Plnotučné zero | Bejkův mls
NejnovějšíEpizoda 55Před týdnem

Poslechněte si podcast: #55 Přejezd republiky na koloběžce: už zase na stupátku

Přejezd republiky na koloběžce: co mě čeká? Návštěva 6 zemí, 1200 km, 8000 stoupání, 3 týdny cesty a a bezpočet hodin strávených na stupátku. V pondělí dopoledne nastupuju na pendolino, které mě přemístí do Františkových Lázní, kde přesednu na osobáček do Aše. Z Aše se vydávám na nejzápadnější bod republiky. Tam si dám povinné selfie, jak nařizuje propozice koloběžkového závodu Jelenův přejezd republiky, kterého se účastním. Původní článek na blogu: https://www.bejkuvmls.cz/prejezd-republiky-na-kolobezce [https://www.bejkuvmls.cz/prejezd-republiky-na-kolobezce] Pohlednice z cesty: https://www.bejkuvmls.cz/produkt/pohlednice-ze-stupatka/ [https://www.bejkuvmls.cz/produkt/pohlednice-ze-stupatka/] Přístup ke vlogům: https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls/membership] E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz [http://digitalnikoucink.cz] Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

07:47

Plnotučné zero | Bejkův mls

Vydává: Tomáš Shejbal

Ahooj! Vítej ve světě Plnotučného zera, které pro tebe vydávám já a bejk Belador. Hlavním tématem podcastu (a současně blogu) je cesta k nule. Nule odpadu. Mám k tématu co říct, protože přes pět let vedu bezodpadovou domácnost. V každé epizodě se zabývám popisem rozličných střípků nalézaných podél cesty k nule. Bezodpadová domácnost není jen o snižování produkovaného odpadu, ale také samovolně spuštěná cesta k sobě sama. Vedení bezodpadové domácnosti je jakési zastřešení toho všeho. Poslechem každé epizody si můžeš naplňovat potřebu duchovního společenství. Na konci každého dílu budeš mít úsměv na rtech. A také více síly a motivace na kráčení po své vlastní cestě. Ať už je k nule odpadu, nebo… to víš asi nejlíp sám. Blog, Facebook, Instagram a YouTube: https://campsite.bio/bejkuvmls Líbí se ti podcast? Můžeš mi koupit jasmínový čaj a podpořit tak tvorbu dalších dílů! Dostaneš navíc PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a PŘÍSTUP k AUDIO-POVÍDKÁM. Díky! https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls

Web

Epizoda 54Před týdnem 06:56

#54 Udržitelná domácnost, to je cesta systematika Karla

"Udržitelná domácnost," pronesl do ticha Karel a za chvíli už jezdil tužkou po papíře. Na co Karel přišel? Však si to pojď poslechnout sám/sama! ;) Cesta udržitelnosti systematika Karla. To je e-mailový kurz (zdarma): https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/udrzitelna-domacnost-zamysleni/] na blogu. E-mailový kurz domácnost bez odpadu: https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 53Před 3 týdny 08:47

#53 Golfský proud jako únosce odpadu: Karel je v šoku

Golfský proud nenese jen ohřátou masu vody. Na hladině se s ním sveze i množství plovoucích odpadků. Kromě mnohých jiných způsobů se plovoucí odpadky dosvávají do drápů Golfského proudu i po Labi. Golfský proud je pak zanese na Arktidu. V podcastu zmiňu dokument The North Drift, kde týpek hází korkové bojky s GPS senzory do Labe (v Drážďanech) a sleduje je, kam se dostanou. Co to znamená pro Karla? Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/golfsky-proud-karlovo-prozreni/] na blogu. E-mailový kurz domácnost bez odpadu: https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/x0w6q4 E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

19. duben 2023 12:47

#52 Hygge recenze: spojení minimalismu, pohodlí a na svíčky se*e pes

Hygge recenze, nebo něco na ten způsob. Co je tedy základním kořením pro hygge: čas na sebe, jednoduchost (minimalismus). Snaha o žití dobrého života. Z toho je patrné, že hygge se nedá navodit lusknutím prstu při rozsvícení svíčky. Ke konci mě kniha až dojímala. Začala se totiž objevovat témata, která jsou velmi aktuální, a která já osobně považuji za Cestu. Proč velké “C”? Dojdeme k tomu. Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/hygge-recenze-na-svicky-see-pes/] na blogu. E-mailový zpravodaj s kurátorským obsahem kolem žití bez odapdu (a ekologie obecně): https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/ [https://bejkuvmls.cz/mls-do-e-mailu/] Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 515. duben 2023 13:05

