Boomer Talk
Epizoda 1216. září 2022

Poslechněte si podcast: Jindřich Šídlo: Nemám tendenci soudit lidi podle toho, co dělali za minulého režimu

V pořadí dvanáctý host podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného to do rádia Expres FM neměl až tak daleko – pracuje totiž ve stejné budově. Pozvání na rozhovor tentokrát přijal český novinář, politický komentátor a moderátor Jindřich Šídlo. Krom klasických témat došlo samozřejmě na srovnávání věcí starých a nových, hudbu, fotbal, ale především na jejich oblíbenou Anglii.

48:56

Boomer Talk

Vydává: Miloš Pokorný

Oblíbený moderátor Miloš Pokorný se představuje ve zcela novém podcastu s názvem Boomer Talk. Princip podcastu Boomer Talk je o srovnávání věcí nových a starých a Miloš Pokorný na toto téma vyzpovídá zajímavé hosty nejrůznějších profesí. Podcast vychází dvakrát měsíčně.

Epizoda 21Před týdnem 49:20

Kamil Střihavka: Jakou hudbu děláš, takový jsi člověk

Pozvání do 21. dílu podcastu Boomer Talk přijal zpěvák Kamil Střihavka. S Milošem Pokorným se domluvili na fotbalovém zápase české reprezentace a v rámci jejich povídání došlo na Kamilovy hudební začátky s heavymetalovou kapelou, aktuální dokumentární cyklus, divadlo, image i dlouhé vlasy nebo technologie. Kamil Střihavka je český zpěvák, který 20. ledna oslaví osmapadesáté narozeniny. Jeho žánrové rozpětí je široké a veřejnosti je znám nejen coby drsný rocker. S kariérou začínal v osmdesátých letech v teplické heavymetalové kapele Motorband. V letech devadesátých pak spojil síly s Michalem Pavlíčkem a Otou Balagem a společně slavili úspěchy s projektem BSP. Do povědomí fanoušků se zapsal angažmá v legendární české adaptaci rockové opery Jesus Christ Superstar – je považován za jednoho z nejlepších představitelů role Ježíše. Účinkoval také v muzikálech Johanka z Arku či Excalibur. Vydal i několik sólových alb a napsal divadelní hru Tolik hlav, pro jejíž uvedení založil Divadelní společnost Kamila Střihavky. Posledních pár let se věnuje úspěšnému projektu České televize Ikony Kamila Střihavky, v něm divákům nabízí mimořádná setkání s hudebními osobnostmi, které se ve své umělecké kariéře s Kamilem potkaly.

Epizoda 20Před 3 týdny 45:31

Ondřej Synek: Skončil jsem šťastný a s úsměvem na tváři

Ondřej Synek je historicky nejúspěšnějším českým veslařem. Je několikanásobným mistrem světa i Evropy a ze dvou olympiád přivezl tři medaile. V aktuálním díle podcastu Boomer Talk pohovořil s Milošem Pokorným nejenom o nelehkém konci kariéry, ale i sociálních médiích, životosprávě a práci s mladou generací.

Epizoda 1923. prosinec 2022 56:09

S Martinou Šmukovou o Vánocích, modelingu i pomoci onkologickým pacientům

Posledním hostem podcastu Boomer Talk v roce 2022 byla Martina Šmuková, modelka a zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble. V předvánoční atmosféře probrala s Milošem Pokorným nejen, jak ráda slaví Vánoce nebo začátky v modelingové branži, ale i vážnější témata týkající se pomoci onkologickým pacientům.

