Blízká setkání
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Mihulová, Pivcová, Žehrová, Remundová, Bregant. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

30:31

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Dnes 31:00

Spisovatelka Michaela Klevisová: Půjde inspektor Bergman do důchodu? Možná ho vystřídá žena

Vraní oko. To je nový případ detektiva Josefa Bergmana. „Přivedla jsem ho k životu, protože jsem chtěla mít ve svých knihách uklidňující postavu,“ vysvětluje autorka. Kdy a proč ji začala bavit ornitologie? Splnil se jí sen a pořídila si koně? Otiskuje se její láska k přírodě do knih? Píše se jí líp pod tlakem? Je podle ní počítač inspirativní?

Včera 29:47

Zpěvák David Koller: My hit nepoznáme. To si řeknou lidi

Má teď jarní turné. „Máme novou desku, máme co hrát a koncerty jsou vyprodané,“ pochvaluje si. „To, že lidi přijmou nové písničky, není automatické,“ vysvětluje zpěvák a hudebník. Je důležité, z jakého dřeva jsou paličky? Pamatuje si něco ze dvou bouraček, které měl? Která náhoda mu v 11 letech změnila život? Kde budou další koncerty?

Před třemi dny 28:36

Učitelka Magdalena Málková: Člověk najde obrovskou sílu, když zjistí, že ho to baví

Je Den učitelů a ona sama je oceňovanou pedagožkou. Zní to paradoxně, ale k učení se dostala následkem vážné nemoci, kdy se rozhodla změnit život. „Bylo to to nejlepší rozhodnutí,“ hodnotí dnes. Platí pořád heslo „škola hrou“? Za co si váží Komenského? Kolik škol založila? Proč je důležité učit se učit a dá se změnit zaběhlý systém školství?

Před čtyřmi dny 30:18

Herečka Patricie Pagáčová bude číst Hajaju naživo: Těšení u mě přebíjí trému

„Těším se moc,“ pochvaluje si herečka, která otevírá sérii sedmi rozhlasových pohádek Hajaja živě. „Jsem ráda, že budu moct navodit hezkou atmosféru před spaním. To mě jako rodiče těší,“ doplňuje v Blízkých setkáních. Má ráda sny? Usíná dobře její malá dcerka? Baví ji divadlo? Kolik jí bylo let, když hrála v Ranči U Zelené sedmy? Nakolik ji to ovlivnilo v rozhodnutí stát se herečkou?

Před šesti dny 28:56

Zedníček, Podrazilová, Kerekes, Medřický, Písařík. To nejlepší z Blízkých setkání uplynulých dní

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před týdnem 29:27

Ortoped Jan Bartoníček: Pojali jsme velkolepý plán narvat tam všechno

Autoři jí říkají tlustá kniha o tenké kosti a napsání trvalo deset let. „Byli jsme samouci. Do té doby se nic takového nenapsalo. Vzalo to svůj čas,“ uvádí Jan Bartoníček. Je něco, co v knize není? Má v plánu další titul? Zažívá při některých operacích radostné vzrušení, nebo je to rutina?

Před týdnem 31:58

Dagmar Jandová alias Kvízová dáma: Všem soutěžícím přeju

Začínala ve vědomostních pořadech jako soutěžící. Dnes stojí proti nim. „Je mi líto, když někdo podá dobrý výkon v prvním kole a v druhém to pokazí nervozita,“ svěřuje se v Blízkých setkáních. Co jí v životě nejvíc dostane? Proč je jejím neoblíbeným číslem 17? Je pravda, že s ní nikdo doma nechce hrát deskové hry? Souhlasila se změnami od televizních stylistů? Co píše pro děti?

Před týdnem 33:16

Herec Martin Písařík: Nechtěli jsme převyprávět film, vysvětluje hry Rain Man

Má po premiéře Rain Mana. „Nejsem hrdinský typ. Víc hraju ňoumy nebo zvláštní postavičky, což mě baví. Ale tady hraju Charlieho, jeho bratra, kterého ve stejnojmenném filmu hraje Tom Cruise,“ vysvětluje Martin Písařík. Čte kritiky? O čem je jeho dokument Po jedné stopě a jaké jsou jeho dojmy z Afriky? V čem tam spočívá komunikace s předky? Co prozradil o své rodině?

Před týdnem 32:19

Světelný expert Hynek Medřický: Ve dne buďte venku a v noci spěte ve tmě

Moderní civilizace hubí tmu. A narušuje tím svůj cirkadiánní rytmus. „Ten, který řídí světlo ve dne a tmu v noci. Vždycky to tak bylo a lidé se tím řídili. My jsme ale tmu zničili,“ tvrdí expert a vynálezce. Zasahujeme světlem do celé přírody? Jaké to má následky? Co dělá umělé světlo v noci s hmyzem? A co s lidmi? Jaké nemoci z toho mohou vzniknout? Jaký je vliv spánku na lidské zdraví?

Před týdnem 28:20

Herečka Vica Kerekes: Cestuje s Karlem po Maďarsku. Sblížili jsme se. Jen bych uvítala šoféra

V novém televizním pořadu ukazuje krásy Maďarska a řídí přitom Karla. „Řidičák mám, ale nemám auto. Nejsem člověk, který jezdí každý den. Vzala jsem karavan jako výzvu,“ svěřuje se herečka v Blízkých setkáních. Je něco, co o Maďarsku nevěděla a dozvěděla se až v pořadu? Odkud ona sama pochází a jaké je její skutečné jméno? Odnesla si z Maďarska nějaký silný zážitek? Je pravda, že chtěla jít na policejní akademii?