• Podcasty
  • Na férovku s Vavřincem Hradilkem
25. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Boty s karbonem? „Někdo na ně nedá dopustit, ale je to takový technický doping,“ tvrdí vytrvalkyně

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem je vytrvalkyně Moira Stewartová. Jak se dostala k běhání na delších tratích? Mluví jí rodiče, bývalí reprezentanti Česka a Skotska, do tréninku? A co ji na závodění nejvíce baví? Poslechněte si celý rozhovor!

32:21

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Vydává: Český rozhlas

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa Vavřinec Hradilek.

Web

Včera 33:28

Na férovku s Vavřincem Hradilkem: Cestovatel Petr Horký: Na Severním ledovém pólu se člověk na ledě pohybuje i během spánku

V devadesátých letech začal cestovat po celém světě a vůbec jako první Čech se může pochlubit dobytím tří pólů. Hostem čtvrteční talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem je cestovatel, filmař, spisovatel a muž mnoha tváří Petr Horký. Co považuje za hlavní význam sportu? Kam se chce vášnivý dobrodruh vydat na sólovou výpravu? Poslechněte si celý rozhovor s borcem, který se nebojí žádné výzvy.

Před týdnem 29:34

Ondřej Kopecký: Chtěl jsem s atletikou skončit, ale Roman Šebrle mě nasměroval na správnou cestu

Momentálně nejlepším českým desetibojařem je atlet Ondřej Kopecký. Ve čtvrteční sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem vysvětlil, proč nakonec nestartoval na světovém šampionátu v Eugene. Rozpovídal se i o tom, jak probíhá spolupráce s trenérem Romanem Šebrlem, který se do atletického prostředí vrátil po x letech. Co odchovance pardubické atletiky nejvíce baví na desetibojařské komunitě? Užijte si celý rozhovor s borcem, který má osobní rekord 8310 bodů.

Před 2 týdny 41:52

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa

Moderuje Vavřinec Hradilek.

Před 3 týdny 33:12

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa

Moderuje Vavřinec Hradilek.

14. červenec 2022 36:57

Kanoista Radek Šlouf: Kvalifikační cesta do Tokia byla daleko těžší než samotný olympijský závod

V pořadu Na férovku s Vavřincem Hradilkem se střetli dva kamarádi od "vody". Pozvání do studia Radiožurnálu Sport totiž přijal kajakář Radek Šlouf. Jak bronzový olympijský medailista z Tokia zvládal větší zájem ze strany širší veřejnosti i médií? Proč pro něj bylo těžší se na vrchol loňské sezony nominovat než samotné olympijské finále? Předhání se ještě s parťákem Josefem Dostálem v tréninku? Poslechněte si celý rozhovor.

7. červenec 2022 30:35

Dálková plavkyně Jana Pechanová: Z olympijských účastí vzpomínám nejraději na Atény

Ve sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem si povídala dálková plavkyně Jana Pechanová. Jak držitelka čtyř bronzových medailí z mistrovství Evropy a stříbra ze světového šampionátu vzpomíná na kariéru? Jak je s odstupem času spokojená se čtyřnásobnou účastí a výsledky na olympijských hrách? Co jí momentálně naplňuje v životě po profesionální kariéře? Co jí baví na plavání v rybníce? Poslechněte si celý rozhovor s rodačkou z Rakovníka.

30. červen 2022 33:41

Rychlostní lyžař Radek Čermák: Rychlost je pro mě droga. Chci se svahem řítit dvě stě padesátkou

Ve sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem se tentokrát rozpovídal držitel českého rekordu v rychlostním sjezdovém lyžování Radek Čermák. Ze svahu je schopný svištět na lyžích až rychlostí 243 km/h. Jak moc je nebezpečný sport, kde se závodník snaží řítit z kopce dolů co nejrychlejším způsobem? Jak probíhá závod, který trvá zhruba pouhých 15 vteřin? Poslechněte si celý rozhovor s českým rekordmanem.

23. červen 2022 29:06

Freestylový motokrosař Petr Pilát: Během covidu mě drželi nad vodou mladí kluci z akademie

Ve čtvrteční sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem se tentokrát rozpovídal freestylový motokrosař Petr Pilát. Energický závodník se může pochlubit i tím, že už ve čtrnácti letech vůbec jako první skočil backflip. Jak se k jeho sportu zpočátku stavěla rodina? Věří showmen, že v jeho FMX Junior Academy vyrostou noví úspěšní závodníci? Co chystá 2. července v Čerčanech za akci? Poslechněte si rozhovor s jezdcem, kterému se vžila přezdívka "Pilník".

16. červen 2022 28:13

Hokejista Roman Červenka: Kari Jalonen přinesl do týmu skvělou energii. Hráčům věřil

Hostem čtvrteční talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je kapitán bronzového týmu z nedávného MS v ledním hokeji a nejproduktivnější hráč celého turnaje Roman Červenka. Jak hodnotí reprezentačního trenéra Kariho Jalonena? A jaké je to žít a hrát hokej ve Švýcarsku? Poslechněte si celý rozhovor s hokejistou, který v reprezentaci debutoval v roce 2007 a od té doby patří k jejím oporám.

9. červen 2022 35:20

Vodní slalomář Jakub Grigar: Na závody do Troji se moc těším. V Praze panuje vždy skvělá atmosféra

Svého kamaráda, kolegu, ale i soupeře Jakuba Grigara si do studia pozval Vavřinec Hradilek. Do pořadu Na férovku zavítal slovenský vodní slalomář, který pochází z Liptovského Mikuláše. Jak se stříbrný medailista z olympijských her v Tokiu těší na úvodní zastávku Světového poháru, který se koná o víkendu v pražské Troji? Jak řeší závodní váhu? Jaké byly jeho začátky s fotbalem a proč zůstal u vody? Poslechněte si celý rozhovor s usměvavým sportovcem ze Slovenska.