Zprávy pro Liberecký kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Blíží se celosvětová úklidová akce, zapojí se do ní i dobrovolníci v Česku

V sobotu 16. září se koná mezinárodní úklidová akce World Cleanup Day 2023, do které se zapojí asi 200 zemí. U nás jí pod názvem Celosvětový úklidový den organizuje spolek Ukliďme Česko. Na podrobnosti se Jakub Marvan zeptal předsedy spolku Radka Janouška.

03:34

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:23

Na benzin a naftu se v Polsku čeká ve frontách. Když jsem přijel, neměli, popisuje náš redaktor

Pohonné hmoty v Česku zdražují, cena benzinu a nafty se většinou pohybuje okolo 40 korun za litr (údaj z 3. října 2023). U našich severních sousedů v Polsku se dá natankovat až o zhruba 10 korun levněji. Ověřit to do česko-polského příhraničí vyrazil redaktor Jiří Jelínek

Dnes 03:28

V Jablonném v Podještědí otevřeli ordinaci (staro)nového praktického lékaře pro dospělé

Nová ordinace praktického lékaře v Jablonném v Podještědí otevřela 2. října 2023. Problémy s nedostatkem lékařů řešilo vedení města zhruba půl roku, kdy v Jablonném uzavřela ordinaci společnost Medica Sever.

Dnes 02:07

Novým vedoucím evropské skupiny na záchranu ohrožených dravých ptáků je liberecký zoolog Jan Hanel

Zoo Liberec je dlouhodobě úspěšná v odchovu dravců. A bude se podílet na řízení záchranných projektů těchto ptáků i na evropské úrovni.

Včera 02:56

Mimoň chce vyšší daní z nemovitosti odradit podnikatele od přihlašování sídla firmy do jiných měst

Od roku 2024 zůstane pro společnosti se sídlem v Mimoni stávající sazba daně z nemovitosti s indexem 3. Ostatní budou platit nejvyšší zákonnou sazbu, uvedl to starosta města Petr Král z hnutí ANO.

Před dvěma dny 02:06

Poprvé po desítkách let se lidé mohli podívat do renesančního paláce zámku v České Kamenici

Renesanční křídlo zámku v České Kamenici se v sobotu 30. září otevřelo veřejnosti. Jeho prohlídku si nenechaly ujít desítky lidí, budova byla totiž nejméně čtyřicet let nepřístupná.

Před dvěma dny 02:02

U hory Luž vzdali hold obráncům hranice z roku 1938. Připomněli si i boj o tamní celnici

Na hraničním přechodu Dolní Světlá - Waltersdorf na Českolipsku si v sobotu 30. září připomněli předválečné obránce československých hranic. V září 1938, těsně před podpisem Mnichovské dohody, probíhaly v pohraničí těžké boje mezi příslušníky našich ozbrojených sil a nacisty, kteří si nárokovali československé území.

Před dvěma dny 01:50

Krkonošské lyžařské školy zahájily nábor pracovníků na zimní sezónu

Úřady práce, sociální sítě, inzertní portály. Tam všude majitelé a provozovatelé lyžařských škol v Krkonoších hledají instruktory lyžování a další pracovníky na zimní sezónu. Je jich málo a poptávka po výuce ze strany klientů se už rozjíždí.

Před třemi dny 00:49

Na nové zázemí autobusového nádraží v Liberci přispěje městu Liberecký kraj

Liberecký kraj zaplatí městu Liberec 7 milionů korun za úpravu zázemí na autobusovém nádraží. Nyní slouží jako provizorní odjezdová hala stavební buňky. Nově budou moct cestující i řidiči meziměstských autobusů využívat přízemí budovy Uran, kterou město rekonstruuje.

Před třemi dny 02:07

Soutěž liberecké iQLANDIE může dětem pomoct při přijímacích zkouškách na střední školu

Na 200 osmáků a deváťáků se do konce listopadu utká v soutěži Busines Talent libereckého science centra iQLANDIA. Třetí ročník polytechnické soutěže je zaměřený na takzvanou cirkulární ekonomiku.

Před třemi dny 00:40

Na Českolipsku skončí zákaz odběru povrchových vod, na Novoborsku bude platit dál

Lidé na většině Českolipska budou moct od neděle 1. října znovu čerpat vodu z řek a potoků. V sobotu 30. září totiž skončí platnost zákazu odběru povrchových vod ze všech vodních toků a jejich přítoků na území ORP Česká Lípa, vydaného ve druhé polovině července. Omezení ale nadále dál platí v osmnácti obcích správně spadajících pod Nový Bor.