Zprávy pro Liberecký kraj
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Bezdomovci můžou nově využít takzvaný sprchomat u azylového domu v Jablonci nad Nisou

Montovaná buňka s převlékárnou, sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem je jedinou v Libereckém kraji. Venkovní sprchomat také pomůže zamezit šíření svrabu a dalších infekcí mezi lidmi bez domova.

02:06

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 02:37

Mobil, chytré hodinky, platební karta. Tím vším půjde platit ve veřejné dopravě v Libereckém kraji

Pohodlnější nákup jízdenek pro veřejnou dopravu slibuje cestujícím Liberecký kraj. Od podzimu 2023 začne v autobusech a ve vlacích, které v regionu jezdí, platit nový způsob odbavení v rámci systému IDOL. O změnu odbavovacího systému u všech dopravců usiluje kraj čtyři roky, teď se mu podařilo změnu prosadit.

Dnes 04:01

Vysoké nedoplatky za energie v Jablonci: Radnice neupozornila na zvýšení záloh v městských bytech

Obyvatelé některých městských bytů a domu se zvláštním určením v Jablonci nad Nisou se dostali do problémů. V roce 2022 kvůli prudkému nárůstu cen plynu Jablonecká teplárenská zvýšila ceny tepla a teplé vody pro své odběratele. Mnozí senioři si ale nenavýšili zálohy. A teď musí řešit vysoké nedoplatky.

Dnes 00:55

V Chrastavě se otevírá koupaliště, vstupné zdražilo

Koupaliště v Chrastavě zahajuje novou sezónu 1. června 2023, potrvá do 10. září. Radnice zároveň zvýšila jednorázové vstupné do areálu, a to na dvojnásobek.

Včera 03:09

2 roky podmínky za smrt dítěte. Liberecký soud rozhodl v případu utonutí chlapce v Českém Dubu

Soud potrestal zástupce táborového vedoucího dvouletou podmínkou. Rozhodnutí je nepravomocné. V roce 2020 vzal 39letý zástupce táborového vedoucího děti na koupaliště. Podle obžaloby se nepřesvědčil, které umí plavat, nerozdal jim plavecké pomůcky, a v době, kdy se chlapec topil, byl v kiosku.

Včera 03:21

V Jablonci nad Nisou se návštěvníkům znovu otevírá věž vyhlídkové restaurace Petřín

Vyhlídková věž na jedné z dominant Jablonce nad Nisou, vyhlídkové restauraci Petřín, se oficiálně otevřela ve středu 31. května 2023. Návštěvníci tam mohou od 1. června.

Včera 02:56

Poslední textilní průmyslovka v Česku zanikne. Liberecký kraj schválil sloučení dvou středních škol

V rejstříku škol se nově objeví Střední průmyslová škola Liberec. Rozhodli o tom zastupitelé Libereckého kraje. Škola vznikne sloučením dvou stávajících průmyslových škol v Liberci a to textilní a strojní a elektrotechnické. Ke spojení má dojít 1. července 2023.

Před dvěma dny 02:18

V České Lípě soutěžili regulovčíci. Jak jim řízení provozu na jednom z nejvytíženějších uzlů šlo?

V rámci krajského kola celostátní soutěže dopravních policistů soutěžili policisté 30. května 2023 v ručním řízení řidičů a chodců na vypnuté světelné křižovatce v České Lípě.

Před dvěma dny 02:09

V Desné začne rekonstrukce památkově chráněné Riedelovy vily

Rekonstrukci plánuje vedení města. První etapa začne v polovině června 2023 opravou břidlicové střechy. Jen za to zaplatí město víc než 6 milionů korun. Na zbytek oprav chce radnice získat dotaci.

Před třemi dny 00:56

Neznámý pachatel prostřelil okna školy v Rychnově u Jablonce nad Nisou

Čtyři okna prostřelil o víkendu (27. a 28. května 2023) neznámý pachatel v přízemí budovy základní školy v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Oznámil to starosta Tomáš Levinský z SLK.

Před třemi dny 02:26

Lidé v některých městech Libereckého kraje nechtějí sdílená kola. Rozhodli o tom v anketách

Obyvatelé některých měst v Libereckém kraji odmítli záměr svých radnic pořídit sdílená kola. Rozhodli tak v anketách, které města vyhlásila. Kde konkrétně si lidé na sdílených kolech nezajezdí a proč, zjišťovala redaktorka Johana Tománková.