Před týdnem

Poslechněte si podcast: Bitcoin je efektivnější než banky

Na akciových trzích došlo k dalšímu výraznému propadu a opět na to reagoval i kryptotrh, který se opět přiblížil svým nejnižším hodnotám od závěru roku 2020. Mezitím zaujaly zprávy, podle kterých to s ekologií BTC v porovnaní s tradičním bankovým sektorem není tak zlé a také o rozhodnutí MakerDAO pozastavit D3M modul pro Aave z důvodu obavy z budoucnosti Celsius.

27:41

Kryptonovinky.cz

Vydává: Kryptonovinky.cz

Aktuální novinky ze světa kryptomen

Web

Před pěti dny 25:34

Zajímavá spolupráce nebo nefunkční S2F model

Měli by se krachujíce kryptoprojekty zachraňovat? Funguje nebo nefunguje Stock2Flow model od analytika PlanB? Proč se odložil hardfork Vasil na Cardanu a může se Kolumbia stát dalším bitcoinovým El Salvador? Jsou tu středeční kryptoraňajky, které jsou v tomto měsíci poslední - nejbližší se vrátí v červenci.

Před šesti dny 22:19

Adopce bitcoinu pokračuje

Počet adres na kterých je aspoň 1 BTC, výrazně roste, ale nejde jen o tuto kategorii držitelů bitcoinu. Mezitím výrazně klesá zájem o kryptofondy spojené s Ethereum, které se chystá na přechod na Proof of Stake a dnes v USA startuje další hybridní bitcoinové ETF, které umožní shortovaní BTC. Jsou tu dnešní kryptoraňajky.

Před týdnem 23:18

Bitcoin po pádu pod $20 000

Cena Bitcoinu klesla přes víkend až na 18 tisíc dolarů šéf Fed Jerome Powell bude svědčit před Kongresem, Gazprom bude těžit bitcoiny, aby snížil emisi CO2 a prezident El Salvador důvěru v bitcoin neztrácí a prý existuje plán, jak zachránit potápějící se Celsius. Jsou tu dnešní kryptoraňajky.

Před týdnem 29:06

Z kryptotrhu přicházejí další negativní zprávy

Americká centrální banka oznámila zvýšení sazeb o 75 bázických bodů, co je nejvýraznější zvýšení základní úrokové sazby od roku 1994, na co reagoval Bitcoin (BTC) zatím pozitivně stejně jako tradiční akciové trhy. Kryptoměnám se však rýsuje další problém a zajímavé je sledovat i dění okolo stablecoinů. Je tu dnešní díl kryptoraňajok.

Před týdnem 27:07

Bude Fed zvyšovat sazby o 75 bázických bodů?

Pozornost trhů se dne soustředí na Fed - ten totiž rozhodne o způsobu zvyšovaní úrokových sazeb. Známe postavy kryptoprůmyslu se mezitím vyjadřují k tomu, zda BTC a ETH našli svoje dno, nebo ne. Zaujali nás i informace o tom, že kryptoměnové burzy aktuálně jednají dost odlišně - ta největší Binance plánuje další expanzi, Coinbase bude výrazně propouštět.

Před týdnem 24:08

Bitcoin po pádu k $22 000

Kombinace mnohých negativních faktorů od obrovské paniky na tradičních trzích až po obavy o budoucnost lending platformy Celsius přispěly k tomu, že kryptotrch zažil jeden ze svých nejhorších dní v historii. Poslechněte si dnešní díl kryptoraňajok.

Před 2 týdny 30:14

Kryptoměny se vzpamatovávají z dalšího fiaska

Po krachu kryptoměn LUNA a UST se rýsuje pro trh s kryptoměnami další velké fiasko - platforma Celsius je zdá se ve velkých problémech, co může ohrozit kryptoměnové úspory mnoha lidí. Jack Dorsey mezitím buduje Web5 na BTC a padají i akciové trhy.

Před 2 týdny 24:45

Je schválení Bitcoin ETF reálně ve hře?

Šance na schválení Bitcoin ETF po nejnovějším kroku Grayscale Investments stoupla, americké zákonodárkyně představily oboustranný návrh zákona týkající se regulaci kryptoměn a guvernérka New Yorku zatím nepodepíše zákon navrhující zákaz těžby BTC v jejím státě. I o tom jsou dnešní kryptoraňajky.

Před 2 týdny 28:12

Onchain data BTC, problémy Binance Coinu a zájem o kryptofondy

Počet bitcoinů u správců bitcoinových ETP v posledních týdnech výrazně raste, v New Yorku se omezí možnosti těžby BTC, z Evropy přicházejí pozitivnější zprávy týkajících se self-hosted peněženek a Discord tvůrců NFT kolekce BAYC byl napadený a zneužitý. I o tom jsou dnešní kryptoraňajky.