Pochlap se
7. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Básník Petr Soukup: Neumím si odpouštět. Sdílení emocí mi pomáhá, je to taková terapie

„U terapeuta jsme přišli na to, že si neumím odpouštět. Což je destruktivní,“ říká 43letý vystudovaný elektrikář, básník, provokatér, občasný interpret a textař Petr Soukup. „Stručně je to kreativec,“ dodává. Napsal texty třeba pro Abraxas, Lucii Bílou, Bert & Friends, Calm Season nebo Evu Burešovou.

48:15

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Včera 50:18

Poloha komika mě štvala. Na nové desce řeším témata z pohledu otce, říká MC Gey

Hostem nového dílu podcastu Pochlap se je grafik, rodák z Pardubic a rapper Jakub Rafael, který vystupuje pod pseudonymem MC Gey. Rapující otec čtyř dětí v rozhovoru otevřeně mluví nejen o své nové desce O tatínkovi, který usnul, ale také o rodičovství, humoru a úzkostech, se kterými se v životě potýká.

Před 2 týdny 36:41

Někdy dělám i čtyři videa naráz. Nechci diváky zklamat, říká Jirka, který vysvětluje věci

Do podcastu Pochlap se tentokrát přijal pozvání datový novinář a internetový tvůrce Jiří Burýšek, který stojí za analytickým serverem Bezfaultu.net a youtubovým kanálem Jirka vysvětluje věci, kde ho sleduje přes 230 tisíc uživatelů. Jirka se v rozhovoru otevřel o tom, jakým způsobem si vybírá témata, kterým se ve videích věnuje, kde se bere jeho touha odhalovat zajímavé společenské fenomény, ale také o tom, z čeho má největší stres.

26. únor 2023 41:53

Moje první terapeutka kolem mě pobíhala s pery a vykuřovadly, vzpomíná moderátor Petr Bouška

V Pochlap se Václav Rouček tentokrát přivítal aspirujícího terapeuta Petra Boušku, který je zároveň moderátorem jednoho z nejúspěšnějších seberozvojových podcastů Balanc a také nové série Moderní láska o vztazích, lásce a intimitě. Petr se otevřel o tom, proč ho zajímá téma seberozvoje, proč se rozhodl začít chodit na psychoterapeutický výcvik, ale také o tom, co ho vedlo k vytvoření podcastu Balanc.

12. únor 2023 56:10

Za své slzy se nestydím, říká Filip, syn Danuše Nerudové, ve společném rozhovoru s otcem Robertem

Nový díl Pochlap se přivítal dvojici, kterou bylo poslední měsíce vidět po boku ženy, jež kandidovala na prezidentku České republiky – Roberta a Filipa Nerudovy. Otec a syn se poprvé po ukončení voleb rozpovídali o tom, jaké bylo podporovat svou manželku a mámu Danuši Nerudovou, a také popsali, jak se nyní cítí.

15. leden 2023 41:02

Stresuje mě, když mám někomu neznámému podat ruku, říká módní návrhář Tobias Schubert

Do podcastu Pochlap se tentokrát přijal pozvání mladý designér a módní návrhář, který spolupracoval s mnoha domácími rapovými stars (Yzomandias, NIK Tendo nebo Viktor Sheen), Tobias Schubert. Tento talentovaný mladík ale v životě neplánoval být umělcem, což dokazuje i jeho studium na ekonomickém lyceu.

1. leden 2023 41:43

Všímám si, že se z našich životů vytrácí ticho, odpovídá mladý rybář Matěj Houška

Novoročním hostem Pochlap se byl čtrnáctiletý vášnivý rybář Matěj Houška známý svou tvorbou na sociálních sítích. Matěj se rozpovídal o rybaření, ale i natáčení videí s celou svou rodinou.

16. prosinec 2022 46:04

Byl jsem nervózní i z toho, jak pozdravím prodavačku, svěřuje se se svou fobií šperkař Ondřej Stára

Hostem nového dílu Pochlap se byl tentokrát talentovaný designér a šperkař Ondřej Stára. Umělec, který dělá lidem radost nejen svými šperky, ale také výherním automatem, kde některý z jeho kousků může kdokoli vyhrát, otevřeně promluvil o dlouhodobém problému, se kterým se potýká.

4. prosinec 2022 49:14

Ne všichni jsou hodní a ne všem se dá věřit, vysvětluje herec Oskar Hes

Hostem Pochlap se byl tentokrát talentovaný herec Oskar Hes, který právě dotočil film o bratrech Mašínech. Kromě témat, jako jsou těžké podmínky natáčení nebo vyčerpání, se Oskar rozpovídal také o rodičích, náladách a svém pohledu na svět.

13. listopad 2022 39:32

Neřešil jsem, jestli to album bude moc otevřené, říká o své nové desce rapper Paulie Garand

Hostem nového dílu Pochlap se byl tentokrát rapper a umělec z Liberce Paulie Garand. Paulie, který pravidelně vydává novou tvorbu, se v rozhovoru rozpovídal o své nejnovější desce Amonit a o hlubokém vztahu, který měl se svým dědou.

23. říjen 2022 45:51

Vždy jsem odmítal, když mě někdo nazval průkopníkem, říká inovátor Pavel Podruh

Pavel Podruh v minulosti býval zpěvák, který se však po několika letech cestování se svou kapelou rozhodl změnit kariéru. Přešel do velké firmy, kde si uvědomil, co nechce dělat a jakým způsobem by rád využil svou kreativní stránku. A tak přišel jeho klíčový nápad: experiment zvaný Český soběstačný dům.