21. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Milan Kňažko ujišťoval Bohdalovou: Vždycky máš pravdu a můžeš třeba i hlasovat, i když jsi sama

Oba herci excelují v divadelní hře Gin Game z prostředí seniorského domu. „Myslím, že nám to na tom jevišti docela dobře hraje,“ pochvaluje si slovenský herec a politik v Blízkých setkáních. Jak se ocitl na golfu na Mauriciu? Mají se slovenští důchodci dobře? Byly to ztracené roky v politice? Chtěl do ní vůbec? Na kolik kategorií dělí prezidenty? Jaký je vkus současného diváka a posluchače? Poslechněte si v audiu.

28:03

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Aleš Cibulka a Vasil Fridrich vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Včera 27:09

Herečka Jitka Asterová: Někdy se u písničky rozbrečím. Když je něco hezkého, tak pláču

„Filmové nabídky přestaly přicházet od té doby, co jsem moderátorkou. Bylo mi to líto, protože jsem měla docela slušně našlápnutou filmovou kariéru,“ svěřuje se. Jak vzpomíná na studentská léta a své spolužáky? Byla trenérkou Dany Morávkové v krasobruslení? Co tomu říkali rodiče? Umí dobře zpívat? Poslechněte si v audiu.

Před dvěma dny 30:37

Kouzelník Michal Nesveda: Žena trik ocení, zatímco chlap je naštvaný, že jsem ho přečůral

„Myslím, že spousta kouzelníků si vybrala tuto profesi proto, aby mohli okouzlovat ženy,“ ujišťuje. V publiku ale prý nesedí převážně něžné pohlaví, jak se často traduje, Důvod? Muži chtějí přijít triku na koub. Proč nekouzlí s rekvizitami? Je správné říkat kouzlo, trik nebo iluze? Viděl představení Davida Copperfielda? Co v něm vzbudilo zájem o nebezpečná kouzla? Poslechněte si v audiu.

Před třemi dny 32:06

Herec Marek Adamczyk: Inspirace k seriálu Kukačky byla jinde

Hraje jednu z hlavních rolí v seriálu Kukačky. „Teď se v příběhu posouváme trochu dál a myslím, že to bude docela zajímavé,“ pochvaluje si herec nové díly. Byl to jeho dědeček, dramaturg Karel Kraus, který ho inspiroval k psaní? Bude své texty publikovat? Čím ho přitahuje fotografování? Získal díky filmování vztah k potápění? Poslechněte si v audiu.

Před čtyřmi dny 30:21

„Nesnáším, když někdo z mých kolegů řekne: to není můj pacient," říká neurochirurg Vladimír Beneš

Neurochirurg Vladimír Beneš nejmladší stanul v čele oddělení, které před půl stoletím zakládal jeho dědeček. Je přednostou Neurologické kliniky v Motole. Říká, že není malých operací a někdy si operační postup píše. Vytrvalost trénuje na kole a na běžkách. Proč nerad operuje traumata? Jak snáší sdělování nepříjemných pravd? Proč raději operuje menší mozek? Co mozku nejvíc škodí? Co by chtěl po sobě zanechat?

Před šesti dny 23:23

Jana Stryková, Jaroslav Petr, Miloslav Novák, Jan Budař, Veronika Freimanová

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Aleš Cibulka a Vasil Fridrich.

Před týdnem 30:40

Eva Filipová: Prozradila recept na rajskou omáčku, kterou milují její vnoučata

Je odbornicí na etiketu a gastronomii. A píše o tom knihy. V Blízkých setkáních se podělila o recept na rajskou omáčku, která je jednoduchá, dobrá a zvládne ji prý každý. Je slušné si ve společnosti stěžovat? Dělá se to v zahraničí? Co soudí o kultu mládí? Mají mít děti mantinely? Je jídlo, které nemusí? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 31:32

Herečka Jana Švandová: V Tuzexu jsem si v mládí nekupovala džíny, ale krémy

Letos oslavila půlkulaté jubileum, ale svůj věk nazývá podle své tety „middle age“. „A to je věk od 40 do nekonečna, takže vám může být 120, ale můžete o sobě říkat, že jste středního věku,“ vysvětluje herečka. Má recept i na to, jak vypadat bídně? Dělá jí vzhled problémy u filmu? Dostane od vnoučat ostrov? Je línou babičkou? Na jakou roli se těší? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 30:00

Herečka Veronika Freimanová: Vnučka je úžasná. Je to něco, z čeho čerpám

Své soukromí považuje za svaté. „Je to každého věc a my jsme ta šťastná generace, která odrůstá s tím, že na sebe nemusíme všechno říct a dávat na sítě, co vaříme,“ ujišťuje v Blízkých setkáních. „Jsem ráda, že jsem tak stará, že si tyto věci nesu s sebou.“ Je pro ni divadlo stále důležité? Zestárl film Sněženky a machři? Co jí diváci pořád připomínají? Na co se těší? Poslechněte si v audiu.

Před týdnem 30:36

Jan Budař natočil pohádku a obsadil se do hlavní role. „Poctivě jsem hledal lepšího představitele“

Autor, režisér a producent, který sám složil hudbu a ujal se hlavní role. „Je to pro mě velký životní zlom a skok. Ale takový je film. Je to dobrodružství,“ krčí rameny Jan Budař před premiérou své filmové pohádky Princ mamánek. Jaká je podle něj současná česká pohádka? A vede on sám i normální běžný život? Poslechněte si v audiuzáznamu Blízkých setkání.

Před týdnem 29:18

Miloslav Novák: Držel jsem v rukou filmy Viscontiho a Felliniho. Tehdy mě začalo bavit restaurování

Je rozhlasovým odborníkem na restaurování filmů a fotografií a podílel se na digitalizaci slavných českých filmů. „Může za to stáž v Paříži a Boloni,“ vzpomíná. Proč začal sám točit dokumenty? Myslí už jen obrazem? O čem vypráví filmová bajka Mír s tuleni? Co si myslí o svém vzezření? Má rád celuloid a co se v něm skrývá? Má rozhlas unikátní fotosbírku? Odkdy se v rozhlasu fotí? Poslechněte si v audiu.