• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Český rozhlas - Životní styl
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Blízká setkání: Spisovatelka Hana Hindráková: Kniha Obchodníci s dětmi je ze 70 % podle skutečnosti

Už osmkrát navštívila Keňu a z cest vzniklo několik knih. Ta nejnovější má název Obchodníci s dětmi. „Co se týká nelegální adopce dětí, poptávka podporuje nabídku,“ upozorňuje autorka. Kolikrát byli s manželem v Keni? Jaký k ní má vztah? Uvažovala někdy o adopci afrického dítěte? Jak chodí v Keni oblečená a kde se stravuje? A jak tamní lidé vnímají smrt?

32:12

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Včera 35:23

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Kouzelný čas

Host: PhDr. Valburga Vavřinová. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.

Včera 42:32

Casablanca: Tam se pořád dají zažít nevšední věci, vzpomíná cestovatelka Helena Křenková na kazašský Altaj

Česká cestovatelka a milovnice evropského severu Helena Křenková znovu zamířila do Střední Asie. Naplánovala si výlet pod impozantní čtyřtisícovkou Bělucha na kazašské straně Altaje. Od jezera Rovnováhy stoupala až k vrcholkům Víry, Lásky a Naděje.

Včera 32:11

Blízká setkání: Moderátor Jan Rosák: Zjistil jsem, že dělám věci, které mě baví

Klub seniorů Pečovatelské služby z pražského Žižkova se stal dějištěm Blízkých setkání v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Hostem byl Jan Rosák, moderátor Šťastné cesty na Dvojce. Jak dlouho se už účastní projektu Ježíškova vnoučata? Jaké vnouče byl on sám? Jaké druhy sportů provozuje? Je v Mníšku pod Brdy pořád amatérské divadlo a cukrárna? Kolik má vnoučat? Kterému fotbalovému klubu fandí?

Před třemi dny 26:08

Šarm: Užijte si depku! Spleen a zadumaná nálada k zimě podle zkušeného psychiatra Jana Zbytovského patří

Magazín o zdravém životním stylu. Poslouchejte Šarm:00:53 Rozhovor se zpěvákem Martinem Chodúrem ohledně jeho příprav na Vánoce05:50 Přicházející zima a hřejivá pletená móda10:15 Psychiatr Jan Zbytovský a jak se v zimě bránit chmurným náladám14:08 Rehabilitační lékařka Silvie Šidáková a vše o bolesti zad a vyhřezlých ploténkách18:55 Jiřina Kočichová, žena s nejdelšími dredy v naší republice21:50 Cestovatelka Pavla Apostolaki a její tip na výlet za jantarem do Gdaňska

Před čtyřmi dny 31:14

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Zazimování zahrady

Host: Ing. Pavel Matiska, Ph.D., Katedra zahradnictví Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

Před čtyřmi dny 30:43

Blízká setkání: Herečka Elizaveta Maximová: Miluji připomínky! Režiséři už se přede mnou asi schovávají

Načetla pro Dvojku zbrusu novou Četbu na pokračování podle knihy Petry Soukupové s názvem Věci, na které nastal čas. „Je to jedna z prvních četeb a nesmírně mě to bavilo. Zároveň jsem nečekala, že je to tak náročné,“ přiznává. Jaký je její původ a jak se dostala do Čech? Cítí se na letištích jako doma? Jaké měla dětství? Jak se měla původně jmenovat a kdo o jejím jménu v rodině rozhodl? A co teď připravuje?

Před čtyřmi dny 09:46

Mikrovlnky: Startup nabízí „družinu“ pro dospělé a Brňan se vymočil na betlém. To jsou nej zprávy týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější cukrlátka ze zpravodajské cukrárny. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Před pěti dny 32:25

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Zaměstnanci a konec roku

Host: advokát JUDr. Pavel Kiršner. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

Před pěti dny 33:26

Blízká setkání: Radek Banga se s rapem rozloučil. „Všichni jsme zfotrovatěli,“ směje se zpěvák a hudebník

„Rap korespondoval s tím, kým jsem byl kolem 20 let. Jednou ráno jsem se probudil a zjistil, že už s ním nemám nic extra společného,“ vysvětluje v Blízkých setkáních. Jak k němu přicházejí hudební nápady a čím se inspiruje? Jaký byl život na ulici a proč se rozhodl změnit svůj osud? Na co vzpomíná ze setkání s Karlem Gottem a v čem se mu chce podobat? Co poslouchal v mládí? A je dobrým manželem?

Před šesti dny 28:03

Houpačky: Na setkání s čertem potřebujete bezpečný prostor. Pokud dítě o setkání stojí, říká psychoterapeut

„Děti jsou mnohem bezbrannější než dospělí. I my máme z něčeho obavu nebo nejistotu, z něčeho máme strach a z něčeho máme hrůzu. A když cítíme hrůzu, je to psychicky zraňující, ten pocit se nám vrací, můžeme mít trauma. A pak se z toho sbíráme, někdy velmi dlouho,“ vysvětluje psycholog a psychoterapeut Jan Kulhánek možné úskalí mikulášské tradice.