Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Navrátilovi, Trapl, Lichtag, Bárta, Filipová. To nejlepší z Blízkých setkání

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Aleš Cibulka a Vasil Fridrich

55:01

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Aleš Cibulka a Vasil Fridrich vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Dnes 30:21

„Nesnáším, když někdo z mých kolegů řekne: to není můj pacient," říká neurochirurg Vladimír Beneš

Neurochirurg Vladimír Beneš nejmladší stanul v čele oddělení, které před půl stoletím zakládal jeho dědeček. Je přednostou Neurologické kliniky v Motole. Říká, že není malých operací a někdy si operační postup píše. Vytrvalost trénuje na kole a na běžkách. Proč nerad operuje traumata? Jak snáší sdělování nepříjemných pravd? Proč raději operuje menší mozek? Co mozku nejvíc škodí? Co by chtěl po sobě zanechat?

Před dvěma dny 23:23

Jana Stryková, Jaroslav Petr, Miloslav Novák, Jan Budař, Veronika Freimanová

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Aleš Cibulka a Vasil Fridrich.

Před třemi dny 30:40

Eva Filipová: Prozradila recept na rajskou omáčku, kterou milují její vnoučata

Je odbornicí na etiketu a gastronomii. A píše o tom knihy. V Blízkých setkáních se podělila o recept na rajskou omáčku, která je jednoduchá, dobrá a zvládne ji prý každý. Je slušné si ve společnosti stěžovat? Dělá se to v zahraničí? Co soudí o kultu mládí? Mají mít děti mantinely? Je jídlo, které nemusí? Poslechněte si v audiu.

Před čtyřmi dny 31:32

Herečka Jana Švandová: V Tuzexu jsem si v mládí nekupovala džíny, ale krémy

Letos oslavila půlkulaté jubileum, ale svůj věk nazývá podle své tety „middle age“. „A to je věk od 40 do nekonečna, takže vám může být 120, ale můžete o sobě říkat, že jste středního věku,“ vysvětluje herečka. Má recept i na to, jak vypadat bídně? Dělá jí vzhled problémy u filmu? Dostane od vnoučat ostrov? Je línou babičkou? Na jakou roli se těší? Poslechněte si v audiu.

Před pěti dny 30:00

Herečka Veronika Freimanová: Vnučka je úžasná. Je to něco, z čeho čerpám

Své soukromí považuje za svaté. „Je to každého věc a my jsme ta šťastná generace, která odrůstá s tím, že na sebe nemusíme všechno říct a dávat na sítě, co vaříme,“ ujišťuje v Blízkých setkáních. „Jsem ráda, že jsem tak stará, že si tyto věci nesu s sebou.“ Je pro ni divadlo stále důležité? Zestárl film Sněženky a machři? Co jí diváci pořád připomínají? Na co se těší? Poslechněte si v audiu.

Před šesti dny 30:36

Jan Budař natočil pohádku a obsadil se do hlavní role. „Poctivě jsem hledal lepšího představitele“

Autor, režisér a producent, který sám složil hudbu a ujal se hlavní role. „Je to pro mě velký životní zlom a skok. Ale takový je film. Je to dobrodružství,“ krčí rameny Jan Budař před premiérou své filmové pohádky Princ mamánek. Jaká je podle něj současná česká pohádka? A vede on sám i normální běžný život? Poslechněte si v audiuzáznamu Blízkých setkání.

Před týdnem 29:18

Miloslav Novák: Držel jsem v rukou filmy Viscontiho a Felliniho. Tehdy mě začalo bavit restaurování

Je rozhlasovým odborníkem na restaurování filmů a fotografií a podílel se na digitalizaci slavných českých filmů. „Může za to stáž v Paříži a Boloni,“ vzpomíná. Proč začal sám točit dokumenty? Myslí už jen obrazem? O čem vypráví filmová bajka Mír s tuleni? Co si myslí o svém vzezření? Má rád celuloid a co se v něm skrývá? Má rozhlas unikátní fotosbírku? Odkdy se v rozhlasu fotí? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 29:52

Termerová, Malířová-Špátová, Němcová, Rybová, Gibas. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Aleš Cibulka a Vasil Fridrich.

Před týdnem 29:50

Biolog Jaroslav Petr: Pořad Meteor asi může za to, že se zabývám vědou

„Na popularizaci vědy není potřeba talent od pánaboha. Stačí chtít a spousta lidí vám pomůže. Mně v rozhlase moc pomohl Ivo Budil z Meteoru,“ vzpomíná v Blízkých setkáních. Je pravda, že věda píše úžasné příběhy? Co ho na vědě baví a nebaví? Dělá se u nás dobrá věda? Odporuje homosexualita přírodě? Kde, proč a jak se dělají ve vědě podvody? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 29:09

Herečka Jana Stryková: Syn se mě ptá, proč mám tak blbé zaměstnání

Žije s rodinou v Krkonoších. „Zamilovali jsme se do té krajiny, i když je to šíleně daleko a je to nepraktické. Ale já tam načerpám sílu,“ vysvětluje v Blízkých setkáních. V rozhovoru s Alešem Cibulkou mluví o svých studentských letech i začátcích kariéry, ale i tom, jak ji změnilo dítě. Poslechněte si. Dostanete i tip, na co vyrazit do divadla.