Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Dvojčata a Petr a Pavel Wohlovi: Otec byl slavným hokejistou. Nezakazoval nám ho ani nedoporučoval

Oba jsou lékaři v pražském IKEM, malují a bydlí v jednom domě. Společného toho mají ale víc. Jsou totiž jednovaječná dvojčata. „Má to své výhody i nevýhody,“ ujišťují oba. Oblékají se stejně nebo každý jinak? Jak to bylo při přednášce, kdy se vyměnili? Co soudí navzájem o svých oborech? Existuje rada, jak se vyhýbat nemocem? Poslechněte si v audiu.

29:44

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Aleš Cibulka a Vasil Fridrich vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Včera 29:18

Miloslav Novák: Držel jsem v rukou filmy Viscontiho a Felliniho. Tehdy mě začalo bavit restaurování

Je rozhlasovým odborníkem na restaurování filmů a fotografií a podílel se na digitalizaci slavných českých filmů. „Může za to stáž v Paříži a Boloni,“ vzpomíná. Proč začal sám točit dokumenty? Myslí už jen obrazem? O čem vypráví filmová bajka Mír s tuleni? Co si myslí o svém vzezření? Má rád celuloid a co se v něm skrývá? Má rozhlas unikátní fotosbírku? Odkdy se v rozhlasu fotí? Poslechněte si v audiu.

Před třemi dny 29:52

Termerová, Malířová-Špátová, Němcová, Rybová, Gibas. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Aleš Cibulka a Vasil Fridrich.

Před čtyřmi dny 29:50

Biolog Jaroslav Petr: Pořad Meteor asi může za to, že se zabývám vědou

„Na popularizaci vědy není potřeba talent od pánaboha. Stačí chtít a spousta lidí vám pomůže. Mně v rozhlase moc pomohl Ivo Budil z Meteoru,“ vzpomíná v Blízkých setkáních. Je pravda, že věda píše úžasné příběhy? Co ho na vědě baví a nebaví? Dělá se u nás dobrá věda? Odporuje homosexualita přírodě? Kde, proč a jak se dělají ve vědě podvody? Poslechněte si v audiu.

Před pěti dny 29:09

Herečka Jana Stryková: Syn se mě ptá, proč mám tak blbé zaměstnání

Žije s rodinou v Krkonoších. „Zamilovali jsme se do té krajiny, i když je to šíleně daleko a je to nepraktické. Ale já tam načerpám sílu,“ vysvětluje v Blízkých setkáních. V rozhovoru s Alešem Cibulkou mluví o svých studentských letech i začátcích kariéry, ale i tom, jak ji změnilo dítě. Poslechněte si. Dostanete i tip, na co vyrazit do divadla.

Před šesti dny 29:24

Sociolog Petr Gibas: Zahrádkaření může být způsob, jak upevnit vztah lidí k městu

„Zahrádkaření je pro společnost dobré. Jsou ale mýty, že jsou zahrádky socialistickým přežitkem, a to vede k tlakům na jejich rušení,“ upozorňuje vědec v Blízkých setkáních. Chystá knihu o zahrádkaření? Je zahrádkaření zrcadlem společnosti? Jsou skupiny kutilů v harmonii? Jaká je jeho vědecká kariéra? Čím se zabýval projekt bezdomovectví?

Před týdnem 31:39

Linda Rybová: Její dcery napsaly hru. Je prý unikátní tím, že je současná a totálně generační

„Není to protlačování svých dětí a normálně bych to neudělala. Ale naše děti Róza a Jozefína se svojí kamarádkou napsaly v době korony divadelní hru,“ vypráví herečka v Blízkých setkáních. Vidí hudbu jako balet? Proč se nakonec rozhodla pro herectví? Vzpomíná ráda na studentská léta? Co pro ni znamená divadlo Verze? Na co by pozvala? Bude oslava nadace Kolečko?

Před týdnem 29:15

Ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová: Konzumovat alkohol nesmíte ani na šlapadle

Léto je tady a s ním houstne i provoz na vodě. Napilno má i Státní plavební správa. „Můžete nás potkat na všech oblíbených vodních nádržích,“ upozorňuje Klára Němcová v Blízkých setkáních. Je pro ni letní čas pracovně mimořádný? Proč se nerozhodla pro medicínu či práva Jsou občané na vodě zodpovědní? Dostane se sama na vodu? Co otázka vodních skútrů? Co je statisticky nejběžnějším důvodem nehod na vodě?

Před týdnem 26:59

Blízká setkání: Kňažko, Ždánský, Wohlovi, Chum, Beňaková. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Aleš Cibulka a Vasil Fridrich.

Před týdnem 27:57

Režisérka Olga Malířová-Špátová: Charlottka Gottová statečně zpívala o tom, že jednou s tátou nebude

Srdce nehasnou nazpíval Karel Gott na sklonku života spolu s dcerou Charlottou. „Píseň mě vrací do doby, kdy jsem s kamerou byla při jejím nahrávání,“ přiznává režisérka. Jaké zážitky si přinesla z natáčení s Karlem Gottem? Snaží se vložit do svých dokumentů příběh? Co si uvědomila, když zemřela Blanka Kulínská? Kde bude točit s Jiřím Kyliánem? Dá se dokument natočit tzv. na kšeft? Má dobrý vztah se svojí maminkou Olgou Sommerovou? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 32:11

Herečka Lenka Termerová: Jiřina Švorcová byla laskavá a nosila si jídlo v kastrůlku

„Žena za pultem se pořád vrací a žije svým vlastním životem,“ tvrdí ta, která v seriálu hrála koktavou Jiřinku. „Mrzí mě, že označovaná jako komunistický seriál,“ dodává herečka Lenka Termerová. Na koho ráda vzpomíná na půdě rozhlasu? Co zažívala na studentské koleji? Kde potkala svého manžela a co jí předpověděla vědma? Chtěla, aby její dcera Martha byla také herečkou? Poslechněte si v audiu.