Hobby magazín
4. duben 2023

Poslechněte si podcast: Barvení a zdobení kraslic přírodními materiály. Tyhle suroviny najdete doma

Vystačíte si s běžně dostupnými věcmi, jako jsou cibulové slupky nebo červená řepa, případně červené zelí, koření kurkuma nebo čerstvý špenát. Záleží také na tom, zda máte vajíčka se skořápkou bílou nebo hnědou. Na bílé skořápce vyjdou barvy zřetelněji. Jak na to?

03:00

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Včera 03:18

Jaká voda je pro bazény nejvhodnější a jak často pouštět filtraci?

Konečně je teplo a možná už začínáte stavět nadzemní bazény, případně je kupovat a přemýšlet nad tím, jakou vodou je napustíte. Ze studny? Vrtu? Vodovodního řadu? Nebo si necháte vodu přivézt přímo v cisterně z vodárny? Jaká voda je pro bazény nejvhodnější?

Před třemi dny 02:57

Český svaz chovatelů má vlastní zverimex. Vybrané zboží uspokojí i ty nejnáročnější

Zverimex a já není jen prodejnou s nabídkou krmiv a dalších potřeb pro zvířata. Je to společný projekt Českého svazu chovatelů a společnosti Ergotep v Proseči na Chrudimsku.

Před šesti dny 03:17

Koupě vhodné prodlužovačky není jednoduchá. Záleží, co na ni připojíme a kde se bude používat

Prodlužovací kabely, přezdívané obecně jako prodlužovačky, máme doma téměř všichni. Někdy je používáme jen pro jeden spotřebič a jsou po léta ukryty někde v prachu za skříní či stolem, jindy patří mezi často využívané pomocníky pro mnoho různých strojů a přístrojů v dílně či na zahradě. Právě jejich použití je hlavním vodítkem k tomu, jaké prodlužovačky při koupi vybrat.

Před týdnem 03:03

Někteří včelaři nerespektují plemenářský zákon, v důsledku kazí populaci včely kraňské v Česku

Zejména majitelům vyšších šlechtitelských chovů včely medonosné kraňské dělá starosti rozrůstající se dovoz matek jiných, u nás legálně neuznaných plemen včel. Nejčastěji se dováží buckfastská včela, ale také italská, tmavá a další.

Před týdnem 03:00

Zahradní traktůrek za 100 000 korun doputoval k vítězce. Pojmenovala ho Fešák

Šťastnou výherkyní zahradního traktůrku v naší Velké jarní soutěži se stala Eva Chalušová z Týnce u Malého Boru. Rozhodlo o tom losování v živém vysílání v pátek 5. května.

Před týdnem 03:03

Chcete pěkný trávník? Poradíme, jak bojovat s mechem v trávníku a proč zalévat odstátou vodou

Sekat a zalévat. A když to budete dělat tři sta let, budete mít trávník jedna radost... takhle nějak se to radí. Ale co dělat, když chcete mít krásný trávník dřív?

Před týdnem 03:40

V každé bažantnici platí pravidlo tří K a jednoho P. Perličky tu fungují jako bezpečností služba

Bažantnictví má u nás dlouhou historii a bažantnice, zařízení určená k umělému chovu bažantů, se v průběhu staletí staly součástí myslivosti a krajiny. Ty první se na našem území začaly objevovat už v 11. století. Ve velkém se bažanti začali chovat o tři století později.

Před 2 týdny 03:10

Dřevěné i železné ploty vyžadují péči a údržbu. Jak postupovat radí odborník

Počasí, ale i stáří se podepisuje na našich plotech, které nám zajišťují nejenom ochranu našeho majetku, ale i soukromí. Jejich opravy a obnovu nátěru zvládne snad každý kutil.

Před 2 týdny 02:57

Rajčata i papriky potřebují čas, aby si zvykly na UV světlo. Otužujte je, než je přesadíte do záhonu

Zmrzlí muži se letos o trochu předběhli. Podle předpovědi meteorologů už ranní mrazíky nehrozí. Zahrádkáři tedy mohou konečně sázet zeleninu na venkovní záhony bez obav. Mezi nejoblíbenější patří bezesporu rajčata a papriky.

Před 2 týdny 03:01

Chovatelé z Bohdalova mají o své následovníky postaráno. Kroužek mladých tam funguje skoro 60 let

Český svaz chovatelů si své pokračovatele vychovává v kroužcích. Už téměř 60 let se zkušení chovatelé věnují dětem v Bohdalově na Vysočině. Výsledky mají výborné.