• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
17. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Bouřky, které prošly Českem, byly nejsilnější v Praze. Voda vytopila sklepy včetně Státní opery

Česko ve středu večer zasáhly silné bouřky s kroupami. Nejintenzivnější byly v Praze, kde na některých místech spadlo až 60 milimetrů srážek.

02:29

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Dnes 01:54

Nových přístřešků u zastávek pražské MHD už je 700. Obměna trvala dva roky

Nové černé ocelové přístřešky MHD s bílými nápisy jsou už na sedmi stovkách míst v Praze. Technici dokončili první část obměny, která trvala dva roky. Některé moderní zastávky s jednoduchým designem mají v ulicích také ukazovat místo reklamy užitečné informace z metropole.

Včera 02:49

Borovice v částech Česka umírají. Ve středním Povltaví nepřežila třetina stromů

Borovice v lesích ve středním Povltaví usychají. Na suchá žlutá torza se letos změnila třetina stromů. Kvůli nedostatku srážek navíc nepřežila ani nová výsadba.

Před dvěma dny 01:46

Pražská Nemocnice Na Františku otevírá novou zubní pohotovost. Uleví poliklinice ve Spálené ulici

V centru Prahy vznikla nová zubní pohotovost. Neodkladnou stomatologickou péči od října zajišťuje Nemocnice Na Františku. Nové stomatologické pracoviště funguje v rámci systému organizovaného hlavním městem Prahou. Ordinační doba zubní pohotovosti v Nemocnici Na Františku je ve všední dny od pěti odpoledne do deseti hodin večer a o víkendech a svátcích od deseti hodin dopoledne do deseti hodin večer.

Před dvěma dny 02:29

Koncerty a historický průvod panovníků. Poděbrady oslavily 800 let od první písemné zmínky o městě

Poděbrady si připomínají osmisté výročí první dochované písemné zmínky o městě. Stalo se tak na den přesně 1. října roku 1223. Téměř měsíční oslavy zakončil program na poděbradském zámku a lázeňské kolonádě. Byla u toho i reportérka Zuzana Roudnická.

Před třemi dny 03:25

Krásné dívky, udatní rytíři a šermířské souboje. Na hradě Křivoklát uspořádali další Křivoklání

Šermíři ze skupiny Merlet patří mezi světovou špičku. Na hradech a zámcích vystupují jen výjimečně, věnují se hlavně natáčení filmů. Věrní zůstávají ale hradu Křivoklát, kde tento víkend uspořádali už 27. ročník Křivoklání.

Před pěti dny 03:35

Instalace lávky omezí o víkendu provoz na dálnici D10 mezi Mnichovým Hradištěm a Bakovem nad Jizerou

Lávka pro pěší a cyklisty překlene frekventovanou dálnici D10 a propojí město Mnichovo Hradiště s vrchem Horka. Střední část této lávky, která by měla být „branou do Českého ráje“, usadí v sobotu 30. září na místo vysokotonážní jeřáb. Doprava na dálnici D10 proto bude omezena.

Před šesti dny 01:31

Svatováclavské pouti se ve Staré Boleslavi zúčastnily tisíce lidí. Mši přihlížel i prezident Pavel

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si ve čtvrtek lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz světce a českého patrona svatého Václava. V místě, kde byl kníže Václav v roce 935 zavražděn, se jí účastnily tisíce lidí. Mši sloužil kardinál Dominik Duka, kázal litoměřický biskup Jan Baxant. Účastnil se také pražský arcibiskup Jan Graubner a všichni čeští a moravští biskupové.

Před týdnem 02:07

Na Pražském hradě je nové turistické centrum. Vzniklo rekonstrukcí bývalé směnárny

Praha otevřela nové turistické informační centrum na třetím nádvoří Pražského hradu, vzniklo přeměnou směnárny. Je to první centrum v areálu Hradu, které má na starosti přímo městská společnost Prague City Tourism. Ta se stará o turistický ruch a dlouho jí zázemí na jednom z nejnavštěvovanějších míst v hlavním městě chybělo.

Před týdnem 02:03

Dosud nikdy nevystavené rukopisy a premiéra filmu. Památník Karla Čapka slaví 60 let svého založení

60 let od svého vzniku slaví Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Vilu, v kouzelném prostředí lesů a rybníků, dostal spisovatel k doživotnímu užívání od svého příbuzného, podnikatele Václava Palivce, na konci 30. let 20. století.

Před týdnem 02:10

Musíte vyhodnotit, kdy už zbraň použít, na to neexistuje žádný návod, radí strážníkům jejich trenér

Bývalý elitní policista a nynější zápasník Tomáš Peleška cvičí nově strážníky v Kladně. Sportovec s přezdívkou Robocop je připravuje na speciální zákroky, při kterých je nutné zneškodnit ozbrojeného člověka nebo se účinně bránit proti skupině lidí. Na jednom tréninku natáčel reportér Radek Duchoň.