Český rozhlas - Zábava
12. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Brambora s vejcem: Hudební publicista Pavel Kučera: Masáky dělám na másle s kmínem

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl novinář, hudební kritik a moderátor Pavel Kučera. Zajímalo nás, zda si myslí, že je užitečnější kšiltovka, nebo sluneční brýle a taky jsme sondovali, co je podle Pavla Kučery nejmenší problém současnosti.

18:02

Český rozhlas - Zábava

Vydává: Český rozhlas

Humorné povídky a zábavné talk show.

Web

Před šesti dny 14:47

Brambora s vejcem: Umělec Ondřej Brody: Nejmódnější je chodit nahatej

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl umělec Ondřej Brody. Ten nám v rozhovoru mimo jiné vysvětlil, jak poznáme dobré a kvalitní umění a taky jestli se dá uměním živit. Došla řeč i na to, kdy a za jakých okolností použil dítě místo štětce.

Před týdnem 36:39

Buchty: Jak být vtipný? Jít rovnou k věci a možná mít i trauma

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly jen samy sebe a snažily se přijít takzvaně na kloub tomu, jak vyrobit top vtip.

Před týdnem 19:23

Brambora s vejcem: Herečka Tereza Dočkalová: Ráda bych o sobě tvrdila, že jsem tiramisu

V dada rubrice Brambora s vejcem tentokrát Ivana s Alešem telefonovali Tereze Dočkalové, kterou můžete (ale spíš asi ne) znát třeba z osvětového seriálu ČT o finanční gramotnosti Bankovkovi. I proto jsme se Terezy ptali, jakou by nám dala finanční radu do života. K životu milionáře vám její rada asi nepomůže, ale nějakou tu korunku vám možná ušetří. Možná.

Před 2 týdny 34:13

Buchty: Bílá barvička emoce nerozpoutá, hoďte tam růžovou

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Kláru Pětovskou, která vyhořela jako marketingový stratég a pak začala masivně natírat byty.

Před 3 týdny 37:14

Buchty: Dobro je nejasný pojem, ale shodneme se na tom, že fajn jsou tepláky a posilka

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho, skrze kontribuční budku totiž mluvily jen samy se sebou. Tématem mělo být dobro a jeho definice, než ale přišla řeč na toto téma, zabraly se Buchty asi na deset minut do hovoru o údajném koitu Fidela Castra v brněnské vile.

1. listopad 2023 44:57

Buchty: Ajťák není nerd, který jen nahazuje wifinu a servery

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly IT konzultanta a pražského hipstera Daniela Onderku, který chtěl obhajovat sebe a další ajťáky a přesvědčit Buchty, že tato profese má swag.

26. říjen 2023 19:22

Brambora s vejcem: Grafický designer Bohdan Heblík: Jednou se mi zdálo, že jsem měl na nohou obrovské kremrole

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali grafickému designérovi Bohdanovi Heblíkovi. Odborník na filmové plakáty, který je nejen tvoří, ale dokonce o nich i napsal knihu, nám v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak poznáme kvalitní grafický design a že se mu jednou zdálo, že chodil po ulici a měl na nohou obrovské kremrole.

25. říjen 2023 35:19

Buchty: Slova nejsou jen kapky deště aneb pojmy jako leník a kočičí žena mají svůj význam

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly jen samy sebe a pobreptaly si o tom, jaká slova jsou v jiných jazycích, ale v češtině bolestně chybí.

20. říjen 2023 20:41

Brambora s vejcem: Herec Viktor Kuzník: V kšiltovce nevypadám vůbec dobře

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Viktor Kuzník, který je čerstvým držitelem ceny Thálie pro mladé herce do 33 let. Nemohli jsme se ho tedy nezeptat, na jaké významné místo si tuto trofej vystavil. Jeho odpovědí jsme ale byli trochu překvapeni, protože polička v obýváku to nebyla.

18. říjen 2023 36:47

Buchty: Rozvážet pečivo je makačka, ale můžete pak vyjíst náplně z koblížků zdarma

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Vlastu, která rozváží pečivo a miluje cestování. Natáčení přihlížela i Zuzanina dcera, která si felila na pytli a občas něco breptala.