Press klub
20. leden 2022

Poslechněte si podcast: Bohumil Pečinka: Vláda podle mě o povinném očkování rozhodla správně. Chápu ale, že rozhodnutí nebylo jednoduché

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byl komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Probírali spolu středeční rozhodnutí vlády o zrušení povinného očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let. Diskutovali taky nad rozhodnutím poslance Jana Farského z hnutí STAN složit mandát kvůli půlroční stáži v USA. Věnovali se i nedělnímu Prezidentskému Press klubu. A to konkrétně prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Petrem Fialou. A dotkli se i oznámeného složení stínové vlády opozičního hnutí ANO. Celý rozhovor moderátora Luboše procházky s komentátorem Reflexu Bohumilem Pečinkou si můžete poslechnout zde:

22:02

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Dnes 16:26

Lukáš Kovanda: Lidé za Vánoce utratí asi 65 miliard, dostanou za ně ale méně

Blíží se Vánoce, svátky klidu a míru. Podle obchodníků ale taky každým rokem i konzumu a nákupní horečky. Inflace každopádně neúprosně likviduje úspory, které si lidé na svátky odložili. Průměrná domácnost podle ekonoma Lukáše Kovandy utratí asi 13 tisíc korun. Dostanou za ně ale méně zboží i služeb. Cena na trzích je podle něj přestřelená, lidé jsou ale ochotni za punč zaplatit i 90kč, proto obchodníci šponují cenovky dál nahoru. Poslechněte si celý Press klub.

Včera 18:04

Vladimír Vlček: Hledáme rezervy, chybí nám tisíc profesionálních hasičů

Vánoční svátky patří mezi období, které zaměstnává víc taky hasiče. Kromě požárů stromků, ale také vždy zabezpečují bezpečný průběh silvestrovských oslav. Pracují ale celoročně a taky jich se dotýká snaha vlády ušetřit státní kase. Jak moc velké problémy to pro Hasičský záchranný sbor znamená? Nejen o tom mluvil jejich generální ředitel Vladimír Vlček v Press klubu. Ptala se ho Romana Navarová.

Před dvěma dny 15:44

David Feltl: Platí, že na úkony se bude čekat déle

Ředitel pražské Všeobecné fakultní nemocnice David Feltl hodnotí průběh dohody a shodu ministerstva s Českou lékařskou komorou. Dozvíte se, jak se zvládly úkony bez lékařů, kteří odmítli sloužit přesčasy. I přes dohodu platí, že se na úkony bude i tak čekat déle, akutní léčba ohrožena není.

Před pěti dny 16:23

Zdeněk Kosour: Lidé s handicapem můžou mít lepší pracovní výkony než ti zdraví

Hostem Press klubu byl zakladatel Asociace sociálních podniků Zdeněk Kosour. Moderátorce Báře Nesvadbové ke spornému tématu inkluze řekl, že bariéry se mají bortit. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 17:08

Martin Engel: Protest lékařů za nás nekončí

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Podle něj protest lékařů trvá, dokud nevznikne dohoda na tom, že se ruší. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 16:07

Ivan Pilný: Ministři by měli bojovat za Česko, třeba i s Evropskou unií

Poslanci opět řeší rozpočet na příští rok. Má schodek přes čtvrt bilionu korun a podle opozičních poslanců poškodí Českou republiku. Podle vlády ale příliš mnoho cest, jak se dostat ze stále vyššího dluhu není. Hostem Press klubu byl bývalý ministr financí Ivan Pilný. S Romanou Navarovou si povídal právě o tom, co se na návrhu rozpočtu nelíbí jemu. Řekl, že jsou i cesty, jak firmám ulevit od vysokých cen energií, jen to znamená jít proti Bruselu. Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 19:22

Marian Jurečka: Musíme dát emoce stranou a najít kompromis

Pondělí 27. listopadu se neslo ve znamení celorepublikové stávky. Odbory požadují změnu konsolidačního balíčku. Pokud projde, bude to podle nich znamenat výrazné zhoršení životní úrovně. Hostem Press klubu byl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Romana Navarová se ho ptala, jak chtějí celou situaci řešit a jestli najdou s nespokojenými lidmi společnou řeč. Poslechněte si celý pořad.

Před týdnem 16:30

Josef Středula: Do protestu se zapojil zhruba milion lidí

Předseda naší největší odborové centrály Josef Středula spočítal v Press klubu účast na dnešním protestním dni. Zastavil se u reakce premiéra Fialy a popsal akci jako výstražnou. V Press klubu se dozvíte proč se zapojili zaměstnanci Škodovky a proč naopak nebyly problémy v dopravě, kde se ke stávce nepřipojili.

Před týdnem 20:06

Peter Hajduk: Sebeláska je potřebná

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ortoped Petr Hajduk. Moderátorce Báře Nesvadbové mimo jiné vyjmenoval příčiny, proč je početí dítěte přirozenou cestou čím dál složitější. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:15

Monika Hilšerová: Válek čeká na to, co se v prosinci stane v nemocnicích

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla zakladatelka sekce mladých lékařů České lékařské komory Monika Hilšerová. Na dotaz moderátora Čestmíra Strakatého nevyloučila možnost kolapsu zdravotnictví. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde: