• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Režisérka Olga Malířová-Špátová: Charlottka Gottová statečně zpívala o tom, že jednou s tátou nebude

Srdce nehasnou nazpíval Karel Gott na sklonku života spolu s dcerou Charlottou. „Píseň mě vrací do doby, kdy jsem s kamerou byla při jejím nahrávání,“ přiznává režisérka. Jaké zážitky si přinesla z natáčení s Karlem Gottem? Snaží se vložit do svých dokumentů příběh? Co si uvědomila, když zemřela Blanka Kulínská? Kde bude točit s Jiřím Kyliánem? Dá se dokument natočit tzv. na kšeft? Má dobrý vztah se svojí maminkou Olgou Sommerovou? Poslechněte si v audiu.

27:57

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Včera 09:12

Mikrovlnky: Houf nudistů honil zloděje a restaurace bude prodávat kočičí jídla. To jsou zprávy minulého týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejjemnější croissanty ze zpravodajské pekárny. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Před čtyřmi dny 30:36

Blízká setkání: Jan Budař natočil pohádku a obsadil se do hlavní role. „Poctivě jsem hledal lepšího představitele“

Autor, režisér a producent, který sám složil hudbu a ujal se hlavní role. „Je to pro mě velký životní zlom a skok. Ale takový je film. Je to dobrodružství,“ krčí rameny Jan Budař před premiérou své filmové pohádky Princ mamánek. Jaká je podle něj současná česká pohádka? A vede on sám i normální běžný život? Poslechněte si v audiuzáznamu Blízkých setkání.

Před týdnem 29:24

Blízká setkání: Sociolog Petr Gibas: Zahrádkaření může být způsob, jak upevnit vztah lidí k městu

„Zahrádkaření je pro společnost dobré. Jsou ale mýty, že jsou zahrádky socialistickým přežitkem. A to vede k tlakům na jejich rušení,“ upozorňuje vědec v Blízkých setkáních. V rozhovoru s moderátorem Vasilem Fridrichem se zamýšlí i nad tím, jestli je zahrádkaření zrcadlem společnosti, zda jsou skupiny kutilů v harmonii nebo jaká je jeho vědecká kariéra. A popisuje také, čím se zabýval projekt Bezdomovectví.

Před týdnem 43:37

Casablanca: Nic není nemožné. Cestovatel s dětskou mozkovou obrnou Jakub Greschl vypráví svoje zážitky

I když ho cestování někdy bolí, stojí to zato. Jakub Greschl se narodil s dětskou mozkovou obrnou, ale o cestování má zájem jako o nic jiného.

Před týdnem 52:15

Diskusní pořad, dnes na téma: Koronavirus

Host: prof. RNDr. Libor Grubhoffer, ředitel Biologického centra Akademie věd ČR. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

Před týdnem 26:52

Balanc: Imaginace pro duševní zdraví. Život by byl lepší, kdyby se lidé více věnovali svému vnitřnímu světu

„Terapie dělám od roku 1996 a aktivní imaginace je důvod, proč jsem nevyhořel,” řekl na workshopu pořadu Balanc Jan Jakub Zlámaný, psycholog, psychoterapeut z Pražské vysoké školy psychosociálních studií. Nevědomí k nám promlouvá mimo jiné prostřednictvím snů a obrazů. Mluví jiným jazykem, než je naše běžné racionální myšlení. Ponořit se do světa imaginace může být léčivé, úspěšně se používá v terapii. Co skrývá váš vnitřní svět?

Před týdnem 31:39

Blízká setkání: Linda Rybová: Její dcery napsaly hru. Je prý unikátní tím, že je současná a totálně generační

„Není to protlačování svých dětí a normálně bych to neudělala. Ale naše děti Róza a Jozefína se svojí kamarádkou napsaly v době korony divadelní hru,“ vypráví herečka v Blízkých setkáních. Vidí hudbu jako balet? Proč se nakonec rozhodla pro herectví? Vzpomíná ráda na studentská léta? Co pro ni znamená divadlo Verze? Na co by pozvala? Bude oslava nadace Kolečko?

Před týdnem 31:32

Diskusní pořad, dnes na téma: Letní nástrahy pro oči

Host: MUDr. Eva Jerhotová. Dotazy posílejte na adresu: dvojka@rozhlas.cz. Moderuje Tereza Stýblová.

Před týdnem 29:15

Ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová: Konzumovat alkohol nesmíte ani na šlapadle

Léto je tady a s ním houstne i provoz na vodě. Napilno má i Státní plavební správa. „Můžete nás potkat na všech oblíbených vodních nádržích,“ upozorňuje Klára Němcová v Blízkých setkáních. Je pro ni letní čas pracovně mimořádný? Proč se nerozhodla pro medicínu či práva Jsou občané na vodě zodpovědní? Dostane se sama na vodu? Co otázka vodních skútrů? Co je statisticky nejběžnějším důvodem nehod na vodě?

Před 2 týdny 24:07

Šarm: Přerušovaný půst jako moderní styl zdravého stravování. Do jeho tajů vás zasvětí Margit Slimáková

Magazín o zdravém životním stylu. Poslouchejte Šarm:00:35 Jak tráví dovolenou Láďa Hruška a jeho letní rady03:50 V čem spočívá podstata tzv. přerušovaného půstu08:00 Je dobré zahrnout do jídelníčku macu peruánskou11:02 Jak si vybrat správné cvičení a sport na dovolenou14:18 Poradíme jak prát letní oblečení18:00 Tip na netradiční výstavu v Třebechovicích pod Orebem