Český rozhlas - Zábava
23. květen 2023

Poslechněte si podcast: Buchty: Buchty čtou: Shopaholic Emma. Flaubertova Paní Bovaryová promarní život kvůli iluzím a cetkám

V pátém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým románem Gustava Flauberta Paní Bovaryová a tím, proč černovlasá Emma takzvaně nefeelovala rutinu všedního dne.

33:35

Český rozhlas - Zábava

Vydává: Český rozhlas

Humorné povídky a zábavné talk show.

Web

Před šesti dny 41:40

Buchty: Jak se stát hobojistou? Chce to lásku a trpělivost

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Čeňka Maléře, který je provozním náměstkem v malé dopravní společnosti a také miluje hoboje a porcelánové hrnky.

Před 3 týdny 47:02

Buchty: Kdo je mašinfíra? Člověk, jehož srdce tepe pro železnici a houkání

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly strojvůdce aka mašinfíru Lukáše Hoffmana, který je blázen do vláčků a tato posedlost kolejemi a zvuky lokomotiv se mu stala životním údělem.

30. srpen 2023 32:19

Buchty: Studium na FaVU bohatství nezajistí, ale je to tam fajn

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho, pořídily ale záznam z Buchet Live, které proběhly živě na tzv. akademické půdě u příležitosti narozenin FaVU VUT v Brně. Hosté tedy byli dva lidé z řad tamního studentstva a Ivana i Zuzana se snažily přijít na to, co přesně studují a tvoří a jak to chodí u nich v aťásku.

9. srpen 2023 44:27

Buchty: Vyrobit dobrý salámek je lepší jak randit

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly herce a v poslední době také řeznického učně, gastrotvořílka a gurmána Petra Čtvrtníčka, se kterým si povídaly o jeho nesčetných koníčcích, hlavně pak o výrobě masných výrobků.

26. červenec 2023 39:46

Buchty: Jak zorganizovat Prague Pride? Je třeba si poradit s vylitým olejem, dogmatiky i mačkanicí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly ředitelku festivalu Prague Pride Kamilu Fröhlichovou, se kterou si povídaly o tom, kolik námahy dá uspořádat (nejen) duhový průvod, ale celý festivalový organismus.

19. červenec 2023 42:38

Buchty: Jezdit na dovolenou na Bali je passé, jeďte do Ďáblic

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly kurátorku, umělkyni a stand-up komičku Terezu Bonaventurovou, se kterou si vyprávěly o tom, že jezdit na dovolenou za hranice Česka je jen pro lidi bez fantazie.

28. červen 2023 51:46

Buchty: Generaci Z zbývá pho a environmentální žal, starším ročníkům telefonování a hypotéky

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly dokonce dva hosty –⁠ choreografa a tanečníka Honzu Štrachala, který reprezentuje generaci Z, a pořadatele parties Míru Valeše, který spadá do generace X. Ti s Buchtami, které jsou věkově někde mezi oběma muži, probraly, jestli je pro dnešní omladinu ještě přípustné telefonovat a proč mladí pijí bubble tea.

13. červen 2023 52:58

Buchty: Buchty čtou: Mládí si stejně nezachráníš. Wildův Obraz Doriana Graye popisuje vznik lidského monstra

V osmém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají románem bouřliváka Oscara Wilda a tím, čím se provinil krasavec Dorian Gray.

30. květen 2023 45:35

Buchty: Buchty čtou: Buď krásná a vdej se! Pýcha a předsudek Jane Austenové není jen o plesech a panu Darcym

V šestém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým románem Pýcha a předsudek Jane Austenové. Proč je toto dílo kultovní a jeho prvky se dokonce dostávají jako tetování na mnohá britská stehna?

24. květen 2023 40:30

Buchty: V Jižní Americe se na život nenadává, mohlo by to přinést neštěstí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly publicistku, spisovatelku a krajanskou učitelku Markétu Pilátovou, se kterou probraly, jak tepe život v jižní Americe a proč je tam tak populární gulášek.