- Podcasty
- Studio N
Poslechněte si podcast: Boj o TikTok. Je síť nástrojem šmírování čínské vlády?
Donald Trump nemá rád spoustu věcí. Bezpochyby mezi ně patří i sociální síť TikTok, kterou naopak milují děti po celém světě. Čínskou aplikaci se Trump nedávno rozhodl ve Spojených státech zakázat. Následující bouřlivý vývoj dospěl až k vydání nařízení, které americkým společnostem i jednotlivcům zakazuje obchodovat s vlastníkem TikToku – společností ByteDance. Prezident dal firmě ultimátum 90 dní, aby americké operace své aplikace prodala, a to nejlépe velké americké společnosti. Hovoří se o Microsoftu, zájem měl projevit i Twitter a nově koupi zvažuje i společnost Oracle. Proč se aplikace TikTok, ve které se na videích vesele zpívá a tancuje, stala předmětem obchodních válek, do kterých se pustil i americký prezident, popisuje expert na sociální sítě a ochranu soukromí Daniel Dočekal.
Studio N
Podcast Deníku N. Investigativa, zásadní události a jízlivé poznámky s Filipem Titlbachem.
Kultura ve válečném konfliktu
Přinášíme vám debatu Deníku N v Galerii moderního umění v Hradci Králové o současných událostech na Ukrajině s důrazem na úlohu kultury. Hosty debaty jsou novinářka Petra Procházková, náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák, předsedkyně Asociace nezávislých divadel Lenka Havlíková a ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser. Moderuje vědecký redaktor Deníku N Petr Koubský.
Plodková čte Koubského: Dějiny Ruska (díl 1.)
Dnes si můžete poslechnout první část mimořádného textu Dějiny Ruska od Petra Koubského, který pro Deník N načetla herečka Jana Plodková. Kapitola první: Co je to Rusko.
Proč se mladí lidé cítí čím dál hůř
Duševní zdraví mladých lidí v Česku se zhoršuje. Na Linku bezpečí dnes volají děti nejvíce se sebevražednými tendencemi, psychiatrická péče je přitom pro mladé lidi často nedostupná. Víme už, jaké škody na mladých napáchaly lockdowny? A proč na vině nejspíš nejsou sociální sítě? V podcastu hovoří redaktorka Deníku N Adéla Karásková Skoupá. Moderuje Vítek Svoboda.
My a pasti: Pouze na sexu vztah neutáhneme
Potřebujeme k životu sex? A kdy se kvůli němu dostáváme do pasti? Odpovídá psycholožka Iva Šícha Rolederová. Poslechněte si první díl podcastové minisérie Studia N My a pasti s psychoterapeutem Honzou Vojtkem. Dnes o pasti sexu.
Česko přebírá válečné předsednictví EU
Studio N: Česko má před sebou náročný úkol. Po 13 letech opět stane v čele EU, tentokrát ale v době poznamenané válkou na Ukrajině a ekonomickou krizí. Čeká ho také vyjednávání o klimatické reformě. Zvládneme to? Filip Titlbach mluví s reportérkou Deníku N Markétou Boubínovou, která bude sledovat dění v Praze i Bruselu.
Kudy u Redlů tekly peníze
Mapovali jsme dění kolem klíčové společnosti rodiny Redlů, která měla vazby na hnutí STAN. Desítky milionů do firmy tekly od seniorky z paneláku nebo Redlova řidiče. Hostem Filipa Titlbacha je investigativní reportérka Eliška Hradilková Bártová.
Issová čte Koubského: Dějiny Ukrajiny (díl 5.)
Dnes si můžete poslechnout poslední část mimořádného textu Dějiny Ukrajiny od Petra Koubského, který pro Deník N načetla herečka Martha Issová. Kapitola pátá: Rozchod rovnoběžek osudů.
Rozhodnutí, které Američankám vzalo plošné právo na interrupci
Donaldu Trumpovi vyšlo, co před šesti lety sliboval voličům: změním složení Nejvyššího soudu a ten pak zruší verdikt Roe vs. Wade. Američanky přišly o celonárodní právo na ukončení těhotenství. Rozhodování se vrací státům a některé z nich už interrupce zakázaly. Filip Titlbach situaci rozebírá s reportérkou Janou Ciglerovou.
Šídlo, Wollner a Klímová o stavu ČT a ČRo
Deník N pozval k debatě o stavu a budoucnosti veřejnoprávních médií novináře Jindřicha Šídla, Janu Klímovou a Marka Wollnera. Poslechněte si ve Studiu N diskusi z Knihovny Václava Havla. Moderuje Jan Moláček.
O veřejnoprávních médiích s řediteli Dvořákem a Zavoralem
Deník N pozval k debatě o stavu a budoucnosti veřejnoprávních médií generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a generálního ředitele ČRo Reného Zavorala. Poslechněte si ve Studiu N diskusi z Knihovny Václava Havla. Moderuje Jan Moláček.