Boomer Talk
Epizoda 1216. září 2022

Poslechněte si podcast: Jindřich Šídlo: Nemám tendenci soudit lidi podle toho, co dělali za minulého režimu

V pořadí dvanáctý host podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného to do rádia Expres FM neměl až tak daleko – pracuje totiž ve stejné budově. Pozvání na rozhovor tentokrát přijal český novinář, politický komentátor a moderátor Jindřich Šídlo. Krom klasických témat došlo samozřejmě na srovnávání věcí starých a nových, hudbu, fotbal, ale především na jejich oblíbenou Anglii.

48:56

Boomer Talk

Vydává: Miloš Pokorný

Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně.

Epizoda 39Před týdnem 51:20

Jakub Smolík: Mám 47 motorek, další kupovat nemohu, žena mi to zakázala

 Na začátku léta jsme vám přinesli cestovatelské vydání Boomer Talk s vůní kávy. Na jeho konci vás čeká neméně zajímavý speciál, ale tentokrát s vůní benzinu. Dnešní, v pořadí 39. vydání podcastu Boomer Talk, se bude točit kolem motorek, sběratelské vášně i kolem legendární Route 66 v Americe. Miloš Pokorný pozval kamaráda a zároveň fandu a velkého sběratele motorek, Jakuba Smolíka.  Jaké jsou jeho zkušenosti s nákupy starých motorek? Kolik utratil za svého prvního Harleye? A jak vzpomíná na legendu českého motocyklového sportu Františka Štastného? Poslechněte s i v aktuálním vydání podcastu Boomer Talk.

Epizoda 38Před 3 týdny 58:43

Dyk, Prachař a Maxián: Hrozně jsme se mezi sebou ponižovali

Sedmatřicátý díl podcastu Boomer Talk je v mnoha ohledech výjimečný. Poprvé se natáčel živě v rámci festivalu Soundtrack Poděbrady. Poprvé se v něm představí najednou hned tři hosté, a sice Tros Discotequos. A poprvé v historii podcastu si Miloš Pokorný nepřipravoval pro hosty otázky. Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maximám měli krátce po úspěšném vystoupení, nicméně témata rozhovoru se točila nejen kolem mejdanu, který skončil v ranních hodinách, ale došlo i na životosprávu, jídlo, peníze nebo bývalé i současné kolegy. A hosté je glosovali často velmi nekorektně.  Celé toto milé povídání nakonec skončilo opravdu velmi překvapivě. Přesvědčit se o tom můžete v našem podcastu

Epizoda 3718. srpen 2023 56:37

Dan Bárta: Na texty potřebuji spoustu času a samoty

Dalším hostem podcastu Boomer Talk byl zpěvák, textař, fotograf a milovník přírody Dan Bárta. S Milošem Pokorným probrali novou desku J. A. R., projekt Illustratosphere, lásku k přírodě, fotbal, ale i technologie, sociální sítě nebo rodičovství. 

Epizoda 364. srpen 2023 50:52

Martina Formanová: Krize ve vztahu s Milošem přišla, když jsme si pořídili iPhony

Dalším hostem v podcastu Boomer Talk byla Martina Formanová, spisovatelka a scenáristka, jejímž manželem byl oscarový režisér Miloš Forman. Během povídání přišla řeč na psaní knih, život v Americe, vystupování s Jiřím Kornem, spolupráci s Honzou Hřebejkem, moderní technologie a samozřejmě i na jejího manžela Miloše Formana. Martina Formanová (57) Vystudovala scenáristiku na pražské FAMU. Během vysokoškolského studia pracovala jako modelka. Začátkem 90. let žila ve vztahu s Karlem Gottem. Později odletěla do USA, kde se chtěla zdokonalit v angličtině a přivydělávala si úklidem. Zde navázala vztah s režisérem Milošem Formanem. Při natáčení filmu Lid versus Larry Flynt byla jeho asistentkou. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese Formanovy. V roce 1999 se provdala za Miloše Formana. Jak do jejího života zasáhla jeho smrt (v dubnu 2018), popsala ve své zatím poslední knize Nalakuj to narůžovo.

