• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Český rozhlas - Životní styl
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Blízká setkání: Scenáristka Lucie Konášová: Scenáristi jedou na pochvalu

Bude to dobový seriál, který zprostředkuje pohled na začátky rozhlasového vysílání. „Teď se chystá natáčení a příští rok by měl jít na obrazovku,“ láká diváky autorka scénáře. Musela při psaní seriálu sáhnout i do slovenských reálií? Co u ní nastane, když dostane téma? Pobíhají jí po bytě postavy, které si vymyslela? Proč je Šeherezáda její nejoblíbenější pohádkovou bytostí? Proč jí nosili kluci domů školní aktovku?

30:39

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Před pěti dny 11:16

Mikrovlnky: Miliardář si vyměnil krev se synem a prodavačky otrávila tráva. To jsou nej zprávy týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlibovější šunky ze zpravodajského háku. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Před šesti dny 34:23

Blízká setkání: Herec Aleš Procházka alias profesor Snape: Dabing je služba originálu. Je u mě na posledním místě

Na pultech je kniha britského herce Alana Rickmana, kterému propůjčil hlas Aleš Procházka. „Dabing je nejméně svobodná disciplína, protože se musíte přizpůsobit herci na plátně,“ vysvětluje. Kdy se začal zajímat o herectví a jak se dostal k roli profesora Severuse Snapea v Harry Potterovi? Má rád malé scény? Jak pečuje o svůj hlas? A je v něčem podobný Klementu Gottwaldovi?

Před týdnem 29:01

Houpačky: Je zásadní, aby pozůstalý rodič byl objednavatelem pohřbu, říká máma, která ovdověla v 31 letech

„Většina ovdovělých, kterým se snažíme pomoct, jsou mladí lidé, rodiče do pětačtyřiceti let. Přicházejí ale i starší, třeba otcové, kteří mají malé děti z druhého manželství. Pomáháme všem ovdovělým rodičům s nezaopatřenými dětmi,“ říká Petra Glosr Cvrkalová, ředitelka Nadačního fondu Vrba.

Před týdnem 30:38

Blízká setkání: Moderátor Jan Kovařík: Z lásky k rozhlasu se nedá vyléčit. To máte na furt

Vysílalo se z výstavy ke 100 letům Českého rozhlasu, kterou hostí Národní technické muzeum. U některých starých přístrojů se zastavil moderátor a dlouholetý rozhlasák Jan Kovařík. S jakými pocity vzpomíná na své rozhlasové začátky? Co se mu přihodilo ve škole? Jak vnímá jeho rozhlasovou práci rodina a děti?

Před týdnem 29:46

Blízká setkání: Šéfkuchař Petr Kunc: Pokud chcete vařit první ligu, musíte se práci oddat. Všechno musí jít stranou

„Díky Anglii jsem tam, kde dnes jsem. Říkám všem mladým: Pokud chcete, aby z vás někdy něco bylo, tak musíte vycestovat, abyste viděli, jak funguje svět,“ nabádá vítěz televizní soutěže Pohlreichův souboj. Co všechno se v Anglii naučil? Jak tam došlo k jeho setkání s manželkou? Dokázal skloubit práci a rodinu? Hostil Eltona Johna? Jaký byl po letech jeho návrat do vlasti? Má rád výzvy? Měl vztah ke kuchyni už v dětství?

Před týdnem 29:58

Blízká setkání: Architekti Petr Portych, Martin Štrouf: Největší nešvar? Co lidé nepotřebují, odvezou na chatu

Všichni chataři jsou svým způsobem architekti. To je zkušenost Martina Štroufa a Petra Portycha z natáčení televizního pořadu České chaty snů. I proto měli s některými účastníky složitou práci. Pracují spolu i ve skutečnosti? Jaká pro ně byla práce před kamerou? Bylo natáčení postavené na improvizaci? Jeli by na dovolenou na vlastní chalupu? Naučili se oni sami něco při natáčení pořadu?

Před 2 týdny 31:12

Blízká setkání: Herec Jan Dolanský: Jsem fantastickej obličej pro cokoli

„Člověk nemusí být činoherní herec zlatých portálů, aby zároveň nemohl někde dělat alternativní divadlo. Ty věci se dají v klidu skloubit. Díky představení Krajina 0 mě tento způsob divadla začíná čím dál víc bavit,“ ujišťuje herec a dabér. Proměňuje se nějak prožitek hraní s manželkou Lenkou Vlasákovou? Co ho naposledy příjemně rozptýlilo? Co ho těší na seriálu Zlatá labuť? A co soudí o mladé herecké generaci?

Před 3 týdny 31:27

Blízká setkání: Do zahrady se má chodit jako do pokojíčku, říká zahradní architekt Ferdinand Leffler

„Když projíždím krajinou, vidím upravené zahrady. Už to nejsou jen túje a mezi tím zelený trávník,“ pochvaluje si zahradní architekt Ferdinand Leffler. Můžete ho znát i z televize z pořadu Ferdinandovy zahrady. Je horší renovovat starou zahradu, nebo zakládat novou? Proč říká, že má být zahrada pokojíčkem? O čem je jeho kniha Zelené pokoje? Proč má na své zahradě devět bříz? Jak pokračuje s renovací hájenky, kde chce ukázat zahradní tvorbu s ohledem na krajinu?

Před 3 týdny 28:32

Blízká setkání: Na ruličkáře v centru si dejte pozor, varuje autor videí o Praze Janek Rubeš. Víme, kde jsou

Na internetu je známý jako Kluk z Prahy. Reportér a dokumentarista Janek Rubeš s kamarádem Janem Mikulkou natáčí a publikuje videa, ve kterých se snaží představit turistům nevšední místa i turistické fenomény v hlavním městě. Ukazuje nejen atrakce a lákadla, ale i turistické pasti. Varuje i před takzvanými ruličkáři. „Víme, kde jsou,“ prozrazuje. Blízká setkání na Dvojce moderuje Tereza Kostková.