Epizoda 189. prosinec 2022 55:06

Oto Klempíř: V životě jsem už několikrát totálně ztratil víru ve svou budoucnost

Oto Klempíř, zakladatel skupiny J.A.R., textař, rapper, ale také scenárista a marketingový odborník, byl dalším hostem v podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. Jako správný boomer se snažil být pomalý a srozumitelný, aby to posluchači i čtenáři pobrali. S Milošem velmi upřímně probral svoje působení v kapele, doby minulé i současné, ale i citlivá témata jako alkohol nebo víru v budoucnost. Oto Klempíř se narodil v roce 1963 v Kyjově. Po ukončení gymnázia přesídlil v roce 1982 do Prahy, kde krátce na to získal své první hudební angažmá v kapele Garáž. 17. 11. 1989 založil oblíbenou českou funkově-rockovou skupinu J.A.R., se kterou vydal devět řadových alb a je autorem většiny textů. Krom psaní textů pro hvězdy české pop music má na svém kontě i sólové album Špička, spolupracoval na něm s Oskarem Rózsou a vyšlo v roce 2012. Mimo jiné je podepsán i pod soundtracky k filmům Snowboadďáci a Rafťáci. Zároveň je i autorem scénářů k filmům Czech Made Man a Hranaři. Napsal tři básnické sbírky a v roce 2014 zasedl do poroty česko-slovenské verze celosvětově známé televizní pěvecké soutěže X Factor. Více jak čtvrtstoletí pracuje v marketingu, patří mezi špičku politických marketérů v ČR – podílel se na kampaních pro Piráty, ODS i Spolu. Je otcem dvou synů.

Epizoda 1725. listopad 2022 57:17

Jan P. Muchow: Nebyli jsme rebelové ani zapřisáhlí abstinenti, šlo nám především o hudbu

Úspěšný hudebník, filmový skladatel a renomovaný producent Jan P. Muchow přijal pozvání do podcastu Boomer Talk Miloše Pokorného. V sedmnáctém díle prozradil mimo jiné, co dělá pro to, aby se po letech v branži nevykrádal, nebo k jakým filmům se mu dělá hudba nejlépe. V rozhovoru došlo také na to, jaký je otec, jak to má s moderními technologiemi a samozřejmě i na jeho velkou vášeň fotbal.

Epizoda 1611. listopad 2022 50:04

Ondřej Pivec: Miluji moderní technologie a v současnosti poslouchám spíše elektronickou hudbu

V dalším vydání podcastu Boomer Talk přivítal Miloš Pokorný nejúspěšnějšího českého jazzového klávesistu a držitele Grammy, Ondřeje Pivce, který si našel čas krátce před svým odletem do Států. V rozhovoru prozradil, jaká byla jeho cesta do kapely Gregory Portera, jaké byly jeho začátky v Americe i jak je pro muzikanta těžké najít si partnerku.

Epizoda 1528. říjen 2022 50:31

Hudebník a oční lékař Imran Musa Zangi: Nechci znít jako nějaký pošahaný fotřík

Lékař, optik a perkusionista Imran Musa Zangi byl dalším hostem Miloše Pokorného v podcastu Boomer Talk. Tento díl je unikátní v tom, že v něm došlo ke konfrontaci generací, protože spolu s ním dorazil i jeho syn Filip Zangi a dostal prostor pohovořit nejenom o svém otci, ale i o unikátním narozeninovém dárku.

Epizoda 1414. říjen 2022 47:52

Zdeněk Pohlreich: Nemám žádné kamarády

Miloš Pokorný si tentokrát do svého podcastu Boomer Talk pozval oblíbeného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který se rozhodl svůj život zasvětit gastronomii a restauračnímu byznysu. Témata jejich povídání se však z větší části překvapivě točila kolem cestování, módy, sportu, hudby, aut i zbytečností. Na gastronomii samozřejmě došlo také.

Epizoda 133. říjen 2022 45:11

Michal Malátný: Cennější než Slavíci nebo Andělé je, když seš s lidmi, se kterými tě to baví a těšíš se na ně

Michal Malátný (vlastním jménem Michal Novotný) se narodil roku 1970 v Jičíně. Vyrůstal ve vsi Konecchlumí a poté v blízkém Jičíně, kde studoval na Lepařově gymnáziu. O poezii a hudbu se zajímal už na základní škole, na střední přidal divadlo a založil kapelu, která od roku 1994 vystupuje pod názvem Chinaski. Mezitím vystudoval obor činoherní herectví na Damu u profesorů B. Rösnera, I. Rajmonta a J. Hlaváčové. Od roku 2000 se věnuje pouze kapele, skládá hudbu a píše texty. Jako autor nebo spoluautor je podepsán pod desítkami hitů (např. Dlouhej kouř, Kutil, Klára, 1. signální, Drobná paralela, Vrchlabí, Vakuum). Od roku 2014 hostuje také v divadle Semafor ve hrách Osvobozené divadlo Semafor a Prsten pana Nibelunga. Společně s Jitkou Čvančarovou účinkuje ve hře Kleopatra (divadlo La Fabrika).