Blízká setkání
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Výživová poradkyně Gabriela Peacock: Cvičení je pro dlouhověkost jedna z nejdůležitějších věcí

S úspěchem vede svou nutriční londýnskou praxi a šije na míru výživové programy lidem, kteří nemají moc času, ale chtějí se o sebe starat. Včetně slavných osobností a členů britské královské rodiny. V kolika letech vstoupila do modelingového světa? Na jaké úrovni je teď osvěta ohledně zdravého životního stylu? Proč jsou lidi zmatení různými dietami? Jaký je její názor na přerušovaný půst? Co je čtyři ku třem a co magický den? A je dobré počítání kalorií?

29:23

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Před dvěma dny 34:39

Petr Svoboda napsal knihu o svém otci, Karlu Svobodovi. „Kdo ho neměl rád, ať ji nečte“

Je autorem výpravné monografie o svém otci, skladateli Karlu Svobodovi s názvem Žít. „Je to hezký pocit vidět tu knihu před sebou. Nějaký čas jsme nad ní strávili,“ popisuje producent a režisér Petr Svoboda. Co všechno najdou čtenáři v knize? Jsou tam i nikdy nezveřejněné fotky? Jaký posun znamenala kniha v jeho životě? Zvažoval Karel Svoboda emigraci? A je každý génius svérázný?

Před pěti dny 29:43

Kyberkriminalista Václav Písecký: Nemyslete si, že naletět podvodníkům může jen hlupák

„Prevence je v posledních letech velmi silná, taková, jako dřív nebyla. Přesto máme jen za včerejšek hlášené tři podvody se škodou zhruba milion korun,“ popisuje šéf pražského oddělení kyberkriminality. Kdo jsou to legalizátoři? Jak je to s jejich vyhledáváním? Jak je na tom s kyberkriminalitou Česká republika oproti světu? A co považuje za nejlepší ochranu dětí na sítích?

Před šesti dny 34:02

Vnuk Haliny Pawlowské okomentoval její novou knihu Rande slovy: Babičko, doufám, že nelpíš na sexu!

Napsala knihu povídek o svých milostných dobrodružstvích. „Měla jsem flirty a zvyšovala si tím sebevědomí,“ svěřuje se autorka a dodává s humorem: „Je to jedna z mých nejtlustších knih. Je po mně.“ Pamatuje si, kolik knih přesně napsala? Jak se jako autorka mění? Chodila ráda do školy, když pochází z učitelské rodiny? Ve které kavárně strávila své studentské roky? Mají podle ní dnešní studenti lepší možnosti? A co je pro ni nejdůležitější věcí při psaní?

Před týdnem 32:58

Spisovatel Patrik Hartl: Žena na mně nemá ráda, že jsem čím dál pohodlnější

„S každou novou knihou přemýšlím, že zruším křest. Ale lidi se tam cítí dobře a jediný, kdo se tam dobře necítí, jsem já, protože se stydím,“ přiznává v Blízkých setkáních. Jaký je podle něj rozdíl mezi ženským a mužským myšlením? Je jeho humor provokativní? Proč odjíždí na Vánoce s rodinou pryč? A proč nemá rád pohádky?

Před týdnem 32:33

Spisovatelka Hana Hindráková: Kniha Obchodníci s dětmi je ze 70 % podle skutečnosti

Už osmkrát navštívila Keňu a z cest vzniklo několik knih. Ta nejnovější má název Obchodníci s dětmi. „Co se týká nelegální adopce dětí, poptávka podporuje nabídku,“ upozorňuje autorka. Kolikrát byli s manželem v Keni? Jaký k ní má vztah? Uvažovala někdy o adopci afrického dítěte? Jak chodí v Keni oblečená a kde se stravuje? A jak tamní lidé vnímají smrt?

Před týdnem 30:09

Slovenská stand-up komička Simona Salátová: Pocit trapnosti a neúspěchu si dobře pamatuji

Uviděla českou komičku Ivu Pazderkovou a to byl zlom v jejím, do té doby možná trochu jednotvárném životě. „Uchvátilo mě to a řekla jsem si: Co je to za druh divadla? To musím zkusit!“ Jak často jezdí do Čech? Proč se přihlásila do známé televizní soutěže? V čem je umění a řemeslo stand-upu? Je něco, co se jí dotkne? A jsou komici zrcadlem společnosti?

Před týdnem 29:02

Překladatel Hilský: V listopadu '89 zanikly špatné slovní hříčky. Najednou tam byla moudrost zástupu

„V alžbětinské době byl 17. listopadu státní svátek, protože v ten den byla korunovaná Alžběta I.,“ připomíná překladatel a respektovaný znalec doby W. Shakespeara. Byl ve své době Shakespeare vnímán jako výjimečný? Je třeba mít strach z překladů umělé inteligence? A jak moc svobodně se dá vykládat Shakespeare?

Před týdnem 31:53

Cukrářka Mirka van Gils Slavíková: Chcete mít super vánoční rohlíčky?

„Milí cukrouškové!“ Tímto oslovením publika v Radiocafé Vinohradská 12 začala své vyprávění cukrářka Mirka van Gils Slavíková a přidala i spoustu rad. Jak na to, aby vaše vanilkové rohlíčky byly ty nejlepší na světě? Co všechno najdou čtenáři v její nové knize? Jak správně přistupovat ke starým receptům? Je důležité vážení, nebo lze dělat těsto tzv. od oka? Jak na koňaky a likéry? A kdy se Mirka van Gils poprvé opila?

Před 2 týdny 31:18

Hudebník Noid Bárta: Bojím se rozmazlování. Nechci, aby děti braly všechno automaticky

Nedávno dostal cenu za hudbu na kyperském filmovém festivalu. „Byl jsem z toho vyřízenej. Nečekal jsem to, takže jsem neměl připravenou žádnou řeč. Mám obrovskou radost a skládat budu dál,“ těší se. Kde se potkal se zpěvačkou Evou Burešovou? Jak vstoupil do muzikálového světa? Chce se vrátit do toho rockového? Kolik slepic chová? A jak změnil životní styl?

Před 2 týdny 30:17

Režisérka Lída Engelová: Dnes se hodně dbá na efekty. Já dávám na první místo herce

Pražské divadlo Viola slaví 60. let. „Mně vstoupilo do života před šedesáti lety, kdy jsem nastoupila do prvního ročníku herectví. Paní profesorka Dana Musilová nám tehdy řekla, že na Národní třídě se něco otvírá a třeba se tam někomu bude líbit,“ ohlíží se v Blízkých setkáních. Jaké hlasy se objeví v pořadu, věnovaném dějinám Violy? Jak se člověk stane režisérem a co znamená „vypadat jako režisér“? Jak se ona sama cítí na první čtené zkoušce?