Buchty
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Jak se stát hobojistou? Chce to lásku a trpělivost

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Čeňka Maléře, který je provozním náměstkem v malé dopravní společnosti a také miluje hoboje a porcelánové hrnky.

41:55

Buchty

Vydává: Český rozhlas

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, a občasný host, kterým může být i žena a který se občas dostane i ke slovu.

Web

Před týdnem 48:58

Být filozofem znamená nemít korunky, ale vědět, o čem je lajf

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly doslova nikoho, byly totiž živě na pražském Stalinu a na čerstvém vzduchu a za přítomnosti diváků tam zpovídaly mikroinfluencera, někdejšího gendermana, vystudovaného filozofa a rodáka z Pardubic Petra Bittnera.

Před 2 týdny 34:35

Na vesnici jsi mimo, když nestavíš barák a nemáš rok po svatbě mimi

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly sestry Míšu s Petrou aka Hryzouna. Petra je zdravotní sestra na kardiologii a Míša se věnuje online marketingu. Kromě sesterství je spojuje život na vesnici, o nemž přišly poklábosit.

Před 3 týdny 47:17

Kdo je mašinfíra? Člověk, jehož srdce tepe pro železnici a houkání

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly strojvůdce aka mašinfíru Lukáše Hoffmana, který je blázen do vláčků a tato posedlost kolejemi a zvuky lokomotiv se mu stala životním údělem.

30. srpen 2023 32:35

Studium na FaVU bohatství nezajistí, ale je to tam fajn

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho, pořídily ale záznam z Buchet Live, které proběhly živě na tzv. akademické půdě u příležitosti narozenin FaVU VUT v Brně. Hosté tedy byli dva lidé z řad tamního studentstva a Ivana i Zuzana se snažily přijít na to, co přesně studují a tvoří a jak to chodí u nich v aťásku.

23. srpen 2023 40:55

Scenárista je umělec i dělník slůvek

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly scenáristku a spisovatelku Andreu Rourke Jarošovou, která před nedávnem napsala knihu Když umřel Bowie. Té se zvědavě vyptávaly na její tvůrčí proces i na to, jaké je to studovat na tzv. umělecké škole.

16. srpen 2023 50:39

Režisér dneška už není cholerické třeštidlo, ale empatický pohodář

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho, byly totiž živě v pražské Džungli BKAO a tam spolu s diváky vyzpovídaly režiséra, hudebníka a milovníka popkultury Šimona Holého. S tím si povídali ve trojici o tom, jaké je to dělat biják do kina.

9. srpen 2023 44:42

Vyrobit dobrý salámek je lepší jak randit

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly herce a v poslední době také řeznického učně, gastrotvořílka a gurmána Petra Čtvrtníčka, se kterým si povídaly o jeho nesčetných koníčcích, hlavně pak o výrobě masných výrobků.

2. srpen 2023 33:21

Polsko a Česko rovná se velká světová láska

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly slavistku Káju z Krakova, s kterou si popovídaly o tom, že její rodná zem Polsko není jen domovinou zapečených baget a katolictví.

26. červenec 2023 40:01

Jak zorganizovat Prague Pride? Je třeba si poradit s vylitým olejem, dogmatiky i mačkanicí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly ředitelku festivalu Prague Pride Kamilu Fröhlichovou, se kterou si povídaly o tom, kolik námahy dá uspořádat (nejen) duhový průvod, ale celý festivalový organismus.

19. červenec 2023 42:53

Jezdit na dovolenou na Bali je passé, jeďte do Ďáblic

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly kurátorku, umělkyni a stand-up komičku Terezu Bonaventurovou, se kterou si vyprávěly o tom, že jezdit na dovolenou za hranice Česka je jen pro lidi bez fantazie.