Epizoda 291Před týdnem

Poslechněte si podcast: Brad Pitt v rychlovlaku? Lepší než Gosling v tramvaji

Recenze Martina Svobody. Před pár týdny likvidoval Ryan Gosling v tramvaji Náměstí republiky. Byla to nuda. Zachrání nás Brad Pitt v šinkanzenu, který rozboří celé Kjóto?

04:48

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 311Dnes 03:51

„Omlouvám se za urážky…“ Babiš dostal od soudu text, který musí podepsat

Článek Radka Nohla. Krajský soud dopsal rozsudek ve sporu mezi Janou Filipovou a expremiérem Andrejem Babišem. Od čtvrtka běží šéfovi hnutí ANO měsíc na to, aby se účastnici demonstrace proti jeho vládě omluvil.

Epizoda 309Včera 09:45

Slunce a vítr předehnaly jádro. Poprvé vyrobily více elektřiny

Článek Matouše Lázňovského: Světová výroba elektřiny ze solárních a větrných elektráren byla v loňském roce poprvé vyšší než množství elektřiny vyrobené z jaderných zdrojů. A na konci letošního roku to zřejmě nebude zdaleka tak těsné.

Epizoda 306Před dvěma dny 12:03

Pod čarou: Knihy, co mě rozplakaly. BookTok vrací literaturu čtenářům

Newsletter Matouše Hrdiny: Z knihkupectví začaly rychle mizet různé, donedávna méně prodávané romány. Ukázalo se, že příčinou je BookTok – tiktoková scéna knižních influencerů. Ta vytváří nové bestsellery a výrazně mění způsob, jakým literaturu vnímáme.

Epizoda 310Před dvěma dny 06:41

Pravdivá pohádka o Honzovi ze Smetanovy Lhoty dojme i unaví

Recenze Luďka Mádla: Šmarjá, to je kýč, zalomil by leckdo rukama nad story o klukovi, co na vsi opravoval traktory, do míče zprvu kopal jak motovidlo - a zčistajasna se z něj stal národní hrdina a fotbalová superstar. Ale Jan Koller ten příběh prožil.

Epizoda 308Před dvěma dny 05:43

Válka na Ukrajině žene Rusko do náruče Číny. Rovné partnerství to už není

Článek Milana Rokose: Ruský zahraniční obchod zažívá úpadek - a stále více spoléhá na Čínu. Zatímco pro Rusko je výměna s Čínou životně důležitá, pro Peking představuje Moskva jen dvě procenta celkové obchodní výměny.

Epizoda 307Před dvěma dny 05:15

Češi hromadně razí na nákupy do Polska. Kuřecí maso, pecka! radují se z cen

Článek Tomáše Svobody: Prudké zdražování motivuje Čechy nakupovat u sousedů. Třeba do Polska jezdí pro levnější potraviny, cigarety nebo benzin.

Epizoda 305Před třemi dny 13:25

Končí velká éra focení. Canon i Nikon vyklízejí trh, kde soupeřily desítky let

Analýza Adama Maršála: Zrcadlovky končí, to už je teď jasné. Canon už nebude vyvíjet svou nejvyšší řadu, Nikon jde ještě dál a nebude vyvíjet zrcadlovky vůbec. Co k tomu vedlo a co je nahradí? Přečtěte si analýzu fotoeditora Seznam Zpráv.

Epizoda 301Před třemi dny 04:06

Soudkyně chce po žalobci, ať obviní exministryni Valachovou za křivou výpověď

Článek Radka Nohla. Soudkyně dala státnímu zástupci podnět k zahájení trestního stíhání exministryně školství Kateřina Valachové. Důvod? Přečin křivé svědecké výpovědi. Hrozí jí od šesti měsíců do tří let vězení.

Epizoda 303Před třemi dny 11:18

Zbohatnutí z Hamáčkovy éry: Žena bez peněz vydělala na testech 55 milionů

Článek Vojtěcha Blažka: Monika Jírovcová udělala loni v únoru životní obchod. Stačilo jí k tomu, že její firma – bez peněz a kontaktů – dostala nebývalou výhodu od Ministerstva vnitra pro nákup antigenních testů.

Epizoda 304Před čtyřmi dny 05:23

Komentář: Je ostuda, že až kvůli Putinovi. Topení jsme měli stáhnout dávno

Komentář Jana Lipolda: Spousta úsporných opatření, která teď vyhlašují vlády a korporace, by zasloužila náš údiv: jak to, že takhle nefungujeme už léta?