• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Český rozhlas - Životní styl
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Blízká setkání: Spisovatelka Hana Hindráková: Kniha Obchodníci s dětmi je ze 70 % podle skutečnosti

Už osmkrát navštívila Keňu a z cest vzniklo několik knih. Ta nejnovější má název Obchodníci s dětmi. „Co se týká nelegální adopce dětí, poptávka podporuje nabídku,“ upozorňuje autorka. Kolikrát byli s manželem v Keni? Jaký k ní má vztah? Uvažovala někdy o adopci afrického dítěte? Jak chodí v Keni oblečená a kde se stravuje? A jak tamní lidé vnímají smrt?

32:12

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Před dvěma dny 31:00

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Vánoční pokojovky

Host: zahradnice ing. Miroslava Paclová. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

Před dvěma dny 28:34

Blízká setkání: Petr Slavík, režisér filmu Tancuj Matyldo: Regina Rázlová byla pro film ideální

„Přiznám se, že dny před premiérou byly náročné. Jsem unavený a do tance mi moc není. Ale ohlasy jsou výborné,“ pochvaluje si režisér snímku v Blízkých setkáních. Jak prožívá premiéry? Preferuje filmovou, či divadelní režii? Jak se mu pracovalo s herci? Psali roli Regině Rázlové tzv. na tělo? Jak dlouho hledali představitele jejího vnuka?

Před dvěma dny 09:04

Mikrovlnky: Slovem roku je rizz alias charisma a Brňan zasunul klacík do kasičky. To jsou zprávy týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější preclíky ze zpravodajské ošatky. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Před třemi dny 32:32

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: (Nad)užívání léků

Host: Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., prezident České lékárnické komory. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

Před třemi dny 30:55

Blízká setkání: Herečka Jitka Schneiderová: S věkem se mi některé věci zvládají lehčeji. Není to ale automatické

„Jsem v takovém období, kdy dopředu nemám velká očekávání,“ popisuje herečka Jitka Schneiderová svou současnou životní etapu. Jak se cítila před kamerou v roli babičky, kterou hrála své dospívající dceři Sofii? Proč skončila v seriálu Ulice? A v jakých rolích ji můžete potkat v pražském divadle Studio Dva?

Před čtyřmi dny 41:39

Houpačky: Když jsem na porodním sále viděla její slzy, začala jsem se bát, že nám to dítě nedá

„České právo náhradní mateřství neupravuje. Smlouva, ústní nebo písemná, není vymahatelná. Navzdory tomu, že právníci tyto dohody s rodiči sepisují, navzdory tomu, že kliniky tyto dohody vyžadují, jsou úplně k ničemu. Je to osnova, co se bude dít. Ale když jedna nebo druhá strana ty podmínky nesplní, je to nevymahatelné. Právně je matkou ta, co dítě porodila,“ říká Silvie. Před časem jí a jejímu muži porodila dceru náhradní matka.

Před čtyřmi dny 32:56

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Plyšový medvídek do každé rodiny

Host: sběratelka Lucie Němcová. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.

Před čtyřmi dny 29:24

Blízká setkání: Sommeliér Ivo Dvořák: Nekvalitní víno bude i po svaření cítit. Svařujte jen to, které vám chutná

Mnozí mají konec roku spojený se svařeným vínem. „Je to trochu hřích, ale patří to k atmosféře Vánoc. Lidé ho pili už velmi dávno,“ krčí rameny Ivo Dvořák, prezident Asociace sommeliérů ČR. Jaká vína darovat svým přátelům či blízkým? Při jaké teplotě je nejlepší vína skladovat? Co si máme myslet o krabicových vínech? Jaké skleničky jsou na víno ideální? A jaké mohou být důvody k reklamaci vína?

Před pěti dny 36:00

Káva o čtvrté: Vaše každodenní inspirace: Co je lékařské tajemství?

Host: praktický lékař MUDr. Cyril Mucha. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Patricie Strouhalová.

Před pěti dny 30:39

Blízká setkání: Neurolog Jakub Hort: Nemocným s Alzheimerovou chorobou se blýská na dobré časy

„Objevily se velmi nadějné novinky. V USA a Japonsku je nyní registrován jeden lék a doufáme, že v březnu by mohl být registrován i v Evropě,“ nastiňuje specialista. Co soudí o novém filmu Tancuj, Matyldo, která vypráví o problémech Alzheimerovy nemoci? Jak prožívá chorobu okolí nemocného? Používá aplikaci Terrapino i jeho rodina? A kdo byl Oskar Fišer?