47

Brambora s vejcem: Umělec Ondřej Brody: Nejmódnější je chodit nahatej

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl umělec Ondřej Brody. Ten nám v rozhovoru mimo jiné vysvětlil, jak poznáme dobré a kvalitní umění a taky jestli se dá uměním živit. Došla řeč i na to, kdy a za jakých okolností použil dítě místo štětce.

Před 2 týdny 36:39

Buchty: Jak být vtipný? Jít rovnou k věci a možná mít i trauma

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly jen samy sebe a snažily se přijít takzvaně na kloub tomu, jak vyrobit top vtip.

Před 3 týdny 19:23

Brambora s vejcem: Herečka Tereza Dočkalová: Ráda bych o sobě tvrdila, že jsem tiramisu

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Tereze Dočkalové, kterou můžete (ale spíš asi ne) znát třeba z osvětového seriálu ČT o finanční gramotnosti Bankovkovi. I proto jsme se Terezy ptali, jakou by nám dala finanční radu do života. K životu milionáře vám její rada asi nepomůže, ale nějakou tu korunku vám možná ušetří. Možná.

Před 3 týdny 34:13

Buchty: Bílá barvička emoce nerozpoutá, hoďte tam růžovou

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Kláru Pětovskou, která vyhořela jako marketingový stratég a pak začala masivně natírat byty.

8. listopad 2023 37:14

Buchty: Dobro je nejasný pojem, ale shodneme se na tom, že fajn jsou tepláky a posilka

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho, skrze kontribuční budku totiž mluvily jen samy se sebou. Tématem mělo být dobro a jeho definice, než ale přišla řeč na toto téma, zabraly se Buchty asi na deset minut do hovoru o údajném koitu Fidela Castra v brněnské vile.

1. listopad 2023 44:57

Buchty: Ajťák není nerd, který jen nahazuje wifinu a servery

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly IT konzultanta a pražského hipstera Daniela Onderku, který chtěl obhajovat sebe a další ajťáky a přesvědčit Buchty, že tato profese má swag.