Epizoda 3521. červenec 2023 01:00:15

Antonín Panenka: Zeleno-bílá barva mně asi byla souzena

Hostem nového vydání podcastu Boomer talk je skutečná fotbalová legenda. Ten výraz už se trošku zprofanoval, máme v Česku i na Slovensku spoustu legend, ale u Antonína Panenky je to bez diskuze! Samozřejmě, že ústředním tématem rozhovoru byl fotbal, legendární penalta, zahraniční angažmá, ale i móda, přátelství nebo dovolená. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje v podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail milos.pokorny@expresfm.cz 

Epizoda 3414. červenec 2023 54:41

S cestovatelkou Alenou Antonovičovou o Kolumbii, záchraně indiánů i kávě

K letním prázdninám patří cestování stejně jako dobrodružství. Dnešní vydání podcastu Boomer Talk je v podstatě takový cestovatelský speciál. Pozvání do něj přijala Alena Antonovičová – cestovatelka, milovnice Kolumbie a první Evropanka, která pomohla indiánům kultury Arhuacos získat zpět svá území. A následující řádky jsou nejen pro ty, kdo zvažují tuto krásnou zemi navštívit. 

Epizoda 337. červenec 2023 55:46

Marko Čermák: Pro lidi v této době jsou Rychlé šípy taková pohádka pro dospělé

Dnešní vydání podcastu Boomer Talk je výjimečné tím, že vznikalo na úžasném místě, ve srubu u pana Marko Čermáka. Ten srub se jmenuje El Toro a byl postaven v roce 1926, takže zažil mnohé a Marko Čermák, legendární ilustrátor Rychlých šípů, muzikant a tramp v něm Milošovi Pokornému povyprávěl řadu zajímavých příběhů týkajících se nejenom oblíbené chlapecké čtveřice. Protože se rozhovor odehrával během jednoho jarního dopoledne, v kamnech praskalo dříví a artefakty na zdech dodávaly srubu na útulnosti. 

Epizoda 3223. červen 2023 56:00

Čechomor: Důležité je, že jsme zdraví, že se máme rádi a že nás baví hrát

Pozvání do dalšího dílu podcastu Boomer Talk přijala kapela Čechomor, respektive dva její zakládající členové Karel Holas a František Černý. S Milošem Pokorným si povídali o splněných snech, hvězdných spolupracích, těžkých začátcích, životosprávě, ale i technologiích a benzinových pumpách. 

Epizoda 319. červen 2023 51:30

Rony Plesl: Kreslení byla posedlost, když se mi nedařilo, trestal jsem se

Sochař, výtvarník, designér Rony Plesl přijal pozvání do podcatsu Boomer Talk Miloše Pokorného. Probrali spolu sklářství, sochařinu, kamarádství, trendy, módu, víno, aktuální aktivity nebo profesní zkušenosti z domova i ze světa. Jak tvrdá je konkurence v umělecké branži? Jak je pro něj důležitá odezva od lidí mimo branži? Odmítl někdy nějakou lukrativní nabídku? A co mu přinesla kariéra učitele na Umprum? Poslechněte si v našem podcastu.  Rony Plesl patří k mezinárodně nejuznávanějším tvůrcům v oblasti skleněné plastiky. Jeho unikátní œuvre vyrůstá z hluboké znalosti kvalitního sklářského řemesla a hluboké lásky k nejednoznačné matérii skla. Fascinován jeho neustálou proměnou hledá ve volném umění i v originálním designu jeho přirozenou formu za uplatnění přelomových technologií. Místo konfrontace se současnými trendy spíše následuje impulzy z nejrůznějších oborů. Zkoumá možnosti skleněné plastiky a záměrně k ní přistupuje jako k osobitému médiu. Ve své práci často pracuje s příběhem a historií i tradicemi, kterým vdechuje punc moderny. S jeho dílem se setkává i ta část Čechů, která se o svět designu nemusí zajímat na denní bázi – navrhl totiž pivní sklenice pro Budějovický Budvar a Plzeňský Prazdroj.  Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail milos.pokorny@expresfm.cz 

Epizoda 3026. květen 2023 01:00:12

Ondřej Soukup: Nenáviděl jsem český mainstream a snažil se vůči němu všemožně vymezit

Skladatel, producent, hudebník a pilot Ondřej Soukup přijal pozvání do 30. dílu podcastu Boomer Talk. Miloš Pokorný s ním probral nejenom trendy týkající se skládání a nahrávání, pracovní aktivity, ale i vznik hitu Láska je láska, angažmá u Karla Gotta, zkušenosti z pilotní kabiny i osudové setkání se svou manželkou. Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně (každý lichý pátek). Podcast vzniká v zázemí radia Expres FM. Vaše názory, otázky nebo připomínky můžete posílat na e-mail milos.pokorny@expresfm.cz