51 Opravování věcí aneb víš co mě napadlo u opravy depilátoru?

Kontejnery na textil jsou dnes na každém rohu. Kam ale oblečení putuje? Srovnání 4 velkých provozovatelů kontejnerů na textil! Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/opravovani-veci] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 5022. březen 2023 17:15

#50 Kontejnery na textil: za závojem dobrých úmyslů

Kontejnery na textil jsou dnes na každém rohu. Kam ale oblečení putuje? Srovnání 4 velkých provozovatelů kontejnerů na textil! Původní článek [https://www.bejkuvmls.cz/kontejnery-na-textil/] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Chceš zažít digitální koučink? http://digitalnikoucink.cz Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 491. březen 2023 08:18

#49 Jane Goodall: inspirativní myšlenky z knihy 'Kniha o naději'

Kniha o naději je balzámem na duši každého, kdo má rád přírodu. Zároveň je pohlazením při stavech ekologické úzkosti a hledání smyslu... V podcastu se objevují hlavní myšlenky knihy, ale především pak části, které zaujaly mě. Knihu určitě doporučuji k přečtení, pokud tě baví (či zájímá) téma ekologie, udržitelnosti, ochrany životního prostředí, hledání smyslu a něčeho vyššího v životě. Pokud ano, nebojím se knihu obdařit přívlastkem fascinující a velmi uspokojivou. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/kniha-o-nadeji/] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 4815. únor 2023 14:24

#48 Kam se starými knihami? Prodat! Sdílím bohaté zkušenosti.

Kam se starými knihami? Sdílím své zkušenosti se zbavováním se knih. Především za peníze, ale podíváme se i na možnosti darování. Sdílím, které webové platformy používám na prodej knih já, a popisuji, jak na to. Uvádím několik možností, kde se knih zbavit. Ať už chceš mít víc práce a více zisků, nebo se naopak nechceš starat o nic. Také můžeš chtít jen knihy poslat dál do oběhu a peníze tě za ně nezajímají. I na tyhle monžnosti jsem si v podcastu posvítil. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/kam-se-starymi-knihami] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 478. únor 2023 08:57

#47 Textilní odpad v Chile z ČR? Jaké značky byly nacházeny nejvíc?

Textilní odpad v Chile. Za rok se v poušti "ztratí" o 16,5 % více tun, než je hmotnost všech zbývajících nosorožců v Africe. Jak to? Původní článek [https://bejkuvmls.cz/textilni-odpad-v-chille] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 461. únor 2023 10:23

#46 Reuse centrum Olda žere. Co to je a jak funguje?

Reuse centrum je místo, kam můžeš přinést věci, které ti už neslouží. Věci, kterých se chceš zbavit rychle a bez práce. Reuse centrum je ale také místo, kam si můžeš přijít pro věc, kterou právě potřebuješ. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/reuse-centrum] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!

Epizoda 4525. leden 2023 11:37

#45 Plasty v oceánu. Kterých top 5 korporací je jako koza?

Plasty v oceánu? Korporace jako koza? Jasan. Koza totiž nemá vyvinutý svěrač, takže trousí, kudy chodí. Stejně jako korporace trousí plast světem. Ne státy Jihovýchodní Asie, ačkoliv tato mylná představa ve společnosti stále panuje. Původní článek [https://bejkuvmls.cz/plasty-v-oceanu] na blogu. Blog [https://campsite.bio/bejkuvmls], Facebook [https://campsite.bio/bejkuvmls], Instagram [https://campsite.bio/bejkuvmls] a YouTube [https://campsite.bio/bejkuvmls]. Podpoř podcast jasmínovým čajem [https://www.buymeacoffee.com/bejkuvmls]! Navíc dostaneš PŘEDNOSTNÍ PŘÍSTUP k novým episodám a bonusům. Díky!