Kompot
17. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Bokovky, všudypřítomné mašle nebo účes „na Rachel“. Jak ovlivnily americké seriály módní trendy?

Streamovací společnost HBO Max nevrátila divákům aspoň na chvíli jenom seriál Přátelé. V posledních měsících také připravuje sequel Sexu ve městě nebo reboot Gossip Girl. Všechny jmenované seriály přitom spojuje především ikonická móda. Do popkulturního pořadu Radia Wave jsme tak museli pozvat vystudovanou teoretičku módy Janu Patočkovou, která shodou okolností také viděla všechny díly zmiňovaných seriálů, a to nejednou. Poslechněte si nový díl.

43:47

Kompot

Vydává: Český rozhlas

Hodina s tím nejsladším z populární hudby i současné společnosti.

Web

Před pěti dny 40:57

Soukalová a paní Zdena se v přírodě ztratily a přežily. Čím nás jejich příběhy obohatily?

Herečka Charlize Theron prý nedokáže prosadit své projekty, protože není dost slavná. Zdena Novotná známá ze slavné reportáže TV NOVA neuspěla v komunálních volbách v Praze-Petrovicích. Její příběh někomu připomíná i nedávné ztracení Gabriely Soukalové v italských Alpách. Pusťte si Kompot a vedle mnoha (ne)úspěchů slavných žen uslyšíte také, proč možná budeme nosit ponožky v žabkách.

Před týdnem 43:26

Diva Charles. Nový britský král se nebojí emocí a nepopulárních kroků. Přežije to monarchie?

Jak proběhl nesledovanější pohřeb v dějinách a proč si britský král Karel III. už za pár dnů svého vládnutí na TikToku vysloužil přezdívku „diva“? Pusťte si novou epizodu podcastu Kompot a uslyšíte také recenzi na Udělejte pomstu, aktuálně nejsledovanější film českého Netflixu.

Před 2 týdny 42:51

Agáta Jaromíra Soukupa nebo Praha – den & noc. Podívali jsme se na české bizáry

Hraná reality show je formát, který se pomalu zabydluje na českých obrazovkách. Po Praha – den & noc na Voyo jsme se dočkali i pořadu Agáta Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Co to má vlastně být, zjistíte v nové epizodě podcastu Kompot, kde se také loučíme s královnou Alžbětou II. a vítáme krále Karla III..

Před 3 týdny 39:13

Esmeraldo, uhni. Cenu za nejlepší telenovelu získává premiéra filmu Don't Worry Darling

Režisérce Olivii Wilde se smůla lepí na paty, ale možná není všechno, jak se zdá. Zpěvačka Britney Spears řeší veřejné neshody se svými nezletilými syny. Meghan Markle vydala dlouho očekávaný podcast. Stojí za poslech? Pusťte si nový Kompot a uslyšíte rovněž recenze na seriál Irma Vep a reality show Selling OC.

1. září 2022 45:47

Není primetime jako primetime. V Americe měli Přátele, u nás ve čtvrtek běžela Ordinace

Čtvrtek je malý pátek – tímto heslem se řídili v devadesátých letech tvůrci televizního programu. Právě tehdy totiž běžely ty nejsledovanější seriály jako Fresh Prince, Cosby Show, Přátelé, Show Jerryho Seinfelda, Will a Grace nebo později také Office, Community či Parks and Recreation. Který americký seriál je považován za ten úplně nejlepší?

23. srpen 2022 43:04

Fastfoodové dilema. Může šéfkuchař točit reklamy na nezdravé jídlo?

Dlouho očekávaný seriál Hra o trůny: Rod draka, je tu. Jak se povedl první díl? Známý šéfkuchař a televizní osobnost Přemek Forejt natočil reklamu na fastfood a mnoho lidí ho kritizuje. Oprávněně? A konečně víme, co se podle Angeliny Jolie stalo během nešťastného letu, po němž se rozvedla s Bradem Pittem. Pusťte si nový díl podcastu Kompot.

17. srpen 2022 42:14

Dokument o Woodstocku 99: Je libo vodu s fekáliemi nebo flaškou do hlavy?

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. I tak by se dal shrnout třídílný dokument Trainwreck: Woodstock '99, který divácky atraktivně připomíná, jak se může zvrtnout hudební festival. Režisér Jamie Crawford se ale rozhodl pominout sociální nebo environmentální problémy i hlubší analýzu davu. Pusťte si recenzi v podcastu Kompot.

19. červenec 2022 43:59

Okurkovka v Hollywoodu skončila. Lopez si vzala Afflecka v Las Vegas a internet hledá zbylé páry

„Láska je krásná. Láska je dobrá. A také se ukázalo se, že je láska trpělivá,“ píše Jennifer Lopez v postu, kterým oznámila, že se společně s Benem Affleckem tajně vzali v Las Vegas. Je jejich svatba PRový „kaskadérský výstup“ nebo dojemné završení jednoho z největších milostných příběhů Hollywoodu posledních dvaceti let? Na to se ptá v popkulturním podcastu Kompot Šimon Holý moderátorky Elišky Soukupové.

29. červen 2022 41:46

I „sluníčkářská“ politička chce moc a slávu. Jaká je čtvrtá řada seriálu Borgen?

Jak by se dánská politička Birgitte Nyborg ze seriálu Borgen asi tvářila, kdyby jí protagonistky netflixovského pořadu o uklízení Get Organized seřadily knihovnu podle barev duhy? A jak by se to líbilo vám? Jak reagovaly známé americké ženy na kontroverzní zrušení práva na potrat? Poslechněte si nový díl podcastu Kompot.

15. červen 2022 42:29

Před 10 lety jsme tancovali na Gangnam Style. Proč jsme to dělali?

Kompot a internetová celebrita Sebastian Šikl znovu spojili síly. Kromě drbů ze společnosti se podíváme do minulosti i budoucnosti popkultury. Bling Empire, Real Housewives, RuPaul, Elvis – jaké reality shows, filmy a hudbu (ne)doporučujeme na toto léto a proč jsme před 10 roky tancovali na Gangnam Style? Pusťte si čerstvý díl!