• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
Bezpečný průvodce džunglí zločinu
NejnovějšíPřed týdnem

Poslechněte si podcast: Podvodníci na internetu vyhlížejí své oběti bez ohledu na jejich věk

S policejními preventisty krajského ředitelství v Ostravě se zaměříme na podvodníky, kteří se vůbec neptají na váš věk, umí se pohotově zaměřit na mladé lidi a jinou cestou zase na seniory.

05:00

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před 2 týdny 05:01

Nečekané problémy při jízdě po dálnici. Opravdu víte, co máte v nouzi dělat?

Seznámíme vás s klasickými problémy na dálnici, například co dělat, když se stanete součástí dopravní nehody a nemůžete pokračovat v jízdě anebo když se na vás lepí agresivní spěchající řidič.

28. říjen 2022 05:00

Jak se vyhnout nepříjemnostem působených svátečními řidiči nebo zloději během Dušiček

Spousta lidí se v těchto dnech vypraví na hřbitovy uctít památku zesnulých. Přijíždějí auty anebo přicházejí za tmy pěšky. A nás zajímalo, na co si dát pozor, jaká nebezpečí na nás číhají a jak předejít dopravním nehodám, popřípadě setkání se zloději, kteří obvykle u hřbitovů čekají na svou příležitost.

21. říjen 2022 04:53

Vykradačům chatek začíná sezóna. Nájezdům zlodějů se ale dá velmi aktivně bránit

Podzim a zima jsou každoročně obdobím vhodným pro vykrádání zahradních chatek. Majitelé mají po sezóně, a tak jsou zahrádky, chatky i chaloupky opuštěné. A nás zajímalo jak se náhodným nájezdům zlodějů aktivně bránit.

14. říjen 2022 04:55

Chodci na neosvětlených silnicích a jejich viditelnost

Budeme se zabývat viditelností chodců na neosvětlených silnicích, tedy co udělat, čím se vybavit, aby vás řidič uviděl z co největší a nejbezpečnější vzdálenosti.

7. říjen 2022 04:53

Preventivní rádce pro bezpečný život. Proč nesdílet intimitu v online prostoru

Bezpečný průvodce džunglí zločinu se tentokrát zaměří na důvěru k partnerovi, se kterým si pořídíte intimní fotografie. Může se totiž stát, že když se s ním rozejdete, tak vás začne nejen vydírat, ale začne vám škodit zveřejněním takových snímků třeba na internetových stránkách.

23. září 2022 04:24

Zpronevěra dědictví. Co se stane, když vyberete zesnulému úspory ještě před dědickým řízením

Seznámíme vás s případem mladé ženy, která po smrti své matky vybrala z banky její úspory, i když dědické řízení za účasti notáře zatím vůbec neproběhlo. A nás zajímalo do jakých problémů se může dostat do té doby bezúhonný pozůstalý.

16. září 2022 04:58

Podivní prodejci, kteří vám vnutí zboží aniž ho chcete, a pak vás okradou anebo vydírají

Spolu s policejní preventistkou Pavlou Welnovou se budeme zabývat případem 75letého muže, který se setkal s neodbytným prodejcem a zlodějem v jedné osobě.

9. září 2022 05:01

Nebezpečí, která číhají na děti cestou do školy

Děti patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Nemají odhad jako dospělí, a tak vběhnou na silnici, protože si myslí, že to ještě stihnou. Hrozí jim ale více nebezpečí, to když je někdo cestou do školy i ze školy někdo ohrožuje, sleduje, pronásleduje. Jak dětem vysvětlit, co mají dělat, aby přišly ze školy zdraví, tak na to se zaměříme dnes.

2. září 2022 04:54

Nebezpečí, které číhá na chodce na vozovkách a na přechodech

Zaměříme se na děti i dospělé, kteří chtějí bezpečně přejít vozovku. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a jak se na cestách bez rizika střetu s autem pohybovat.

19. srpen 2022 04:59

Projíždění křižovatkou na poslední chvíli. Byla už tam červená?

Zaměříme se na projíždění řidičů křižovatkami na poslední chvíli, tedy těsně před tím, než se rozsvítí na semaforu červená. Zajímalo nás, jestli riskujete nebo ne a kdy vás policisté mohou pokutovat.