• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Blízká setkání: Herečka Klára Cibulková: Prostě to bolí. Své práce se kvůli nemoci ale nechci zříka

Od dětství trpí těžkou skoliózou. „Pro mojí profesi je tato diagnóza náročná. Prostě to bolí,“ přiznává herečka. Odmítla operaci páteře a nastoupila samoléčbu. „A od té doby jsem u lékaře nebyla.“ Nevyplnily se předpovědi lékařů, že nebude mít děti. V audiozáznamu rozhovoru s Terezou Kostkovou také uslyšíte, co se dozvěděla o Gretě Garbo, kterou ztvárňuje v divadle, anebo čím se živila ve Španělsku.

28:17

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Dnes 29:01

Blízká setkání: Tanečnice Kristina Kloubková: Václavu Kunešovi přezdívají Malý Kylián. A není to kvůli vzrůstu

U Jiřího Kyliána tančil a spolupracoval s ním. Co může být lepší vizitkou? „Dělat u mě,“ žertuje tanečník Václav Kuneš v Blízkých setkáních. O čem je jeho práce? Jakým je šéfem? Jaká je nezapomenutelná filmová role Kristiny Kloubkové? Jaké má vzpomínky na režiséra Polesného? Co oba tanečníci prozradili ze svého soukromí?

Dnes 23:14

Houpačky: Za kaz na stálých zubech si může každý sám, za kazy na mléčných jsou zodpovědní rodiče

„První kontakt se zubařem by neměl být na lékařské pohotovosti s bolestí – to trauma s dětmi roste celý život. Snažím se, aby naše setkání bylo v klidu, zvu si do ordinace školy i školky, aby děti viděly, jak to tam chodí, a to prostředí trochu poznaly,“ říká dětská stomatoložka Eva Míšová.

Včera 31:18

Blízká setkání: Historik Michal Stehlík: Nejsme velmoc, Češi jsou v dobrém obyčejní. Ale výjimečný je náš humor

Proč se historik Michal Stehlík považuje za naivního slávistu? „Říká se, že být slávistou je celoživotní masochismus a naivita,“ směje se v Blízkých setkáních. „Mám to po tatínkovi,“ svěřuje se v rozhovoru s Vasilem Fridrichem. Historik se věnuje nejen fotbalu, ale je i osminásobným tatínkem. Přesuny dětí a dovolené zvládá bez auta. Na Dvojce rozebral i českou národní povahu. „Všichni jsou proti nám. A když není nikdo proti nám, tak si ho vyrobíme,“ říká s nadsázkou.

Před dvěma dny 29:29

Blízká setkání: Klára Sedláčková-Oltová: Našla jsem správný podnájem, majitele bytu jsem si vzala

Klára Sedláčková-Oltová odehrála v rozhlase řadu princezen. Vidět ji můžete v Divadle v Dlouhé a v Ungeltu. Hrála v v Kytici nebo v Ordinaci v růžové zahradě. S manželem nejdřív bydlela, pak s ním začala chodit. Vědí její synové, že byla tváří Studia Kamarád? Co říká na své dlouhé příjmení? Jak se jí hrají vražedkyně? A jak se jí načítala erotická kniha? Proč začala nyní zpívat?

Před třemi dny 32:59

Káva o čtvrté: K praktikovi o dovolené

Host: MUDr. Cyril Mucha. Moderuje Tereza Stýblová.

Před třemi dny 30:10

Blízká setkání: Herec a dabér Vlastimil Zavřel: Homer Simpson je hodnej, vlídnej a blbej

„Hraju, abych mohl platit složenky,“ culí se v Blízkých setkáních herec Vlastimil Zavřel. Rozvyprávěl se i o dabování Homera v seriálu Simpsonovi a setkání se ženou, kterou potkal v 56 letech v restauraci U Báby. „Dám si jen malé a mám ho pořád čerstvé. Naučil mě to Martin Štěpánek,“ prozrazuje v rozhovoru s Alešem Cibulkou.

Před pěti dny 26:45

Šarm: Krása začíná uvnitř. Pití zeleného čaje a domácí peeling jako naši pomocníci při boji s celulitidou

Magazín o zdravém životním stylu. Poslouchejte Šarm:00:49 Co zaměstnává herce a režiséra Tomáše Magnuska04:38 Proč je dobré pít ráno zelený čaj09:40 Módní trendy na léto a dovolenou13:17 Kosmetický rádce a recepty od Vlasty Libotovské17:47 Rady Terezie Hůlkové proti celulitidě21:59 Vezmeme vás mezi gladiátory

Před pěti dny 23:36

Blízká setkání: Rey Koranteng, Míša Drábková, Lucie Nachtigallová, Petra Bučková, Martin Dolejš. To nejlepší

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková, Adéla Gondíková a Aleš Cibulka.

Před šesti dny 34:03

Káva o čtvrté: Zahradní jezírka

Češi jsou milovníky vodních ploch u vlastního domu. V poslední době už není jedinou volbou bazén, své místo na našich zahradách si čím dál častěji nacházejí jezírka. Lze na každé zahradě vybudovat jezírko? Jaké podmínky musí náš pozemek splňovat? Jak jezírko zbudovat? Jak hluboké a velké by mělo být? Jak se o něj starat? Jaké rostliny v něm můžeme pěstovat, a jaké vodní živočichy chovat? Může být jezírko zároveň okrasné a koupací?

Před šesti dny 28:06

Blízká setkání: Bára Hrzánová: Den po invazi se mi Budžes nehrál dobře. Nečekala jsem, že to bude zase aktuální

„Když Rusáci napadli Ukrajinu, druhý den jsme hráli Budžese," vypráví herečka v Blízkých setkáních. „Zpívá tam Kryl, hrajeme si na partyzány se střelbou a rudejma praporama... Najednou se to nehrálo dobře.“ Jak vzpomíná na Rekviem pro panenku? Je pyšnou matkou? Co dělá její Toník ve Francii? Zachránila ji za lockdownu hudba? Je důležitou součástí jejího života? Co soudí o vnitřní svobodě? Poslechněte si v audiu.