• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Český rozhlas - Životní styl
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Blízká setkání: Z moderátora kulisákem. Divadlo byla láska na první pohled, říká herec Marek Taclík

Marek Taclík začínal v 90. letech jako moderátor. „Ve tři v noci jsem na hodinu usnul a v éteru bylo ticho. Probudil mě kolega, který mě přišel vystřídat.“ Pak zcela propadl divadlu. Napoprvé ho na DAMU nevzali. Jak se mu hraje v Kriminálce Anděl? Víte, že jeho tatínek byl policejní fotograf? A že poznal policii i z druhé strany jako vyšetřovaný? Je také autorem názvu filmu Jedna ruka netleská.

31:01

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Včera 28:12

Blízká setkání: Zpěvačka Dáša Zázvůrková: Liborův odchod nemám zpracovaný. Ale práce mi strašně pomáhá

„Nikdy se nemůžeš připravit na to, že tvůj muž, tvoje láska největší, jednou odejde,“ ví dnes zpěvačka, která měla hluboký vztah s o padesát let starším dirigentem Liborem Peškem. Utvrzoval ji Libor Pešek v tom, že má talent? Do jaké míry ji ovlivnila Hana Hegerová a Semafor? Čekala, že bude dělat konkurs na Dobře placenou procházku v ND? Myslí si, že je jako herečka žánrově zařaditelná? A využila někdy někde studium pantomimy?

Před dvěma dny 43:27

Casablanca: Svatební cesta po 88 chrámech na Šikoku. Nikola a Slávek Královi vyrazili do Japonska

Manželé Královi jsou „cestovatelsky nevyvážený pár“. On má za sebou dvě cesty stopem kolem světa a navštívil všechny kontinenty. Pro ni byla společná svatební cesta první výlet mimo Evropu. Společně se rozhodli vyrazit na japonský Šikoku Trail.

Před dvěma dny 30:14

Blízká setkání: Herečka Lenka Krobotová o práci na seriálu ze světa drogové mafie: Žila jsem v úplné naivitě

„Po porodech jsem vnímala role jinak a hrálo mi to do karet i u krimiseriálu Zrádci. Člověk je citlivější a zná polohy, které jsme tam rozehrávali s dětmi.“ Zapojil se její syn Šimon v Krajině nula? Proč odletěla do Nairobi? Má ráda překvapení? Má touhu létat? Bylo dobré rozhodnutí odjet sama do Peru? Co všechno tam procestovala a koho potkala?

Před pěti dny 29:59

Blízká setkání: Greenfluencerka a bývala modelka Natália Pažická: Topíme se v textilním odpadu

Jak se oblékat ekologicky? „Pointa je nakupovat jen to, co potřebujete. Lidé často argumentují tím, že nebudou chodit nazí. Máme ale vyrobené oblečení pro příštích šest generací!“ Jak byla jako modelka vnímaná ve světě? Co na ní módním společnostem v různých koutech světa vadilo? Je ona sama spokojená se svým vzhledem? Jak funguje módní průmysl a čím ovlivňuje prodej výrobků? Věří ve změnu?

Před týdnem 33:33

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Obnovitelná energie v bytových domech

Host: Štěpán Chalupa, předseda Komory obnovitelných zdrojů energie. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

Před týdnem 33:29

Blízká setkání: Herec Jan Nedbal: Vyžívám se v emocích. Jsem strašná plačka. Stačí mi reklama na psí granule

Nešla mu matematika. „Proto jsem šel na střední zdravotnickou školu. Ale byla tam, takže jsem měl pětky od začátku do konce. Nevěděl jsem, že nějaké herectví existuje,“ vzpomíná. Pouští si role hluboko do duše? Umí plakat na povel? Jaký vztah má s maminkou? Co dělal v Norsku? Bylo fyzicky náročné natáčení filmu o bratrech Mašínových?

Před 2 týdny 31:21

Houpačky: Děti po obědě spinkají, do třídy nesmíte, na záchod jen o přestávce. Jak komunikovat se školou?

Adaptace, strava nebo spánek ve školách; oblečení nebo domácí úkoly ve školách – to jsou namátkou oblasti, ve kterých mívají rodiče odlišný názor od toho, co je běžné v českých předškolních a školních zařízeních. Jak se školou nebo školkou správně komunikovat? A kdo má právo určovat která pravidla?

Před 2 týdny 32:16

Blízká setkání: Alice Kavková, odbornice na retrohry: Skákání gumy mi změnilo život

Je odbornicí na retrohry. Žije jimi a dokonce v nich i podniká. Co musí mít desková hra, aby se stala hitem? „Musí mít své kouzlo a musí být dobře udělaná,“ uvádí autorka knihy Retrohraní. O čem jsou hry Turboprší a Dorty jsou vrženy? Existují šikovnostní či sólové hry? Dělají její děti mezi kamarády osvětu? Jaké měla dětství a jaké hry hrála? Má některé oblíbené, které ji baví?

Před 2 týdny 25:16

Blízká setkání: Když potkám na ulici svůj kabát, mám radost, že má moje práce smysl, usmívá se Daniela Flejšarová

Pro operní pěvkyni Magdalenu Koženou šije Daniela Flejšarová už třicet let. Průřez její tvorbou je aktuálně k vidění na výstavě Koncert pro dva smysly. Pamatuje si ještě na první šaty, které pro operní divu navrhla? „Byly oranžové a měnily trochu barvu. Pořád ale ještě šlo o klasiku. Teprve časem jsme společně došly k její individualitě,“ usmívá se návrhářka. Čím ji inspiruje mladá generace? Trpěla jako teenager na módní výstřelky? A proč si jako první neušila šaty, ale boty?