7. červen 2022

Poslechněte si podcast: Bárta, Hudeček i vycházející hvězdy. Hudební léto má po redukci koncert navíc

Neděle v pravidelném dvoutýdenním taktu s jedním vloženým čtvrtkem. Tak bude vypadat letošní festival, který potrvá od 12. června do konce srpna. Všechno se má znovu točit kolem kostela svatého Bartoloměje.

10:26

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Před čtyřmi dny 11:10

Vysokomýtské muzeum koupilo „okurku“ a doplnilo tak sbírku autobusů

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě se můžeme pochlubit novým přírůstkem, kterým ucelilo sbírku autobusů vyráběných ve Vysokém Mýtě. Je to Škoda 706 RTO LUX, luxusní verze dálkového autobusu známého také jako „okurka“.

Před šesti dny 08:22

Friends fest po dvou letech nabírá na obrátkách. Slibuje americká auta i Kollera

V sobotu 13. srpna zaplní areál dostihového závodiště v Pardubicích milovníci všeho amerického. Odstartuje už sedmý ročník Friends festu, který představí vše americké od aut a motocyklů, přes jídlo, sport a módu až po muziku.

Před týdnem 11:28

Řemeslná sobota oživí Regionální muzeum Skuteč

Od 1. července změnilo skutečské muzeum název na Regionální muzeum Skuteč. Jaké jsou důvody a co to znamená, přiblížil jeho ředitel Libor Aksler. A pozval i na některé akce.

Před týdnem 09:52

Hlinsko investuje do vyžití a chystá bydlení pro mladé

V Hlinsku dokončili za poslední roky několik významných investic. Ať už je to koupací biotop nebo sportovní hala. Teď se pracuje například na výstavbě propojky sídliště. Radnice by ráda ve městě udržela také mladé lidi.

Před týdnem 08:35

Dívčí pavouk není až tak silný. Pardubická juniorka slibuje větší boje mezi tenisty

95. ročník. Je to turnaj, o kterém snad slyšeli i lidé absolutně nepolíbení tenisem. Hraje se od 6. do 12. srpna na dvorcích LTC Pardubice. Půjde o mistrovství republiky jednotlivců v kategorii staršího dorostu.

Před týdnem 18:07

Scénář jako v Českém Švýcarsku nehrozí, ujišťuje mluvčí KRNAP

Požár v Českém Švýcarsku už skoro dva týdny zaměstnává hasiče a plní média. Hrozí něco podobného také v Krkonoších? Hospodaří se v lesích správně? A jak se v národních parcích chovají turisté? Také o tom hovořil ve vysílání mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Před týdnem 08:54

Suchou nohou přes Labe. Sportovní park Pardubice láká na nové výzvy

Bez téhle akce by snad už ani nebyly prázdniny. Další ročník Sportovního parku Pardubice potrvá od 6. do 14. srpna v parku Na Špici. Hlavně děti si osahají spoustu sportů, a to jak na souši, tak na vodě.

Před týdnem 08:02

Kultura v Moravské Třebové se točí kolem zámku. Víme, co tam ještě v létě zažijete

Renesanční perla je pro pořádání akcí výbornou volbou. Právě proto jich zámek hostí celou řadu. Celoprázdninovým svorníkem je Zámecké kulturní léto.

Před 2 týdny 12:41

I Holice šetří. Počítaly s tím?

Šetřit musí úplně všichni. Na současnou situaci se holičtí slovy starosty Ondřeje Výborného nachystali dopředu. Velké drama kvůli úsporám se tak podle něj nechystá.

Před 2 týdny 08:18

Jak se bránil zámek. V Pardubicích si znovu vystřelí

Čím začít druhou půlku prázdnin? Tak třeba Střílením u pernštejnských kanonů.