Hobby magazín speciál
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Blížící se jaro podle Jany Vlkové: Čekání na divoký chřest. A šťovíkový salát

Botanický název divokého chřestu je chmel otáčivý. Brzy budeme moci sbírat jeho výhonky. Těšte se na něj a na první jarní lupení spolu s autorkou květinových kuchařek Janou Vlkovou.

02:51

Hobby magazín speciál

Vydává: Český rozhlas

Rady, tipy a nápady z různých oblastí hobby.

Web

Před třemi dny 29:12

Šéfkuchař radí jak na pučálku i velikonoční nádivku

S Martinem Havlíkem, učitelem odborných předmětů Hotelové školy v Plzni na Borech a šéfkuchařem Gourmet clubu Bezejmenná se začneme připravovat na Velikonoce.

Před čtyřmi dny 04:34

Inspirace na Velikonoce od Jany Vlkové: Jehněčí na česneku viničném

V řadě evropských zemí jehněčí maso nesmí chybět na tradiční velikonoční tabuli, vnímáme je jako symbol jara a nového života. Ve svých jarních receptech toto maso neopomíjí ani autorka květinových kuchařek Jana Vlková.

Před týdnem 04:52

Mushing je zábava, starost i finančně náročný koníček

Nevšedního koníčka má Rostislav Job ze Stříbra. Chová osm alaskanů husky. Tito psi nejsou jen na procházky a mazlení, jak by se mohlo zdát, jde totiž o velmi živé plemeno, které stále potřebuje pohyb. Rostislav se s nimi věnuje mushingovému sportu.

Před týdnem 24:27

Houby jako výrobní materiál pro boty a šaty aneb móda budoucnosti

Obuv a oblečení z materiálů na bázi hub si můžete koupit už teď. Vzhledem k narůstajícím nárokům na udržitelnost a ochranu životního prostředí je pravděpodobné, že jejich výroba se postupně rozšíří.

Před 2 týdny 30:42

Rybaření bylo zdraženo, ale rybářů neubylo

I přes zdražení poplatků v letošním roce svého koníčka sportovní rybáři nezavrhli. Podle technika Hynka Dorta našly zájem v rybaření i děti.

Před 3 týdny 25:02

Popínavá pokojovka svícník je srdcovkou mnoha pěstitelů

Svícník je velmi dekorativní pokojovka. Při dodržování rad designérky pokojových rostlin Simony Bratršovské ho dokáže pěstovat i začátečník.

18. únor 2023 33:06

Sezóna se blíží. Bude se malovat na chatách a chalupách

Jak vymalovat na chalupě strop, do kterého zatékalo? Jak vymalovat zakouřené a špinavé zdi? Co dělat při výskytu plísní na našich chalupách? Radí malíř a lakýrník Josef Béhm z Domažlic.

11. únor 2023 23:44

Vydry v plzeňské zoo si dovedou užívat zimu

Součástí statku Lüftnerka v plzeňské zoologické zahradě je expozice Česká řeka. Vidět tam můžete vydry říční a sladkovodní ryby, které se vyskytují v České republice.

4. únor 2023 29:22

Pro milovníky vláčků je postavena krásná modelová železnice v Přešticích

Zveme do Domu historie Přešticka v Přešticích. Josef Němeček s přáteli zde v podkroví nainstaloval obří kolejiště s desítkami lokomotiv a vlakových souprav.