Speciál Radiožurnálu
26. září 2022

Poslechněte si podcast: Beroun: Jiří Oberfalzer (ODS) vs. Janis Sidovský (BEZPP za SEN 21)

Poslechněte si debatu dvou kandidátů, kteří postoupili do 2. kola senátních voleb v obvodu 16 v Berouně. Jiří Oberfalzer (ODS) z 1. kola postoupil s 37,89 % a jeho protikandidát Janis Sidovský (BEZPP za SEN 21) s 29,92 % hlasy.

18:48

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Včera 02:43

14:40 Tango, Rybova mše a průzkumokracie

Čemu se Marek Hilšer věnuje ve volném čase a proč nechce chodit do debat, kam nejsou zváni lídři předvolebního prezidentského průzkumu? A je Marek Hilšer „kandidát s jasnou tváří“, jak přesvědčuje voliče ve své kampani?

Včera 03:10

11:20 Strategická porada ve vymrzlé kanceláři

Zdi žižkovské suterénní kanceláře senátora Marka Hilšera zdobí nápisy jako „Say no to Putin“ nebo „Ruthless killers hands off Ukraine“. A taky tam zrovna nefunguje topení. Dopoledne se v ní sešel se svými spolupracovníky a během dvou hodin probrali strategii kampaně a přípravu na rozhovory i debaty, kterých se v následujících dnech zúčastní. V kanceláři navštívil Hilšera i známý tiktoker.

Včera 04:23

8:50 Do kanceláře na skútru

Dětství prožil na chomutovském sídlišti, maturoval v Chomutově a pak odešel studovat obor politologie a mezinárodní vztahy na Univerzitu Karlovu. Už tehdy absolvoval stáž v Poslanecké sněmovně, do politiky se ale moc nehrnul, zvolil si medicínu. Zkušenosti získával v USA nebo v Austrálii. Postupně pracoval jako popelář, kopáč, stěhovák anebo instalatér. Po absolutoriu na 1. LF UK zůstal na fakultě a věnuje se výuce mediků a výzkumu zhoubných mozkových nádorů.

Před čtyřmi dny 03:22

14:50 Zahraniční politika i sociální témata

Pavla Fischera nezajímá jen zahraniční politika a národní bezpečnost, kterým se věnuje na půdě Senátu. Hluboký osobní vztah má také k sociálním tématům.

Před čtyřmi dny 02:13

11:20 Návštěva v centru Arpida a farnosti Dobrá Voda

Dopolední program pro Pavla Fischera začal v 10 hodin v českobudějovickém centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením Arpida. Po obědě v místní proslulé restauraci kandidát na hlavu státu zamířil do farnosti Dobrá Voda, kde byla na programu prohlídka tamního kostela a setkání s prezidentem diecézní charity. Povídali si především o projektu centra pro oběti domácího a genderově podmíněného násilí, které právě v Dobré Vodě charita buduje.

Před čtyřmi dny 04:11

8:50 Snídaně s kandidátem. Ráno u Fischerů nebylo k hnutí

Pavel Fischer a přistoupil ke Dni s kandidátem s velkou zkušeností s prací s médii. Kromě týmu z ČRo se na snídani k Fischerům vešel i štáb ČT a redaktoři z bulváru.

Před šesti dny 03:30

14:20 Diplomat uvnitř i navenek

Kolem poledne Jaroslav Bašta odpovídal ve video streamu na dotazy na sociálních sítích. A pro odlehčení odrecitoval i jednu báseň Jiřího Suchého.

Před šesti dny 03:10

11:40 Čekání na kandidáta. Jaroslav Bašta se zdržel u lékaře

Dopoledne strávil Jaroslav Bašta u lékaře. V Poslanecké sněmovně byl omluvený do 10:30, dorazil ale až s více než hodinovým zpožděním.

Před šesti dny 03:31

8:50 Jaroslav Bašta coby nositel hodnot hnutí SPD

Co slibuje voličům abecedně druhý oficiální kandidát na prezidenta České republiky Jaroslav Bašta z SPD? Proč hnutí nominovalo zrovna jeho a jakou vede kampaň?

Před týdnem 03:33

14:40 Pro Babiše je kampaň rutina a zvládá ji velmi přirozeně, popisuje reportér Jan Pokorný

Moderní design reklamního vozu a vstřícné, přirozeně působící vystupování. Andrej Babiš se kampani věnuje už řadu měsíců a je to znát, byť tu prezidentskou oficiálně zahájil teprve na konci října.